Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan, normális ez...

Most komolyan, normális ez amit csinálnak? Mi fog ebből kisülni szerintetek?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott a történetet, hogy én egy 21 éves lány vagyok, most végzek a főiskolán, 2,5 éve tartó párkapcsolattal.

Öcsém 19 éves, 2-3 hónapja van egy 17 éves barátnője, aki egyben az osztálytársa is, szakma tanulása után mentek mindketten 3 éves érettségi végzettséget adó képzésre, így kerültek össze.


A helyzet a következő.

Öcsém egy elég visszahúzódó kissrác volt, mindenkinek ő volt a kis kedvence, mert van egy veleszületett szívbetegsége, sokat volt beteg kiskorában és sokat kellett ápolni. Ezzel nem is lenne baj, de rohadtul el lett így kényeztetve.

Aztán ahogy bekerült középiskolába, ahová nagyon sok kisebbségi járt, meg elég fura gyerekek, egyre nagyobb lett a szája. Ma már ott tartunk, hogy lekezelő még a saját szüleinkkel is, simán visszapofáz elég csúnya dolgokat anyunak is, lehúzza őt pénzzel ott ahol tudja, simán odaáll elé és kér pénzt. Persze anyu meg ad neki...pedig rohadtul nincs pénzünk, egyik napról a másikra élünk. A szüleim mindent megtesznek, hogy nekünk a legjobb legyen, szinte nem is vesszük észre, hogy nélkülöznünk kell, nagyon sokat güriznek, de közben meg nyögik hitelt meg alig tudják kifizetni a villanyszámlát meg ilyeneket. Persze öcsémnek a pénz értéke nulla, nem tudja felmérni minek milyen anyagi vonzatai vannak, múltkor anyám háta mögött ilyet mondott mamának meg nekem (miután nekünk jött panaszkodni, hogy anyu nem ad neki pénzt a hülye szaltós edzéseire amire jár), hogy anyu csak játsza az eszét, hogy nincs pénzünk. Majdnem adtam neki egy pofont, csak kár, hogy 190 cm magas, én meg 160...


Ez volt az egyik probléma vele. A másik pedig a barátnője. Ahogy összejöttek, a csaj szinte rögtön itt aludt. Anyuék persze kinyalják a seggét, mert "jaj, öcsike barátnője" mindenkinek el lett híresztelve a rokonságban, hogy "öcsikének van ám egy szép barna kis barátnője"...mintha olyan nagy szám lenne. Közbe amúgy meg a szép barna kis barátnő eredetileg fehérbőrű szőke csaj, csak feketére festi a haját.

Ma már ott tartunk, hogy a csaj MINDEN nap itt alszik, anya csomagolja neki a reggelit az iskolába, ha elfingja magát, hogy neki gumicukor kell, akkor anyu rohan a boltba gumicukorért, persze a csaj nagy ártatlanul benyögi, hogy kifizeti, de milyen már azt elkérni...


Ami pedig a problémám ezzel: öcsém szobája az enyém mellett van. Reggel fél 6kor meg 6kor, amikor indulnak az iskolába, a csaj amikor felkel, elkezd nyávogni meg visítozni. Aztán felkelnek, hangosan beszélnek meg elég gyakran vitáznak is, valami hülyeségen mindig tudnak balhézni és akkor persze még meg is emelik a hangjukat, a csaj még jobban visít, öcsém meg felemeli azt a mély hangját...aztán 10x lemegy a csaj a fürdőszobába, mind a 10x bevágja az ajtót. Rosszul csukódik be, és vagy 3x be kell vágnia ahhoz, hogy be tudja csukni, mert persze még nem jött rá a technikájára, hogyan is lehet halkan elsőre becsukni...aztán addig persze öcsém benyomja a zenét, ráadásul magyar rap-et, ami kifejezetten idegesítő tud lenni amúgy is, nem hogy reggel üvöltetve azt hallani és erre kelni. Volt olyan többször is, amikor hajnali 3kor arra keltem, hogy a csaj visít, meg hangosan röhögnek. Átkopogtam, akkor meg felsikított, kiderült hogy horror filmet néznek. Esténként amikor már aludni szeretnék (11 felé szoktam lefeküdni általában), akkor is még nagyban röhögnek meg hangosan nézik a filmet, persze azt meg ugye túl kell kiabálni...


