Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy rendes kapcsolatban...

Egy rendes kapcsolatban tényleg bármikor bármit meg lehet mondani/kérni a párodtól következmény nélkül?

Figyelt kérdés
Komolyan nem kell attól félni hogy ha megmondod hogy valami rosszul esett tőle,akkor a végén még neked fog kelleni bocsénatot kérni hogy zaklattad a párod??
2011. jún. 27. 10:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem te írtál nemrég ki egy kérdést arról, hogy nem mutat be senkinek a férjed?


Amúgy igen, bármit meg lehet mondani és ha normális hangnemben tálalja az ember, akkor megsértődni se illik a másiknak. Akármilyen kényes is a dolog.

2011. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Háát... szerintem hozzáállás és tálalás kérdése az egész. Ha igazán szeretitek egymást, és mindketten normális értékekkel rendelkeztek, akkor kb 100%, hogy mindent meg lehet beszélni, legyen az bármilyen kényes téma...
2011. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így működik. Bár elég ritka még ennyi konfliktus is, de ez a legegyszerűbb. Van valami problémám, leülök szépen, megmondom, hogy mi esett rosszul, vagy mit szeretnék másként. Eddig még minden egyes alkalommal kiderült, hogy puszta félreértés volt, vagy sikerült megtalálnunk a kompromisszumos megoldást, ami mindkettőnknek jó. Hangos szó sose hangzott még el köztünk. Fölösleges a sértődés, duzzogás, ha meg magadban tartod és nem szólsz, akkor csak feszít...és egyszer robbansz.
2011. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
De én...:-/ Folyamatosan azt kapom hogy fogjam be,ne panaszkodjak folyton,hagyjam békén és akkor minden problémánk megoldódik,de én nem hiszem hogy ha homokba duom én is a fejem az bármin segiteni fog. Számomra már hihetetlen dolog hogy léteznek mukodo kapcsolatok.
2011. jún. 27. 11:05
 5/27 anonim ***** válasza:
51%

meg lehet kérdezni mindent. De nem naponta hatszor

Megkérdezed, kapsz egy választ. akkor hülyeség megkérdezni mégegyszer.

2011. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
51%

Hát ne panaszkodj folyton.

Nem látok bele a kapcsolatodba, de nálunk így megy, kölcsönösen. Talán nem a megfelelő emberrel próbálkozol.

2011. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Szerintem nem minden problémát kell a társad nyakába zúdítani.

Ha csak panaszkodásból áll az együttlét könnyen megtelik az ember hócipője.Vannak olyan problémák amiket inkább barátokkal/nőkkel kell megvitatni és vannak a családi dolgok.

Ha valami rosszul esett tőle, gondold végig hogy miért tehette azt amit tett (vagy mondott) és így magadban már fel is készülsz a beszélgetésre.

2011. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Pedig vannak még jól működő kapcsolatok.A miénk az.(kopp-kopp-kopp)

Az a helyzet, hogy ritkán is van olyan, ami rosszul esne tőle.Egyszerűen figyel arra, hogy ne bántson meg.Tudja, hogy mi az, amire ugrom, és ezt észben tartja, mert velem nagyon lehet veszekedni.Elég tűzről pattant vagyok, nem éri meg velem kikezdeni:)))

Olvastam az előző kérdésedet, na, az lég cinkes helyzet volt.Én is azt csináltam volna, mint amit valaki tanácsolt, hogy taxiba be, és irány haza, de otthon biztos hogy kifakadtam volna, okulva a dolgokból, egy darabig el sem mennék vele ilyen partykra.

De egy embert nem lehet gyökereiben megváltoztatni.És te ezt vállaltad, babát szültél neki, így nem nagyon van mit a szemére vetni.Viszont ne menj bele olyan szituba, hogy a végén még neked kelljen bocsánatot kérned.Persze, ha Neki van igaza, akkor nincsen a boccsal semmi baj, csak nehogy akkor is úgy süljön el a dolog, ha neked van igazad.

2011. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Az előző kérdésben kapott infók fényében fenntartom, hogy a férjed lelkileg manipulál, a jelek szerint sikeresen, mert el tudott bizonytalanítani egy ilyen dologban is, aminek alapvetőnek kellene lennie.

Nagyon fontold meg, hogy érdemes-e úgy kitartanod mellette, hogy ez szinte biztosan a személyiséged pusztulásával jár?


Egy normális kapcsolatban a felek felfelé tolják egymást, biztatják egymást, arra törekednek, hogy a másik minél magasabbra törjön - karrier, lelkiek, mindenféle szempontból.

A férjed folyamatosan becsmérel, módszeresen kiirtja az önbecsülésedet.

Egyetlen kérdésre válaszolj magadnak: ha szeretsz valakit, akkor jó érzéssel tudnád leépíteni az önbizalmát? Képes lennél azt nézni, hogy szenved, elutasítanád, ha erre megoldást keresne?

2011. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, nyugodtan írj privátot, szívesen beszélgetek veled! (előző voltam)
2011. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!