Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy teljesen...

Mit lehet tenni egy teljesen elkallodott gyerekkel? A többi lent.

Figyelt kérdés

A testveremrol van szó,ki a napokban töltötte a 16ot.Nagyon nehéz,rossz gyerekkorunk volt,de én is felnottem,sikerült több szakmát is szereznem.

De öcsém nem hajlandó suliba járni,tanulni,pedig okos gyerek,hamar tud tanulni ha kicsit is odafigyel.Otthonról elszokik,rossz társaságba keveredett,s balhét balhé hatara halmoz,amikből rendőrségi ugy lesz.

Több mint 2honapja nem volt iskolában,hiába tesz bármit anyukám is.De ott van egy 4eves öcsém is,kire figyelni kell ugyanúgy.

Sajnos mar látszik,nem fogja befejezni a 8.at,evismetles lesz.

Van-e itt Mo-on arra lehetőség,hogy bentlakásos iskolában teljesebb mértékben oda tudnak figyelni az ilyen gyerekekre,s maximális tisztelet mellett tiszteletet tanítanak nekik?Mar nem bírja a családom sem amit tesz,s nem Kepes megérteni hogy tetteinek következménye van.

Nem tudom hogy segíthetnek rajta....

S az elbeszelgeteseken,büntetéseken,mindenen tulvagyunk.....

Semmi nem hozott érdemi előrelépést....


2011. máj. 22. 12:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
És ha megpróbálnátok a pszichológust?
2011. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát még 1-2 rendőrségi ügy, aztán jól megnevelik bezárva egy javítóintézetben...

Sajnos az ilyenekkel nem lehet mit tenni, később vagy benő a feje lágya, vagy nem. Gondolom ti mindent mgtettetek. Ha mág nem voltatok vele orvosnál, valahogy kényszerítsétek rá, esetleg küldjétek el más városba, hátha a társaság tehet róla, és a környezetváltozás jót tesz neki... vagy épp ellenkezőleg, nem lehet előre tudni. Esetleg vonassátok gondnokság alá, mert ha tényleg ilyen kezelhetetlen, akkor simán belefér a cselekvőképesség korlátozása.

2011. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tájékoztasd,hogy 18 éves koráig még nem egészen úgy élhet ahogy akar.Ha a gyámügy belefolyik(márpedig belefog)akkor akár még állami gondozásba is vehetik ha akarja ha nem.Nem fogják kérdezni,mi a véleménye.Szóval szálljon magába mert előbb utóbb ott fogja találni magát.
2011. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mindenre lett figyelmeztetve.Az állami gondozassal több probléma van,mint megoldási lehetőség!

Ott megjobban megtanulna,hogyan lehetne kijátszani a "rendszert".

Nem más iránti tiszteletet tanulna hanem az ellenkezőjét..s ott a drogok is mindennaposak.Nem az van mar mint régen...

Pszichológus,igen,lehet hogy jó lenne,de otthon sincs hogy el lehessen vinni.

S mivel betöltötte a 16ot,sajnos kezelheti a törvény nagykorúkent,ami olyan büntetést von maga után...

Aggódom érte,minden nap feszült s ideges vagyok.Telefont mar fel sem veszi,állandóan hazudik mindenkinek.Az én kisbabam meg nem sokára megszületik,meg kevesebbet tudok nekik segíteni,meg messze is vagyok.

Én Bpen,ok meg Tolna megye egy kisebb falujában,ahol természetesen meg a környező városokban is vajmi kevés lehetőség van az állapot javítására....

2011. máj. 22. 12:58
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor mutasd meg neki hogy a tetteinek igen is következményei vannak. Vedd el a telefonját ellenőrizd hogy mikor kikkel hová megy légy vele szigorú határozott kövesd az iskoláig és menj érte. Minden egyes nap figyelmeztesd arra hogy csak ez az egy élete van úgy gondolja meg hogyan teszi tönkre. Biztosísd arról hogy szereted és számíthat rád de arról se hagyd meg feletkezni hogy a saját életéért ő a felelős. Ne legyen lelkiismeret furdalásod ha szigorúbb vagy hozzá hiszen később még hálás lesz neked amiért nem hagytad elkallódni.
2011. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam,én budapesti vagyok,s a testveremrol van szó,nem tehetek akármit,s az én kislányom is hamarosan megszületik,meg kevesebb idom lesz segíteni...
2011. máj. 22. 15:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Menthetetlen.Inkább a saját babáddal törődj.Látod,hogy nem tudsz rajta segiteni nem?Akkor?Mit tudsz még tenni?Semmit.
2011. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

jaj én is írhattam volna. nekem a bátyámmal vannak gondok. pszichológussal nem is hajlandó beszélni, nem tudunk vele mt kezdeni. Ennyire nem balhés, csak 22 évesen nem csinál semmit (nem dolgozik, nem tanul, hanem gépen játszik)

a szüleim már azon gondolkoznak, hogy kiteszik otthonról, mert ez nem állapot.

2011. máj. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mikor kezdett igy elkallodni? Mi lehetett a hatterben hogy elkezdett ilyenne valni? Irtad hogy rossz gyerekkora volt, lehet ez is valamennyire kozrejatszik? Mi tortent?

Amugy meg, mint ahogy masok is irtak, sajnos nem tudsz nagyon mit csinalni, foleg hogy mar neked is hamarosan lesz egy babad akirol gondoskodnod kell.

Annyit esetleg, hogy probaj vele minnel tobbet beszelgetni, de nem szidni hanem inkabb kialakitani egy bizalmas kapcsolatot, ahol erezheti hogy te egy biztos pont vagy szamara akiben barmikor megbizhat. Hatha igy jobban meg is tud nyilni elotted, es ezaltal is nagyobb hatassal lehetsz ra hogy a jo iranyba lokjed.

2011. máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy dolog biztos. Ne legyél a cinkosa. Ne adj neki pénzt és talán egyszer ha muszály és odakerül a helyzet fogadd be, lássa, hogy szereted, de nem többször. Ne szálljon rád, és utána ha már nem kap semmit tőled úgy fog tűnni, hogy haragszik, de sajnos sokszor ez a legelső lépése a jóútratérésnek. Ne az legyen az első, hogy kire haragszik meg, ha merészeltek valamit tenni érte, mert ha sikerül a terv, és józan lesz újra, megfog békélni.

Ha viszont nagykorúként kezelik, a nagy balhéiért egyszer le is csukhatják, az is egy szemfelnyitó szituáció lehet, de az is csak akkor, ha senki nem hozza ki onnan, hanem igenis letölti az idejét. Máskülönben azt tanulja meg, hogy ejnye, még ebből is jól kijöttem, mindig van ki segítsen. Remélhetőleg kinövi ezen dolgait hamarosan, és ha nem is tűnik úgy, hogy csinálja, vagy akár meghallgatja a mondanivalótokat, azért ne adjátok fel, itt ott adjatok egy adagot, de óvatosan. Amolyan csak elmondod, hogy kijöjjön belőled, de nem erőlteted. A szavakkal később is foglalkoznak ám, beépítik, és egyszer leesik nekik.

Mivel többet nem tudsz nagyon tenni érte, így foglalkozz a saját idegrendszereddel, hogy elfogadd a szitut, és ne idegeld magad, főleg így kismamán. Mindenki elsősorban a maga ura !

2011. máj. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!