Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék elkerülni...

Hogyan tudnék elkerülni anyaotthonba? Mik a feltételei?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 22 hónapos a kislányom. Édesanyámmal és nevelőapámmal élek. Itthon elég sűrű a veszekedés. Nem akarom, hogy ezt lássa, hallja. Ezért gondoltam arra, hogy anyaotthonba mennék.
2011. máj. 21. 19:23
1 2
 1/20 Padme Amidala.* válasza:
71%
Miért szültél 15 évesen? nem leszúrásként csak kiváncsi vok!
2011. máj. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 tetris ***** válasza:
73%
A kislányod apja most hol van, amikor szükség lenne rá?
2011. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
14 évesen szült...
2011. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Hát ez nem így megy!

Az anyaotthon egy átmeneti szállás, ahol addig maradhatsz, amíg egyenesbe jön az életed, és a saját lábadra tudsz állni. Mivel kell a hely az újaknak, nem úgy kell elképzelni, hogy oda te beköltözöl, aztán majd lesz valahogy...

Ott sem ritka a veszekedés, kiabálás, mivel nem úrikisasszonyok, hanem hasonló hátrányos helyzetű, hasonlóan problémás családokból odamenekülő nők és gyerekek lakják.


A helyedben inkább összeszedném magam, és igyekeznék a gyereket minél többet kimozdítani otthonról: baba-mama klub, játszótér (itt a nyár), park, egy séta, ismerkedni más (fiatalabb) kismamákkal és hasonló korú gyerekekkel.


Ha nem akarod, hogy ezt lássa, és ebben nőjön fel, akkor tényleg nem kell ilyen körülmények közé gyereket szülni...

Lebegjen célként a szemed előtt, hogy minél hamarabb önállósodni tudj, és legyen saját lakásod/albérleted. Anyád még fiatal, van kire támaszkodni még sokáig, segít a kicsi körül, ha átmegy, vagy ha el kell hozni az oviból, te meg (majd akkor, remélhetőleg) dolgozol még.


Azért, mert a nagyszülők veszekednek, amúgy elég kétségesnek tartom, hogy elég indok lenne bekerülni az anyaotthonba.

2011. máj. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Megkaptam a szeretetet, az odafigyelést egy férfitől, lefeküdtem vele ( nem egy discoban töltött éj után ) és teherbe estem. Hirtelen lett családja és eltűnt. Én itt maradtam a babával. Az én vérem. Nem ölhet(t)em meg. Imádom és a lehető legjobbat akarom neki. Értitek?
2011. máj. 21. 19:36
 6/20 A kérdező kommentje:
Kulcsszó: alkohol.
2011. máj. 21. 19:38
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

ennyi idősen azért nem lett volna muszáj megtartani, pláne, hogy ilyenek a körülményeid. örökbe is adhattad volna.


anyaotthonba azt hiszem, hogy maximum 1 évet tartózkodhatsz.

tanulsz egyáltalán valamit? van legalább 8 osztály végzettséged?

2011. máj. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 tetris ***** válasza:
82%
Akkor most kérj segítséget a kislányod apjától. Akár abban is segíthetne, hogy találj egy albérletet, és igazán fizethetné legalább a felét. Ha már nincs veletek, legalább valamiben segítsen. Gyerektartást fizet?
2011. máj. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tudsz önállósodni, ha van munkád, ahoz érettségi kell minimum. Az anyukádat ne lökd el mellőled, csak rá számíthatsz. Egy szülő a legvégsőkben is segít, de egy idegen sz@rik rád. Ezeket az éveket át kell vészelni. Nincs nagyszülőd? Próbálj tanulni, ez nagyon fontos hogy később legyen munkahelyed és önálló lehess. Az anyaotthon az azoknak a nőknek van akiket vernek otthon és tényleg nincs maradásuk, remélem nálad nem ez áll fent. Remélem van remény a szívedben és hiszel abban, hogy egyszer kikerült a gödörből és találsz majd valakit magad mellé.
2011. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Hé nem ez volt a kérdésére:) És ne ítélj, hogy ne ítéltess, ő nem ölte meg a gyerekét és megpróbálja vállalni a felelősséget különben meg 80-100 évvel ezelőtt ilyenkor már 2 gyermeke volt a nőknek..


KEDVES LEÁNYZÓ,több módon is bekerülhetsz anyaotthonba, de mivel fiatal korú vagy valószínűleg a gyermeked gyámja a szülőd. Szóval, vagy azt teszed, hogy a legközelebbi családsegítő szolgálathoz bemész és ott segíteni fognak bekerülni, tán ez a legegyszerűbb, vagy fogod magad, és bemész a legközelebbi anyaotthonba vagy családok átmeneti otthonába. De sajnos nagyon sok helyen várólista van és tőled függ, hogy bekerülsz-e ha van hely, itt egy évig tartózkodhatsz, ha szerencséd van. Illetve mivel fiatal korú vagy, a szüleid beleegyezésére van szükség. A gyámhivatalban lakhely elhagyási engedélyt kell kérned. Ehhez a szüleid engedélye is szükséges mármint a lakhely elhagyás engedélyezéséhez, ha még nem nagykorúsitottak. Ezt is gyámhivatalnál kezdeményezheted. Szóval, mivel még csak 16 vagy, ezért nincs túl sok lehetőséged. de a szökést a gyermekkel semmi képpen sem javaslom, mert akkor akár el is veszítheted a gyermekedet, mivel veszélyeztetted a testi épségét. De az a tanácsom, hogy beszélj egy családgondozóval, mert ha a szüleid valóban sokat veszekednek az nem tesz jót a kicsinek és a családgondozó akkor lépni tud, és segítenie kell neked. Bármilyen kistelepülésen élsz kell lennie ilyen szolgáltatásnak, mármint családgondozónk a településen. Ha nem tudsz ilyenről, akkor az önkormányzathoz be kell menned ott megadják az elérhetőségét és a nevét is.

2011. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!