Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondanál egy állatról a...

Lemondanál egy állatról a párod kedvéért?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nagyon szeretnél valamilyen kisállatot (macskát, kistestű kutyát, rágcsálót vagy bármit)tartani a pároddal közös lakásban. Lemondanál róla, ha a párod

1. nem akarja?

2. allergiás rájuk?


2011. máj. 24. 10:38
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
33%

HÁt, muszáj lenne...

De azért nem adnám fel és minden nap felhoznám neki a dolgot!

2011. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem lenne állatom és a párom allergiás talán letudnék mondani meg az lenne az észszerű. Viszont nekem vannak már állataim van amelyk lakásban van és ha ezt a másik fél nem tudja tolerálni lehet nem is kezdenék vele. Mivel szerintem családról, hobbiról, kisállatról lemondani valaki miatt nem vezet jóra. Ideig óráig meg lehet játszani, hogy jó az úgy nekünk, de idővel hiányozni fog és csak konfliktusokat szül. Olyan társat kell találni aki ilyen alapvető dolgokban hasonlóan gondolkodik.
2011. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
86%

Inkább a páromról mondanék le, ha csak passzióból nem akarja.

Ha viszont allergiás, akkor természetesen igen.

2011. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
90%

Ha még nincs meg az állatka.

Allergia esetén minden további nélkül.

Ha csak nem akarja,megpróbálnám meggyőzni, de ha nem sikerül akkor lemondanék róla.

2011. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, hogy ki volt meg előbb, az állat vagy a párom?

Most van két kutyám, és február óta nincsen párom...ha jönne valaki, akkor csak úgy kezdenék vele bármiféle kapcsolatba, hogy elfogadja a kuyáimat velem együtt (mint pl. egy elvált nőt a gyermekeivel). Ha ez nem működne, akkor természetesen nem kezdenék vele semmiféle kapcsolatot.

De ha előbb van meg a párom, és tegyük fel, nem volt semmilyen állaom, mikor összejöttünk, akkor természetesen kikérném az ő véleményét, és ha nem akarná, vagy allergiás lenne rájuk, akkor lemondanék az állatkáról.

2011. máj. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
53%
Ha még nincs meg akkor könnyű róla lemondani. De ha már megvan és úgy nem viheted oda mondjuk ahova költöztök együtt az már nagyon nehéz. Remélhetőleg mi egy év múlva már közel leszünk a közös lakáshoz, és nekem itthon van 2 kutyám, 1 macskám és 2 rágcsálóm. Itt nálam elviseli, de kijelentette, semmit nem vihetek oda. persze ha kertes ház lenne más lenne, megértem a lakásba én sem vinném, ezért nem tudom mi lesz velük :(
2011. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
86%

Ha allergiás, akkor egyértelműen igen.


Ha "csak" nem akarja az más szitu. Meg kell vele beszélni.

A férjem sem akart tengerimalacot, én igen. Kellett neki kb másfél év, mikor ő mondta, hogy oké. Akkor vettünk egyet. De hagyni kellett neki időt, hogy ő is akarja. Ma már lehet, hogy jobban imádja, mint én. :)

De erőltetni nem szabad.

2011. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
90%
Ha még nincs meg az állatka, akkor lemondanék róla, de ha már van, akkor nem.
2011. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
85%

Nekem attól függ, milyen állatról kéne lemondani.

Pl egy rágcsáló nem zavar sokat, nem lehet kifogás ellene, egy kutya vagy egy macska persze már. Anyagilag is, időben is, és természetben is.

Leírnád a konkrtét pédát? Milyen állatot nem enged, és miért?

2011. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha allergiás akkor vagy nem vennék olyan állatot vagy a már meglevőt elajándékoznám olyannak akinél látogathatom.

Ha csak nem akarja,akkor igy járt,a már meglevő állatkáimról nem mondok le,újat viszont közös döntés alapján (persze nem 2 hónapos kapcsolatban)

2011. máj. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!