Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a barátom egyik...

Meghalt a barátom egyik barátja. Hogy viselkedjek vele? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Sokszor mondom neki, hogy szeretlek...bújok hozzá, ölelgetem, de nem tudom, hogy még mit tehetnék...olyan rossz érzés, amikor látom, h könnyezik, nincs messze a sírástól :( az a baj, hogy nem ő az első barátja, akit elveszített az elmúlt évben :/
2011. máj. 22. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vigasztalhatod, de már nem tehetsz semmit, ezt neki kell magában lerendeznie. Ezt nem teheted meg helyette. Sajnálom a barátodat.
2011. máj. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Te tegyél, semmi különöset, csak legyél mellette. Nem tudsz mondani semmi vigasztalót. Az én párom az elmúlt évben vesztette el a szüleit, még nem is voltak olyan idősek. Szóval tudom miről beszélek. Hagyni kell, csak éreztesd, hogy nem maradt magára.
2011. máj. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is közlöd vele, hogy részvéted.

Aztán ahogyan már írta valaki, vigasztalólag. Bár az is lehet, hogy most jobban esne neki kicsit egyedül lenni, kisírnia magát. Szóval, ha úgy érzed kérdezz rá, hogy szeretne e kicsit egyedül lenni, vagy jobb neki, hogy itt vagy mellette?

2011. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd egyedül, állj mellette, beszélgess vele az elhunytról, vagy éppen tereld el a gondolatait. Személy- és helyzetfüggő, hogy ki mit igényel ilyenkor... Amikor a barátom szeretett rokonával történt haláleset, ő pl. nem nagyon akart beszélni róla, nem sírt a vállamon (pedig megtehette volna) és igyekezett úgy viselkedni, mintha minden rendben lenne. Aggódtam miatta nagyon, de aztán úgy tűnt,lerendezte magában.
2011. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!