Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet így élni? A páromat az...

Lehet így élni? A páromat az anyjaék nagyon befolyásolni akarják, mind döntésébe beleszólnak. Hogy élhetnénk igy együtt nyugodtan? Meddig tart ez?

Figyelt kérdés

Barátommal 5 éve vagyunk együtt.

Több kevesebb vitatkozással, voltak szakítások is, volt ami 1-2 nap, a leghosszabb idő 5 nap volt.

Az utóbbi 1.5 évben már nem volt ilyen, csak veszekedések voltak, általában én akadok ki a családja viselkedése miatt.

Tehát nem olyan dolgokon veszekszünk, mint pl: hazudgál valaki, vagy valaki félrelépettt.

Úgymondanám, ha nem lennének az anyaék, nyugodtan tundnánk élni.

De ők mindenbe beleszólnak, az anyja úgy szólítja barátomat, hogy "fiacskám"

Mindenről tudni akar, mindent megkérdez. (pl: hol vetted a cementet? mennyibe került? kaptál kedvezmény? ismerőstől vetted? nehéz volt elhozni? sok időbe tellett? segített valaki? kik segítettek? mihez kell az neked? és mikor fogod megcsinálni? Kik fognak segíteni? stbstb.) Ez csak 1 példa, de ha egy nap 20 esemény történik vele, akkor mind a 20ról kikérdezni. Van hogy egy nap 15x felhívja mindenféle apróbb-cseprőbb dolog miatt, mindenről tudni akar?

Hogy lehet ez elviselni?

Várom hogy barátom jöjjön át hozzám este, de kb háromnegyed órát feltartják, aztán mire átér, amúgy is fáradt, de mi meg nem váltunk több szót 5 percnél, mert pihenni akar stb.

Mi lesz így később?

Hagyjam ott azért, mert a családját nem kedvelem?


2011. máj. 23. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Háááát....

Sztem igen, amíg még nem késő. Jobb nem lesz, elhiheted! Persze biztosan lepontoznak majd emiatt, de nálunk már van egy 20 hós Kislány, anyósékkal peidg majd' 1 éve nem beszélek. Porig aláztak - Anyut is -, a legújabb pedig, hogy én azért estem teherbe, hogy megtartsam a fiukat! Hozzáteszem a fiuk jobbna akart gyereket, mint én!

Szóval mérlegelj vagy beszélj a barátoddal, de gondolom ez őt annyira nem zavarja.

2011. máj. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolkodj jozanul: Ez nem töled függ, meddig tart. Azaz egy egy ilyen elet. Valtozhat, de semmi sem töled függ!
2011. máj. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
huh... hát ezt mindenképpen beszéld meg a pároddal, és ha elmondod neki h téged ez tényleg mennnnnnyire zavar, de ő mégsem nagyon törődik vele, akkor el fog menni előbb-utóbb a hajad
2011. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Akárhogy nézem, én nem látok itt nagy problémát.

Az anya érdeklődik a fia iránt, ami szerintem normális.

Én is napi szinten beszélek az édesanyámmal, néha 1 órát is, mert nagyon messze lakunk tőlük, és ez az egyetlen kapcsolattartási lehetőség. Nem értem, ez miért baj. Nem vagy kicsit nagyon önző? Miért akarod elszakítani az anyjától?

2011. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sokszor születnek itt ellenekző vélemények.

Az egyik oldal azt írja, hogy ez zavaró tényező, a másik oldal azt írja, hogy én vagyok az önző.

Belegondoltam már abba is, hogy lehet kicsit tényleg önző vagyok.

De ezek a beszélgetések nem mondhatóak hétköznapi érdeklődésnek.

Volt már arra példa, nem is egyszer, hogy barátom nekem panaszkodta, hogy az anyja már megfolytja, annyi kérdést feltesz. Volt hogy rá is förmedt, hogy hagyja már békén az állandó kérdezgetésével. Hazajön meló után és 1 óráig kb a "vallatás megy"

Akkor akad ki ettől, ha nagyon fáradt.

Egyébként alapjáraton, végighallgatja, meg mindenről beszámol neki, hogy az anyját ne bántsa meg.

Meg a barátom, elég vallásos természetű, sokat gondol a meghalt nagyszüleire is, és nekem is mondta már, hogy az anyja is milyen idő (50 lesz) és hogy kitudja meddig fog élni. Jó nem kellene még egy 50 éves nő halálán gondolkozni, egyszerűen csak félti őket, félti hogy hamar elveszíti őket, ugyanis a nagyanyja 50 éves korában halt meg.

