Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem gáz az ha valaki a válás...

Nem gáz az ha valaki a válás után 30 évvel is (1éves házasság) a férje nevét viseli? Főleg hogy az azonnal újranősült? (azért volt a válás)

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 09:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Nem.
2011. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
De gáz. Semmi köze már ahhoz a névhez. Én biztos nem viselném.
2011. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
na de már van vagy 3 Gipsz Jakabné ugyan ahhoz a Gipsz Jakabhoz! szerintem maxigáz, de akkor magyarázzátok meg miért nem az!
2011. máj. 23. 09:29
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
Nem. Semmi kivetendő nincs benne. Ha neki így jó...
2011. máj. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%

Jogosan viseli a férjezett nevét. Miért kellene visszavennie a lánykori nevét,főleg,ha vannak gyerekei is?

Az anyós is viselhet olyan nevet,mint a menye. Akkor ezt is gáznak kellene tartani?

2011. máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
na de nem arról van szó hogy apát meg fiát ugyanúgy hívják így anyós és menye is XY-né hanem egy azon pasihoz van már szinte hárem
2011. máj. 23. 09:35
 7/17 A kérdező kommentje:
20 évesen házasodtak 21 évesen elváltak és a nő még most hogy 50valahány éves még mindig ugyanolyan -né... :-S
2011. máj. 23. 09:35
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
Anyukám is 30 évig viselte a volt férje nevét. Pedig akkor már apuval élt együtt, megszülettem én is. De mindig mondta, hogy őt így ismeri mindenki. Aztán egy idő után már csak a volt férj vezetékneve maradt meg a "köznyelvben",és hozzá tették az ő keresztnevét. Pl. Gipsz Jakabné helyett Gipsz Piroska lett. És neki ez így tökéletesen megfelelt. Szerintem nincs ezzel baj.
2011. máj. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Ott van Balázs Klári :-D

[link]

2011. máj. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha őt nem zavarja, akkor miért lenne gáz? Téged zavarna, te megváltoztatnád, valószínűleg én is.

De ha neki ez nem kellemetlen, akkor ezzel nincs semmi probléma. Az anyós és az após jelöltem kb. 8 éve váltak el, mindkettőjüknek van új párkapcsolata, anyóst még mindig XY-nének hívják. Őt nem zavarja, megváltoztatni pedig egy csomó idő, pénz és utánajárás lenne.

Írok egy másik példát. Anyukám barátnője nemrég lépett a harmadik házasságába. Eddig minden esküvő és válás után megváltoztatta a nevét, a munkahelyi email címe is eszerint változott mindig. Sokan már azon mosolyogtak, h Ildikónak most éppen mi az email címe. Nyilván ez a másik véglet, de nem gondolom, hogy ez jobb, vagy rosszabb lenne.

2011. máj. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!