Amikor én összejöttem a párommal, szüleim majdnem még találkozni se engedtek vele, nem hogy ott aludni. Mindig hazudoznom kellett, hogy bulizni megyünk, aztán kelhettünk hajnali 6kor, hogy hazahozzon, hogy ne bukjunk le. Soha nem szerették (vagyis inkább anyu, ő megmondta, hogy utálja, inkább megöletné bérgyilkossal, mint hogy összeköltözzek vele). Pedig semmi okuk nincs rá, hogy utálják, nagyon sokat segít a szakmájából adódóan apunak is (párom rendszergazda, apu meg grafikus, ezért mindig hozza neki a legjobb cuccokat a gépéhez, most kapott épp a napokban apu tőle egy nagyon jó számítógépet). Meg elég szerény a barátom így előttük, nem nagyon beszélget magától, vagyis inkább úgy mondom, hogy nem olyan nagy beszédes, de lehet vele beszélgetni. Persze ők mindig azt hozzák le, hogy a barátom bunkó, mert sose áll velük szóba...közbe ez rohadtul nem így van, csak nem az a típus, aki odaül és 2 órát velük beszélget közhelyes dolgokról.

Aztán amikor már nem tudtam elviselni ezt, hogy állandóan szidják, meg aztán jött egy olyan probléma, ami miatt el kellett hozzá mennem, elköltöztem barátomhoz, persze pár hónapig hallgattam, hogy jöjjek vissza, de nem jöttem. Sajnos most párommal is voltak nézeteltéréseink év eleje felé, és hogy ne menjen véglegesen tönkre a kapcsolatunk, márciusban hazaköltöztem. Ez nem jelenti azt, hogy szakítottunk is, heti 2x általában egymásnál alszunk, sokat találkozunk, csak közösen úgy döntöttünk, hogy hazaköltözök, mert ha ottmaradtam volna, teljesen tönkrement volna a kapcsolatunk, amit egyikünk se szeretett volna. Persze anyu úgy fogja fel az egészet, hogy párom csak hülyít engem, meg ő rég kidobta volna a francba, meg hülye vagyok, hogy hiszek neki. Mostanában ezt kell hallgatnom. És akkor még itt vannak öcsémék is, akinek akkora az arca mostanában, hogy ki se lát mögüle, hiába mondok én akármit is anyáéknak, múltkor is majdnem sírva mentem már le, hogy nem tudok tőlük aludni, és rohadtul elegem van belőle, amit ez a csaj művel, miért nem alszik csak itt hétvégén, miért kell innen iskolába menniük együtt, amikor innen még sokkal messzebb is van? De csak mosolyognak rajta, meg hogy jajj hát így meg úgy...és persze én már megmondtam öcsémnek is a magamét (először finoman, semmit nem ért, aztán mindig amikor épp hangoskodtak átüvöltöttem, volt hogy berontottam a szobájába, és a képébe üvöltöttem, hogy fogják be a pofájukat, mert már nagyon elegem van ebből), de semmi nem használ. Még ő panaszkodott anyunak, hogy én milyen bunkó meg flegma vagyok vele, persze anyu meg jött, hogy ne legyek ilyen a testvéremmel...


Most akkor a kérdésem a következő. Szerintetek normális, ami itt folyik, és amit öcsémék művelnek? Egyáltalán nem vagyok féltékeny rájuk, nekem is van párkapcsolatom, úgy gondolom, hogy egy kicsit túlzás amit csinálnak már...

Milyen megoldást lehetne erre találni? Szerintetek sokáig fog tartani a kapcsolatuk? Mert nekem az a véleményem, hogy nem igazán...akkor meg tök gáz ez az egész helyzet, amit most csinálnak...


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de megint így keltem reggel és dühömben írtam le az egészet. Köszönöm szépen azoknak, akik elolvassák és válaszolnak is nekem!


