Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a jó házasság titka? Miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jó házasság titka? Miért van annyi válás manapság?

Figyelt kérdés
Szerintetek miért válnak el manapság annyian? Rosszul választanak párt, nem dolgoznak a kapcsolatukon, vagy csak egyszerűen nem gondolják komolyan, hogy jóban-rosszban?
2011. máj. 22. 09:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Csak a szexre építik a kapcsolatot, nem ismerik eléggé egymást, nem viselik el a másik hibáit,nem alkalmazkodnak egymáshoz,önzők.

Általában ezek valamelyike vezet a váláshoz.

2011. máj. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%

A "sok" válás csak azért tűnik soknak, mert régen nem volt ennyi, ugyanis egyszerűen tilos volt elválni.

Butaság, ha úgy tekintünk erre a kérdésre, hogy a múltbeli arányokhoz hasonlítjuk a maiakat, hiszen a szociális élet hatalmasat változott már az ötven évvel ezelőtti helyzethez is.

Régen kevesebb válás volt, viszont több szenvedéssel, megalázással és szeretetlenséggel teli házasság. Nyilván egyik sem jó, de el lehet gondolkodni azon, hogy melyik az ésszerűbb...

2011. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 napietus ***** válasza:
100%

azért, mert sokan nem tudják, hogy a házassághoz kell a szerelem, de a jó házassághoz kevés pusztán a szerelem. kell még hozzá egy csomó dolog, pl:


-közös célok, amiért tudnak és akarnak együtt dolgozni.


-hasonló, de legalábbis összeegyeztethető életvitel


-bizalom, és képesség arra, hogy megadjam a másiknak a kellő szabadságot, és ne veszítsem el a sajátomat.


-nagyjából hasonló világkép. nem kell mindenben egyetérteni, de ha nagyon különbözik, az legkésőbb a gyerekek nevelésénél ki fog ütközni.


-ismerni kell a másikat. ha nem tudod legalább 10 rossz tulajdonságát vagy szokását felsorolni, nem ismered. ha ezekkel együtt szereted, úgy már van jövője az ügynek.


-képesség a kompromisszumra megalázkodás nélkül.


meg még rengeteg minden. a házasság nemcsak szerelmi kötelék. fúzió is. meg kell nézni, kivel alapítok "közös céget" (nem csak, és nem elsősorban anyagi értelemben). szóval sokan túl gyorsan és meggondolatlanul mondanak igent, aztán ugyanilyen gyorsan mondanak nemet is. nem gondolják át a döntésüket, és úgy vágnak bele. aztán meg az első problémánál feladják, és nem küzdenek. feltartott kézzel meg ugye nem lehet...


29/N, 2 éve asszony :)

2011. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 napietus ***** válasza:
71%
09:56-os, olvastad a Régimódi történetet-et (Szabó Magda). a saját családjáról ír az írónő, az I: vh. előtt játszódik a történet. egy generáción belül egy családban 2 válás és egy erővel papíron megakadályozott válás van benne. szóval régen is sokan elváltak, max. nem beszéltek ennyit róla.
2011. máj. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Csak az a problémám, hogy manapság olyan természetesnek veszik, olyan mindennaposnak. Valahogy azt gondolják, hogy ,,jól van, házasodjunk össze, majd meglátjuk, de ha nem jó, majd úgyis elválunk." Pedig ennek nem így kéne lennie. Vagy én vagyok túl régimódi?
2011. máj. 22. 10:12
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Napi Etus mindent leirt, amiket en is probaltam osszeszedni. En is epp ezeket tartom fontos dolognak egy hazassagban es hosszabb tavon pont ezek azok a dolgok, amikrol ki szokott derulni, hogy nincsenek meg. Legtobb ismerosom a kozos celok, bizalom es a hasonlo vilagkep megletenek hianya miatt valt el. Van ilyen mondas, hogy "az ellentetek vonzzak egymast". Max. a hazassagok 1%-ban mukodik az ilyesmi. Szerintem nagyon fontos a hazassaghoz, hogy hasonlo karakteru legyen a 2 ember. Ez nem azt jelenti, hogy muszaj, hogy ugyanaz legyen a foglalkozasuk, hanem azt, hogy ne az legyen, hogy osszekerul egy otthonulos meg egy bulizos ember vagy egy olyan, aki akar gyereket, mig a masik fel nem akar. Hany kerdes volt mar itt is arrol, hogy "valjak el, mert a parom nem akar gyereket?". A fo gond, hogy a hazassag elott ilyeneket nem beszelnek meg...pedig ezek mennyire fontos temak! Ha nincs kozos terv, celok, hasonlo szemelyiseg, hasonlo intelligencia szint (nem feltetlenul vegzettseg kerdese), akkor a hazassag halalra van itelve.
2011. máj. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 napietus ***** válasza:
ugyanazt írtam amit Te, csak jobban kifejtve. nem gondolják végig, mielőtt belevágnak, aztán meg csodálkoznak, hogy nem megy. sokaknak csak valami homályos romantikus fogalmai vannak a házasságról. az IS, persze. nincs jobb csók, mint a hitvesi, azt a mai napig vallom. de nem CSAK az. fúzió is, mint mondtam. ha egy olajtársaság egyesülne egy virágkötészettel, aztán persze bből semmi jó nem sülne ki, csodálkozna valaki? nem. nahát, akkor a házasságban miért csodálkozunk?
2011. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 napietus ***** válasza:
mármint Te alatt a kérdezőt értettem, csak közben írtak még :)
2011. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek a kérdezővel nagyon is!Rengeteg ma a válás,mert már a sok birka miatt elvesztette a házasság az eszmei értékét,úgy mint az eljegyzés is!

"Húzzuk fel azt a gyűrűt max levesszük ha nem tetszik vmi"! Szánalmas és Undorító!Abszolút ki sem ismerik egymást a párok már szaladnak az anyakönyvvezetőhöz hogy ne hogy a barátnőjük,testvérük vagy a bolti eladó hamarabb menjen férjhez mint ők!Ez is női hülyeség!....

Nekem volt egy barátnőm most szált ki egy kapcsolatból és már egy másik férfi jegyese!:)Miért?Mert betegesen remeg a gyűrűért és hisztirohamot kap ha jön a hír hogy xy-nt is eljegyezték...mert körülöttünk szinte már mindenkinek van csak neki nem volt!Kb 3 hónapja vannak együtt...nem hiszem hogy ez alatt az idő alatt realizálni tud egy új kapcsolatot mikor még a régit sem felejtette el!Nem vagyok irigy,kívánom hogy életük legjobb döntése legyen ez de én a csajt ismerve nem sok esélyt látok rá hogy együtt maradnak....

Na ebből lesz az a sok lecsúszott gyermek,mert nem érdeklik a szülőket ha csonka családban kell "felneveljenek" egy porontyot!Nem külön kell jó szülőnek lenni hanem együtt!

24/L

2011. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is az a fő gond, hogy nincs értéke. Szerintem ez több, mint szánalmas. Viszont azért vagyunk egy páran, akik nem igen örülnének, ha elvált ember lenne a párjuk.
2011. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!