Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segitség, ebböl milehet, mi a...

Segitség, ebböl milehet, mi a következmény?

Figyelt kérdés
a faluba vettek egy uj traktort, az önkormányzat bevolt zárva meg minden,csak egy kis gödrön lehetett bemászni,haverom bemászott láttam és a traktorbol kihozta az elsősegély ládát,baltát,meg valami csövet ezt észre vették,és kb5 en voltunk ott ebböl mi is kapunk vagy csak a haverom?
2011. máj. 24. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
sztem lehetséges.Olyan, mintha bűntársak lennétek...érted??
2011. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 3rdeye ***** válasza:
ott a helyszínen buktatok le? válalljátok el közösen, hogy igen, ti csináltátok, együtt. ekkor azt fogják gondolni, hogy egy suhanc csapat vagytok, akik heccből csinálták az egészet, stb. ne a haverod vigye el egyedül a balhét, ha nem álltok ki mellette, vége van
2011. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mivel te is ott voltál és ráadásul láttad a dolgot, bűnrészes vagy. Akár feljelentést is tehet az önkormányzat.

Akkor már reggel ott lesz a rendőrség nálatok is.

2011. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát remélem, néhány plusz nyelvtanórára köteleznek téged.
2011. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Gondolom nem lehettek valami idősek.

Lopni tilos, bármit is, de leginkább az elkövetőt büntetik. Ha ti segédkeztetek benne, vagy felbujtottátok, akkor kaphattok ti is szerintem. Nem értek a joghoz meg ilyesmikhez, de megérdemelnétek egy elbeszélgetést a rendőrségen, hátha akkor a következő 30 évben nem csináltok ilyesmit.

2011. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Mindannyian kaptok, mert tettestársak vagytok.

Az Alkotmánymódosítás következtében, akár nyolctól-tíz évig terjedő szabadság vesztésre is ítélhetők vagytok különösen nagy kárt okozó lopás vétsége miatt.

2011. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
4. válaszoló: Remélem téged is, mivel "háttal" nem kezdünk mondatot!
2011. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves tegnap 19.47-es :) A különösen nagy kár a Btk szerint 50 000 000 - 500 000 000 Ft. A traktor elsősegély ládája, egy cső, és egy balta nem hiszem, hogy ezt eléri... :))))) Amúgy ha elérné ezt az értéket, akkor pedig nem vétség, hanem bűntett lenne. Bocsi a kioktatásért és az offért, de ha már segítünk, akkor pontosan segítsünk :))))
2011. máj. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 09:41!


Szerintem a h.lye is levágta, hogy nem gondolja komolyan. :)

2011. máj. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igazad van, ok, a mondat felét hülye módon nem értelmeztem eléggé... :))))
2011. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!