Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden párkapcsolatban jelen...

Minden párkapcsolatban jelen van a féltékenység?

Figyelt kérdés

Szokták mondani, hogy ami a "miénk", azt féltjük, és emiatt sokak szerint minden kapcsolatban benne van egy egészséges féltékenység. Amikor nem ellenőrizzük a párunk minden lépését.

Én például akkor féltékeny vagyok, amikor egy lánnyal levelezik, és nem tudom, hogy miről, de jó lenne tudni. Emiatt nem rendezek cirkuszt, meg nem kérem számon, csak féltékeny vagyok, hogy mit akarhat tőle az a másik személy.

Lányok: Veletek is előfordult már ilyen? Ezeket megbeszéltétek a párotokkal?

Fiúk: Ti mit reagáltok, ha a párotok ilyen szinten féltékeny rátok? Jól esik, hogy azt szeretné, hogy csak az övéi legyetek, vagy idegesít?


2011. máj. 24. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
A párom, nem a tulajdonom. Azzal levelezik, akivel akar, és arról, amiről akar. És én is. Ettől még az én párom marad, amíg mindketten akarjuk.
2011. máj. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Velem is előfordult ilyen sokszor,de csak nagyon ritkán említettem a páromnak,h féltékeny vagyok.néhány hónapja azonban fel sem merült a féltékenység apró szikrája sem,de most meg ez a bajom:/
2011. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Régebben úgy voltam, mint te, munkált bennem valamennyi féltés, de nem volt cirkusz belőle, meg semmi, csak belül éreztem... Most a párommal végre nem vagyok féltékeny, és hihetetlenül felszabadító érzés így együtt lenni valakivel.
2011. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem egy egészséges szintű féltékenység jelen van mindenhol,de tudni kell kezelni.

Viszont ha más lánnyal levelezne a szerelmem, azt szóvá tenném neki... :S

2011. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Egyetértek! Egészséges féltés mindenhol van. Azzal viszont nem,azzal levelezik, akivel akar és arról, amiről akar. Ha egy volt osztálytársa így mondjuk neki,hogy hogy s mint van, akkor az oké. De ha teszem azt az exével levelezik, az nincs rendjén egy normális kapcsolatban. Hiszen ez általában az embernek rosszul esik. Ha szeretem, tisztelem a párom, akkor nem bántom feleslegesen!

Nem cirkuszt kell rendezni, meg kell beszélni. A mi életükbe az elején igencsak szeretett az ex beleavatkozni. Illetve elég sok levelet írogatott akkoriban,amikor összejöttünk. A párom elmondta,ill. ki is derült. Én elmondtam,hogy nekem ez rossz. És ha bár én is jóban vagyok az exemmel, nem levelezünk, nem hívogatjuk kétnaponta egymást. Mi meg tudtuk ezt beszélni!

2011. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Mi nem vagyunk féltékenyek egymásra a férjemmel. Féltjük a másikat, de ez nem ugyanaz.A levelezés/telefonálás magánügy szerintem. Nekem a férjem levelezik az exével, akivel én is jóban vagyok, sokat segített. Már ott is van gyerek, meg nálunk is. Közös nyaraláson is voltunk. A féltékenység egy rossz szokás szerintem. Nálunk működik, de szerintem mi vagyunk a fehér holló :)
2011. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Én csak a mostani páromnál vagyok féltékeny, mert őt tényleg szeretem, korábban soha semmi. Elég új nekem, de én próbálok úgy tenni, mintha ez nem is létezne, semmit nem tennék szóvá a pasimnak, mert szerintem nincs okom féltékenynek lenni, csak mégis az vagyok. Ez egy ilyen idegesítő dili, amiből bízom, hogy egyszer valahogy kikerülök...
2011. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az olyanok életét keseríti meg a féltékenység, akik nem bíznak a társukban, hogy az hűséges és nem bíznak magukban sem annyira, hogy meg bírják tartani a partnerüket.

Tehát: bizalmatlanság és önbizalomhiány.

2011. máj. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én addig voltam fűre-fára féltékeny, míg össze nem jöttünk. Mert akkor még szabad volt, és nem tudhattam, nem jön-e össze mással. Persze ő mit sem tudott még arról sem, hogy tetszik nekem. Csak teret hagytam, hogy közeledjen (ha ugyan szeretne közeledni). Amikor összejöttünk, és még jobban megismertem, akkor egy megmagyarázhatatlan békességet éreztem, tudtam, nem kell félnem hogy esetleg kikezd mással, mert.. egyszerűen tudtam, éreztem hogy nem olyan. Ezt az idő be is igazolta. Elejében mikor más lányokkal láttam beszélgetni, elfogott valami fura érzés, olyan féltékenység-féle, de nem szóltam, hanem figyeltem hogy viselkedik velük. És soha nem adott okot arra, hogy kérdőre vonjam. Nem is tettem. Folyamatosan érezteti velem, hogy fontos vagyok neki, apró tetteken keresztül is, és szavak által is.
2011. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 napietus ***** válasza:
én nem vagyok féltékeny, többek között azért, mert tudom, milyen rohadt idegesítő egy féltékeny embert elviselni. volt ilyen pasim, rémálmaimban se jöjjön vissza...hihetetlen közönséges és kellemetlen tulajdonságnak tartom. a vagyonát őrízze mindenki, azt muszáj, de a másik ember nincs benne a tárgyieszköz nyilvántartásban...nem beszélve arról, hogy ált. pont a féltékeny embereket csalják meg, vagy hagyják ott. utóbbit, mert idegesítő, előbbit "ha így is úgy is cseszeget, legalább ne ártatlanul szenvedjek" logika alapján
2011. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!