Szóval beszéltünk már erről a párommal, és ez volt rá a válasza, amit fentebb leírtam.

De ez mégsem elég ok arra, hogy mindenbe hagyja hogy beleszóljanak.

Barátomnak van egy lakása. Még lakhatatlan állapotú.

De az anyja állandóan kiveszi a postaládából az újságot, hazaviszi. Ha megyünk a lakáshoz, és tudja hogy megyünk, akkor megjelenik ott, ő nyitja-zárja az ajtót, mintha ő lakna ott.

Teljesen úgy érzem, hogy az anyja ezzel engem akar elijeszteni. Lehet direkt csinálja.

2011. máj. 23. 14:42
 6/11 anonim ***** válasza:

ahogy látom a srác otthon lakik. akkor meg mi a probléma? nyilván hogy érdekli őket mi van vele, különösen ami őket is érintheti. Ez nem a te dolgod. ha őt zavarja, majd leállítja őket. ha meg nem akkor nem. Nem te vagy az életük középpontjában. a fiuk egyelőre neked udvarol, amikor ráér. De ha netán együtt élnétek is, miért zavar téged hogy megkérdezik hol vette a cementet mennyiért és ki a fene fog segíteni... Nem azt kérdezik hogy hányszor kefél veled és milyen... majd ha téged kezdenek el fikázni, akkor beleszólhatsz joggal hogy miket mondanak rólad.


nem értem ezt a nagy öntudatot. legalább valaki foglalkozik a sráccal. gondolom persze téged nem érdekel hogy mennyiért veszi a cementet meg ki fog segíteni neki...


32/N

2011. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na, ezzel kellett volna kezdeni.

A párodnak meg kell találnia az egyensúlyt, most minden rajta múlik. Annyit kell beszélgetnie az édesanyjával, amennyi neki jólesik, és abban az időpontban, amikor az a párodnak megfelel. Ehhez határozottságra van szükség, az anyuka magától nem fog erre rájönni. Nem kiabálás, hanem annyi, hogy "Most dolgom van, mama, majd beszélünk holnap."

A zárcsere ugyancsak megoldás, miért van az anyjának kulcsa a lakáshoz? Ez szokatlan.

Egyvalamit nem kerülhetsz el: hogy ezen intézkedések hatására az anyuka ne higgye azt, hogy a fia miattad idegenedett el tőle.

Egyet viszont nem értek: ha egyszer egy pár már képes volt kimondani a végét, még ha csak 5 napra is, akkor mi értelme újra folytatni? Lehet, hogy nehéz az elszakadás, de azért érdemes lenne az embernek esélyt adni a boldogságra, és végleg elszakadni attól, ami nem működik. Csak egy közbevetés, mert itt nem ez az anyukás eset tűnik az igazi gondnak, hanem az instabil és boldogtalan kapcsolat.

2011. máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hosszabb szünetre is azért szakítottunk, mert nem bírom elviselni a családját.

A párommal alapvetően nincsenek nagy gondok, ezért is békültünk ki mert szeretem.

A kulcsot az anyja kikövetelte magának :S

2011. máj. 23. 14:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Itt jön be a probléma: nem kérheted, hogy válasszon az édesanyja és közted, az nem fair. Itt vagy ő maga jön rá a helyzet tarthatatlanságára, vagy a kapcsolat nem működhet. Én még adnék a dolognak annyi esélyt, hogy elmondanám a páromnak, mennyire zavar ez, aztán mindenféle további említés nélkül megnézném, mi változik az elkövetkező 2-3 héten. Ha semmi, akkor levonom a tanulságot, hogy a párom akaratgyenge, és inkább figyelmen kívül hagyja a köztünk lévő feszültséget, csak hogy ne kelljen konfrontációt vállalnia az anyjával. De ha a dolog már évek óta fennáll, akkor nem túl nagy az esély..
2011. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akárcsak a mi életünket írtad volna le, mi is 5 éve vagyunk együtt és néha már nekem is elegem van az édesanyjából, azt mondta, hogy majd ő jön és minden reggel kinyitja az ablakokat, adjunk kulcsot, na nekem itt telt be a pohár és mondtam a páromnak, hogy szóljon az anyjának mert ennek nem lesz jó vége, ránk fog telepedni, tisztelem szeretem az anyósomat, de ez már nagyon sok volt.... úgyhogy együtt érzek veled, tudom milyen..
2011. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!