Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljegyzésbe van-e beleszólása...

Eljegyzésbe van-e beleszólása az anyós-após jelölteknek?

Figyelt kérdés

Véleményetekre vagyok kíváncsi, szerintetek beleszólhatnak-e egy ilyen "intim" kérdésbe a szülők.

A hétvégén a párom megkérte a kezem. Nagyon romantikus volt, ötletes, kettesbe programot szervezett, aztán az este végén letérdelt elém gyűrűvel stb.

Ezt mi következő nap (vasárnap) amikor találkoztunk a párom szüleivel elmondtuk nekik, amire az anyja reakciója az volt, hogy gratulálok(ezt olyan semmilyen hangon) majd abba a másodperce kirohant a konyhába "főzni"... Az apja meg se szólalt, csak hümmögött, meg annyit mondott a páromnak az orra alatt, hogy tiszta hülye (ezt nem lehetett eldönteni, hogy viccesen vagy komolyan mondja-e..)

Aztán mikor telefonon beszéltek később, akkor azt sérelmezték, hogy ezt nem így kellett volna bejelentenie nekik, hanem előbb velük kellett volna megbeszélnie a páromnak, hogy erre készül.

Azt tudni kell, hogy mi 2,5 éve vagyunk együtt, ebből 2 éve együtt is élünk, teljesen külön, sok-sok km-re a szülőktől, mindketten dolgozunk, 24 évesek vagyunk.

Szerintetek is az a menete, hogy előbb a szülőkkel (akikkel 2 havonta találkozunk) kellett volna megbeszélnie előbb?

Kicsit úgyérzem, mintha leakarták volna beszélni erről...


2011. máj. 24. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
hogyne, legközelebb beleszólnak a gumióvszer márkájába is....
2011. máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem lebeszélni szerették volna, hanem résztvenni az ti örömötökben ill. megosztani veletek.
2011. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
55%
Ha jól sejtem te vagy a női fél:) Ha a hagyományokat követi, akkor a megkérés előtt a szüleidtől (főként édesapádtól) kell megkérni a kezed. A férfi szüleivel is szokta közölni előtte a szándékát, de manapság már ez nincs rönkhöz kötve. Ráadásul ha együtt is laktok már, akkor szerintem nem kell vele foglalkozni. Úgy is nektek kell döntenetek az életetekről szerintem, szóval a kérdésre a válasz: nem szólhatnak bele:)
2011. máj. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Beleszólni biztos szeretnének, rajtatok múlik, hogy a jövőben ez hogy fog alakulni! Legyetek barátságosak velük, de határozottak is, mármint, hogy ezután egymásnak ti vagytok a legfontosabbak, és mindent előbb ketten beszéltek meg. Utána jöhetnek ők, és a te szüleid stb. Tisztázzátok velük. De ne sértődötten.
2011. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem jogos a serelmuk. Nalunk legalabbis egyik oldalrol sem volt ilyen negativ velemeny. Nem tartom normalisnak. Orulniuk kellene, nem kritizalni. 2,5 ev utan ez a szuloknek olyan nagy ujdonsag volt? Nem ismerik annyira a fiukat, hogy tudjak, mit akar? Mondja meg nekik a volegenyed, hogyha gondjuk van vele/veled, akkor azt mondjak ki, ne kerteljenek, mert az ilyen askalodas sehova sem vezet. Viccbol miert mondana olyat az apja, hogy tiszta hulye a fia, mert eljegyzett? Ebben en semmi vicceset nem latok...:S Le kellene igy negyesben ulnotok megbeszelni, hogy akkor nekik mi is a problemajuk. Eskuvo elott rendezzetek ezt le.
2011. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

második vélaszoló: nem hiszem, hogy részt vennének az örömünkben, mert eddig minden döntésre amit kettőnk jövőjével kapcsolatban hoztunk meg csak szájhúzgálás volt, pl az összeköltözés is ilyen volt.

Jól írta az egyik vélaszoló: az egész kapcslatra az alakoskodás, a színlelés a jellemző, holott nagyon is éreztetik, hogy nincs minden rendben, de soha nem mondják meg, hiába kérdezzük, csak a válasz, hogy minden ok, nincs semmi gond

de szerintem a legfőbb probléma, hogy a párom nem avatja be őket mindenbe, és egyedül is képes döntést hozni, de ők mindenről még a döntési fázisba tudni szeretnének, hogy kifejthessék a véleményüket. persze az ostor rajtam csattan, mert engem okolnak ezért(vagyis ezt éreztetik)..

2011. máj. 24. 20:44
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
Ezen ne csodálkozz. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
2011. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
utolsót nem igazán értem, kifejtenéd bővebben??
2011. máj. 24. 21:00
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
OK; Az nagyon jó dolog, hogy mindenben egyedül dönt a pàrod, de én azt sem tartom jó dolognak, hogy a szüleit teljesen kizàrja az életébõl. Hacsak nincs meg rà az oka, elõzmények, ezzel azt akarom mondani, hogy rossz kapcsolat a szülõk és a pàrod között, mert az inkàbb érthetõbb, de ha minden OK; akkor nem szép a pàrodtól sem.
2011. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem zárja ki őket, telefonon napi kapcsolatba vannak. De pl hogy milyen bútor kell a lakásba, vagy milyen autót vegyünk velem beszéli meg, és ez a baja a szüleinek..lehet azt hiszik, hogy miattam kellett "felnőnie"
2011. máj. 24. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!