Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg, hogy...

Miért nem érti meg, hogy szükségem van egy kis magánéletre is?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és sajnos a hugommal élek egy szobában, egy suliba járunk, szóval éjjel nappal együtt vagyunk. ezt már meg is szoktam, nem is ez a baj, hanem hogy anyukám úgy kezeli a szobánkat, mintha a nappali lenne, simán bejárkál, ha nem vagyok otthon akkor is, kivesz egy sálat a szekrényből, stb. heti legalább 2x van, hogy hazaérek,és feltúrva a fiókjaim hogy ő azt hitte ott van amit keres, de mégsem volt ott. egyszerűen nincs ebben a lakásban egyetlen fiók sem ami az enyém lenne, ahova nem nyúlna bele senki csak én, ahova a naplóm tehetném ilyenek. Sosem lehetek egy percre sem egyedül, ha a hugom véletlen nincs otthon és élvezném hogy enyém a szoba, akkor is csak úgy bejön kopogás nélkül, kinyitja az ablakot, aztán kimegy, nyitvahagyja az ajtót, a kabátzsebemből is simán kiveszi a dolgaimat … annyira rossz ez így néha szükségem lenne egy kis magányra de ő ezt nem érti meg ! próbáltam beszélni vele, de a válasz az volt, hogy az nem az én szobám, az egy szoba az ő lakásában…semmi oka nincs rá hogy ne bízzon bennem, nem azért kutakodik mert keres valamit, csak neki ez természetes hogy én csak egy gyerek vagyok, és ez az ő lakása, az egész az ő területe.De nekem annyira hiányzik egy hely ahol néha egyedül lehetnék. hogy értessem ezt meg vele?
2011. máj. 22. 13:42
1 2
 1/14 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%
Hajaj, ez durva. Nekem 7,5 és 9 évesek a lányaim, egy szobában vannak, de így is vannak saját tároló dobozaik, amelynek tartalma az övék. Csak kaja, penészedő és rothadó dolgok vannak tiltva, amúgy az az ő magánterületük.
2011. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nekem ilyen családom lenne akkor beszereznék egy zárható dobozkát és a kulcsot magamnál tartanám.

tényleg kellemetlen lehet, de egy kis magánéletet mindenki megérdemel.

Írd is rá ezt a dobozra.

2011. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy lakatos ládát és abba rakd a személyes holmijaidat.
2011. máj. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
egyszer amikor betelt az előző, egy lakatos naplót vettem, és óriási botrány volt belőle hogy én biztos rejtegetek valamit, ki kellett pakoljam előtte a fiókokat, a táskám,a zsebeim, benézett az ágy alá, stb...
2011. máj. 22. 13:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ágyneműtartód használható erre a célra, és kell egy doboz, amire veszel lakatot...


Te is menj be a szobájába túrj össze ezt-azt, máskor meg mást, és ártatlan arcal mond hogy az "akármit" kerested. És ha bosszankodik, mond hogy tőled tanultam, te is ezt csinálod.

2011. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

utolsó, ez csak azért nem megoldás, mert én nem védekezhetek azzal hogy ez az én lakásom...

szerintetek megoldás lenne ha fizetnék neki havonta , hogy 'Kibéreljem' a szobát? van egy kis megtakarított pénzem. szerintetek mennyit kéne? mert akkor mondhatnám, hogy ez a te lakásod, igen, de én bérlem tőled tehát ez a szoba az enyém.

2011. máj. 22. 14:05
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám ugyanezt csinálja, mikor otthon vagyok, pedig elmúltam 26 éves. Nem akarlak lelombozni, de az ilyen embernek hiába mondasz akármit, nem fog változni. (Nálunk legutóbb az történt, hogy szó nélkül kidobta két blúzomat, mert szerinte nem jók. Nem is szólt róla, csak utólag vettem észre. Egy bocsánatot sem volt képes kinyögni, és természetesen én voltam a rossz, hogy felháborodtam a történteken).

A megoldás az lesz, ha majd egyszer el tudsz költözni (én meg sem állok Németországig). Tudom, hogy idegtépő, próbáld magad olyan dolgokkal lefoglalni, amik segítik a saját lábra állást (pl. tanulás). Kitartás...

2011. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi utolsó, hát remélem majd fősulin tudok koliba menni vagy ha találok munkát albérlet. az a baj, hogy még a suliban sem tudok rendesen figyelni annyira frusztrál hogy közben anyám otthon épp a fiókjaimban kutakodik, és ha eszembe jut hogy lehet hogy elfelejtettem kijelentkezni fbről megnézi az üzeneteimet, stb...
2011. máj. 22. 14:09
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nehéz helyzet. Én, ha valami bántott, mindig a szebb jövőre gondoltam. Gondolatban bármit megtehetsz. Azt senki nem vonja kérdőre, sőt meg se látja soha. Aztán megismerkedtem a vőlegényemmel. Jelenleg még én is itthon lakom, egy szobában két öcskössel. Szóval képzelheted milyen. Se öltözködni, se naplót írni nem tudok, mert őket most az foglalkoztatja, hogy engem bosszantsanak. Szeptemberben viszont költözünk a párommal, és végre lesz egy saját relaxáló hely, ahol bármikor ki tudok kapcsolni. Jönnek még szebb napok! Kitartás! :)
2011. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 évesen költöztem el otthonról. Most hogy így olvastam ezt a kérdést, rájöttem, hogy nálunk is ez volt. Volt az öcsémmel külön szobánk, de a szüleim simán jöttek-mentek bennük. Ráadásul üvegablakos ajtóink voltak, simán át is láttak hozzánk a saját szobájukból. Néha egy pldédet raktam az ajtóra, mikor éjszaka sokáig akartam olvasni pld. Tényleg nehéz lehet így élni.
2011. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!