Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai vilagban "elfogadhato",...

A mai vilagban "elfogadhato", hogy valaki a csaladot sokkal fontosabbnak tartja, mint a karrierjet?

Figyelt kérdés
Nem arrol van szo, hogy nem dolgozik, csak nem igazan erdekli, megcsinalja kotelessegbol, amit kell es ennyi, utana meg orul, hogy mehet haza a csaladjahoz. Es olyan norol van szo, akinek magas vegzettsege van, sokfele kepesitese, de beeri egy kozepszeru munkaval, mert nem szeret masokkal versengni, a csaladjara akar koncentralni. Ugy van vele, hogy dolgozhat meg eleget, hajthat, ha mar a gyerekek felnonek, addig pedig a gyerekekre es a parjara probal tobb idot szanni. Nem eleg celtudatos vagy jol van ez igy, ha igy boldog?
2011. máj. 23. 18:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Miért lenne baj, hogy ő neki a családja a fontosabb?


A kérdésedből ítélve úgy gondolom, hogy te még nagyon fiatal lehetsz. Én is sokáig úgy gondolkodtam, hogy karriert kell építeni, meg a pénz mindennél fontosabb, de valahogy az évek alatt ez kikopott és átlépve a 3. x-et már nem érdekel a hajtás. Jobban szeretek a párommal lenni és nem gondolom, hogy attól leszek boldog, mert hatalmasra ívelt a karrierem. Éppen ezért én is lelassítottam és ma már a munka másodlagos számomra.

Hozzáteszem, hogy sokkal jobban érezem magam így lelassúlva, mint a huszas éveimben túlórázva és sz.rrá hajtva magam.


Nem vagyunk egyformák. Mindenkinek más a fontos és csak mert valaki karrierista még nem biztos, hogy boldog.

2011. máj. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Ez a normális,emberi hozzáálás,és ezekből lesznek az igazán boldog,és kiegyensúlyozott emberek.Sajna a mai karrierista világban a család el van hanyagolva,főleg a gyerekek,ez meg is látszik rajtuk.Lehet hajtani,hogy sok pénz legyen,aztán fel lehet dobni a talpat magányosan,szeretethiányban.

(nemrég volt egy cikk,egy valaha szép,karrierista színésznőről.2 hónapja halott volt a saját kecójában,mire végre valaki felfedezte)

2011. máj. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Miért ne lenne elfogadható? Sőt, még azt is mondanám, hogy helyes, ha egy családos nő a karrierje helyett inkább a gyermekeit, a családját előbbre valónak tartja.

A férje nyilván elég jól keres ahhoz, hogy ne legyenek anyagi gondjaik, így semmi kivetnivalót nem látok benne...sőt.

Szerintem inkább az a szomorú, mikor egy nő szül egy- két gyereket, és nem foglalkozik velük, nem neveli őket, hanem inkább karriert épít. Ismerek sajnos ilyet, a gyerekeket lerakják a tv elé, ha kérdeznének valamit, a szülők egyből elhajtják őket, h most ne zavarj, dolgozom.

Nyilván a család és a karrier nem feltétlenül zárja ki egymást, de biztosan nehéz jól összeegyeztetni a kettőt.

2011. máj. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Mindenki azt csinál amit akar. Csak ne nézze le a másik oldalt.
2011. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%
én is így érzek, így teszek mióta megszületett a fiam. nem értem, mi ezzel a gond?
2011. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Éppen eléggé céltudatos, csak nem az a célja, hogy karriert csináljon.

Igazából nagyon jó lehet neki, hogy ennyire tudja mit akar.

2011. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
Figy,én is egy többdiplomás céltudatos látszólag karrierista nő vagyok.De ha választani kell,akkor a család.Karrier,amig nem lépi túl a napi 8 órát és amig nem megy az idegeimre.Ha több időt igényel vagy több idegességet,akkor lépek,van más meló,ami lehet kevesebbet fizet,de inkább a nyugi.
2011. máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%
Véleményem szerint nem szimplán elfogadható, hanem ez a NORMÁLIS. Őszintén szólva számomra furcsa, hogy itt az a krédés, hogy elfogadható-e...? Milyennek kéne lennie egy nőnek, ha nem ilyennek? :-)
2011. máj. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
szerintem pont ez a normális, de mindenki csinálja úgy ahogy neki jó. én például nem úgy tekintek a munkámra, mint cél, vagy kihívás, hanem mint eszköz hogy legyen pénzem a fontos dolgokra.
2011. máj. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bár minden nő ilyen lenne. Nem lenne annyi válás, meg csonka család, meg idegbeteg ember. Én is ilyen vagyok, és imádja a családom. A többieket meg letojom magasról. Én életem és a szeretteimé. Más nem érdekel.
2011. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!