Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezt mire kéne vélnem?

Most ezt mire kéne vélnem?

Figyelt kérdés

ment az életem rendesen és egyszer volt a sulimban egy drogprevenciós előadás amire elküldtem szüleimet, hogy okosodjanak, meg azért, hogy örüljön az osztályfőnök, mert nagyon kevesen mentek el. na ez után az előadás után pár nappal egyre kevesebb zsebpénzt adott anyám, míg aztán nem adott semennyit és utána elvette azt a pár száz forintomat is amim volt. nem értettem a dolgot, aztán ma, egyik osztálytársam mesélte, hogy a szülei mesélték neki, hogy az előadás úgy kezdődött, hogy akinek a gyerekének a pénze nagyon hamar el fogy, gyakran lóg haverokkal és/vagy folyamatosan van nála öngyújtó, azt érdemes jobban megvizsgálni, hogy nem-e füvezik vagy ilyesmi.


hát na mondom ezért.. gyakran lógok haverokkal, mindig elfogy a pénzem egy két nap alatt kajára, mert sokat eszem és mindig van nálam gyújtó, mert akármikor kellhet.

de én nem fogyasztok semmilyen kábítószert, szóba se jött az ilyen sose :SS sőt én még elítélő megjegyzéseket is szoktam tenni anyám jelenlétében, szal nem értem, hogy miért veszi el az összes pénzem?

igazából nem az a bajom, hogy nem ad pénzt, hanem az, hogy olyat gondolhat rólam ami nem igaz, plusz még befolyásolhatja a diákmelót is (még), mert még nem lett teljesen elintézve, és a teljes intézéshez szülő kell, és megteheti simán, hogy nem hagyja jóvá :SSS

szal ettől félek.


szerintetek mit tehetek?


2011. máj. 20. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el a szüleidnek hogy te nem drogozol stb. ők csak féltenek téged,ami érthető.
2011. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ülj le vele, és tisztázd magad.
2011. máj. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, olyan jót derültem:):):)! Na, nem kinevettelek,csak elképzeltelek téged, te szegény, hogy mindenkinek jót akarsz, aztán pont te szívod meg. Ha ilyen vagy, nagyon valószínű, hogy a szüleid is rendes, jóravaló emberek, akik szeretnek téged és pillanatnyilag az előadás hatása alatt vannak. Hidd el, elmúlik ez és visszatértek a régi kerékvágásba! Csak mondd el nekik -elsősorban anyukádnak, amit ide írtál, és nyugtasd meg, hogy te a régi, megbízható (és jó humorú) gyermeke vagy.
2011. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Beszélj vele csak félt téged én megértem mind a kettőtöket...mond el hogy nem kábítózól Sok szerencsét! :)
2011. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%

Mindig mikor el megy fürdeni kilesed hova rakja a pénztárcáját azt kiveszel vagy 200ft-ot


Szolgáld ki magad ha már így áll a helyzeted, különben is a családipótlékot azt rád kapja muterod..:)


Gondolom milyen rossz lehet, majd ha lesz saját melód annyit drogozhatsz hogy meg is fogod unni :)

2011. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

gondoltam rá, hogy kipróbálom a füvet egyszer, ha annyi pénzem lesz, hogy nem tok vele mit csinálni, de az még messze van :) nem akarok semmire rászokni, így jó az életem ahogy van, úgyhogy.. :)

a melóból meg ruhákat fogok venni, meg minden félét, amit soha életemben nem kaptam volna meg :) persze gazdálkodás is ott van :)

2011. máj. 20. 22:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

No azért remélem csak vicc volt, hogy vegye ki a pénztárcából, mert én tuti nem bíznék soha többet utána a gyerekemben, sőt bizonyítottnak látnám, hogy valami függősége van, ami miatt még lopni is képes.. (Az is lehet, hogy direkt ezért számon tartja az anyja, mennyi pénz van benne!)

Szerintem is csak az marad, hogy egy nap hazatérsz az iskolából, és kikerekedett szemekkel nyíltan rákérdezel, azért nem kapsz zsebpénzt, mert attól tartanak, drogra költöd? Aztán jóízűt röhögsz a dolgon, és közlöd, hogy szívesen hozol számlát a költségeidről, de örülnél, ha visszatérne minden a megszokott rendbe, és nem gondolnának rólad ilyeneket.. Nem kell velük veszekedni, inkább ráébreszteni őket, hogy nem vagy befolyásolható, link alak, hanem felelősségtudó vagy, és érted az ő álláspontjukat is.

Mellesleg szerintem mindig lesz értelmesebb dolog, amire költhetnéd a pénzed, mint a fű..:)

2011. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

szerintem is..

amúgy apám nem foglalkozik ezzel, ő úgy véli, elég érett vagyok ahhoz, hogy ne szokjak rá semmire.


köszönöm a válaszokat, meglesz :)

2011. máj. 21. 00:01
 9/9 anonim ***** válasza:

ülj le velük beszélni, hogy nem azért küldted el őket az előadásra, hogy ígyd hívd fel a figyelmet önnön drogozási szokásaidra, amik nincsenek, hanem csak jót akartál :D


mondd meg, hogy el tudsz számolni a szebpénzeddel, ha akarják akár mindig elteszed a számlát stb.

2011. máj. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!