Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, ti mit...

Mit lehet csinálni, ti mit tennétek, ha a családban mindenkivel megszakadna a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

Ez szüleim halála után történt velem, ezelőtt 5 éve, mert pszihiátriai kezelés alatt álltam.

Azóta senki nem érdeklődött utánam.

Érdemes keresnem a rokonaimat, vagy legyen önbecsülésem és hagyjam a francba mindet?


2011. máj. 24. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Én hagynám őket.
2011. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Sajnálom ami Veled történt.

Igazából ebben az esetben attól is függ mennyire szorosak a szálak, és nem vérségileg, hanem viselkedésre. Nekem van relatíve távolabbi rokonom akivel rendszeresen tartjuk a kapcsolatot, de van olyan is aki szoros (unokatestvér pl.) de évente találkozunk csak egyszer.


Ha távolabbi rokon akkor végülis felkeresheted, ez nem feltétlenül önbecsülés kérdése. Az embernek a családtagjai azok akikre számíthat ha baj van, ha jó a kapcsolat, és érdemes mindent megtenni a jó kapcsolatért, talán csak nem ismeritek egymást eléggé. Össze lehet jobban barátkozni, ismerkedni, ezáltal lehet valami szoros igazi rokoni kapcsolat.


Ha meg viselkedésre közeli volt aki már nem keres holott régen keresett, érdemes megkérdezni miért hagyta hogy megszakadjon a dolog? Vannak akik nem tudnak kezelni egy ilyen helyzetet, pl. ahol meghalnak rokonok, van aki nem tudja kezelni hogy hogyan viselkedjen az életben maradt családtaggal ezért csak odázza a találkákat, és a végén megszakad. Holott ha nyitna, vagy a másik bátorítaná hogy nyisson akkor sokkal könnyebb lenne minden.


Sok szerencsét hozzá, én felkeresném azokat akikről tudom hogy fontosak a szívemnek és én is nekik (vagy az voltam), ha meg nem ismerjük egymást annyira akkor meg azért keresném fel hogy megismerjük egymást és tiszta lappal nyissunk.

2011. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem önbecsülés, hanem önérzetesség, vagy dac. Gondolom nem akarod a hátra lévő életed család nélkül leélni. Más a barát és más a család. Szerintem keresd őket, lehet, hogy ők nem mernek közelíteni. Én az unokaöcsémet 15 év után kerestem fel, mert eddig arra, vártam ,hogy valami csoda foyltán egymásra találunk. Nagyon örült nekem. Most a nagynénémet kerestem fel iwiwen, akit vagy 10 éve nem láttam és ő is tárt karokkal vár. Szóval tedd meg!
2011. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A leírtakból nem derül ki, mi volt a kapcsolat megszakadásának a konkrét oka. Falakkal körülvett, megközelíthetetlen helyen voltál kezelésen? Esetleg olyan bajod volt, ami miatt mindenkivel extra szemét módon viselkedtél, és azért nem akarnak tudni rólad? Vagy azért szakadt meg a kapcsolat, mert esetleg nem tudták, hogyan reagáljanak a kezelésedre? Vagy soha nem is érdekelt senkit, mi van veled?

Nem mindegy.

2011. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem maga lenne a tragédia, mivel a családot mindenek felettinek tartom. Próbálnám felvenni velük a kapcsolatot.
2011. máj. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is mindenekfelett tartom a családot. Ha engem kérdezel, én biztos felvenném velük a kapcsolatot. Ha közelítesz, akkor kiderül, hogy ők hogyan reagálnak. Veszíteni valód nincs. Tedd félre az esetleges sértődöttségedet. Még az is lehet, hogy van valami értelmes magyarázat a dologra. (megijedtek, féltek, nem tudták, hogyan reagáljanak a dologra, őket is mélyen érintette a szüleid halála és bele temetkeztek az önsajnálatba stb.)
2011. jún. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha senki nem érdeklődött utánad 5 éve, akkor nyilván nem vagy fontos nekik.

Szerintem hagyd, ne alázkodj meg.

Ha fontos lennél, megkerestek volna a pszichiátria után.

2011. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább család nélkül maradnék,mit olyan családdal akik le se szar ha bajban vagyok,ha megint lenne valami veled ugyan igy rádszarnanának.
2011. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy lelkileg teljesen rendben vagy már, és nem rázna meg akármi történik, akkor én megpróbálnám felvenni velük a kapcsolatot, magabiztosan és kedvesen. Ha kicsit is "labilisnak" érzed magad, akkor viszont veszélyes lehet, mert nagyon megviselhet egy ilyen találkozó.

Csak azért, mert család, ne erőltesd, ha nem esik jól, de ha jó emberek és hiányoznak, akkor bízz bennük, és légy őszinte velük, az érzéseidről és a félelmeidről is.

Én azt tanácsolom, kezdd a legtávolabbi rokonokkal, és onnan haladj a szűkebb család felé. Ami fontos: külön-külön tartsd velük a kapcsolatot, ne egyes "kulcsfigurákon" keresztül. Sok szerencsét, akárhogy is döntesz. Néhány kedves ember biztosan akad köztük!

2011. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!