2011. máj. 26. 08:30
1 2 3
 1/25 napietus ***** válasza:
94%
szerintem az öcséd barátnője egy kis HP, a szüleiről is megvan a véleményem, hogy hagyják, hogy idegenek gondoskodjanak a lányukról. öcséd meg el van kapatva, de nagyon!
2011. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt elfelejtettem leírni, hogy a csaj állami gondozásban él az öccsével együtt (öccse 6 éve, a csaj meg 1,5 éve van fent). Így tulajdonképpen azt csinál amit akar...
2011. máj. 26. 08:39
 3/25 napietus ***** válasza:
91%
és a nevelőknek nem hiányzik, hogy nem megy este be az otthonba??? hihetetlen komolyan...nem tudom mit tegyél, szerintem hagyd, hogy felnyíljon öcséd szeme, hogy egy kis nyávogós rinyagéppel van együtt, remélhetőleg ez mihamarabb bekövetkezik. mutass rá arra az örvendetes tényre, hogy p*nája nemcsak a kiscsajnak van a világon...
2011. máj. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem benned van egy jó nagy adad irigység. Lehet,hogy azért, mert a te párodat nem szeretik a szüleid! Valami okuk csak van rá!

Tovább egy szülő sem szeret egy elköltözős majd visszaköltözős szappanoperát végignézni! A te kapcsolatod sem jobb, a tesódénál. Te csak pusztán féltékeny vagy, mert a kis csaj szimpatikus otthon!

2011. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

Ez sok mindent megmagyaráz. A szüleidben valószínűleg van egy olyan érzés, hogy szegény lány hadd legyen nálatok, mert mégis egy család veszi körül.

Fogadd el ezt te is, és ugyanúgy szólj a lánynak, ha nem tetszik amit csinál, mint bárki másnak. Miért hallgatod hónapok óta, hogy csapkodja az ajtót ahelyett, hogy megmutatnád neki egyszer, hogy kell becsukni?

Miért szenvedsz, ha hangosak? Ilyenkor kelj fel, és menj át hozzájuk, és nyugodtan ordítsd le őket, ha kell. Esetleg vegyél nekik egy jack elosztót, aztán filmezzenek fejhallgatóval.

Ne magadban pufogj, ne is a szüleidhez rohangálj, oldd meg velük a problémát, elvégre felnőtt ember vagy vagy mi... ha mindig megmondod, ami zavar, idővel nem fogják csinálni. Ha hallgatsz és azt várod, hogy találják ki, mire gondolsz - nos, az nem fog összejönni sajnos.

2011. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Hát ez érdekes, mert sokszor este fél 8kor meg később jut eszébe, hogy neki vissza kell mennie, mert körözik. Hát ennek marhára örülök, hogy a rendőrök körözik, mert nincs meg, egyszer meg majd valaki szól, hogy ja hát itt van, és majd mi ütjük meg a bokánkat... Megbeszéli ő bent (elvileg), de nem hiszem, hogy ez normális meg megengedett, hogy állandóan itt van. Aztán hallottam, hogy egyik nap panaszkodott öcsémnek, hogy azt mondta 2 tanárjuk is neki, hogy nagyon sokat van itt nálunk, visszafoghatná magát. És még neki esett rosszul...pedig a tanároknak is igaza van...
2011. máj. 26. 08:47
 7/25 A kérdező kommentje:
Amint írtam, nem vagyok féltékeny, mert egyáltalán nem rossz a párkapcsolatom, nem tudom hol írtam ilyet. Épp ezért jöttem haza, hogy ne menjen tönkre, de szerintem ennek semmi köze ehhez. Engem nem érdekel, hogy itt a csaj, csak legyenek kulturáltak, és már számtalanszor mentem oda én is, hogy legyenek már csendben, de semmit nem ér. Akkor mit tudok én tenni, ha hiába szólok, nem érdekli őket? Fejhallgató meg van, csak nem használják...
2011. máj. 26. 08:50
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
az is bíztos, hogy az én házamban ilyeneket nem csinálna senki, még a gyerekem sem. Mert ezek a dolgok az én értékrendembe nem tartoznak bele.
2011. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
És akkor még arról nem is meséltem, amikor este 11kor jutott eszébe, hogy neki vissza kell mennie, és apu indulhatott vele pestre éjjel kocsival, mert már nem járt semmi jármű...(pest mellett lakunk egy városban). Ezt vagy 3x eljátszotta, aztán apu megmondta nekik, hogy vagy találják ki mit akarnak, vagy ittmarad mert ő nem fog este furikázgatni senkit, nem vízzel tankolunk mi sem.
2011. máj. 26. 09:11
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
PFFFF!!!! szegénykém, szörnyen sajnállak, EZ MINDEN CSAK NEM ÁLLAPOT!!!!!! valamit tenned kell..én ugy látom a leirásodbol, hogy bármi amit te probálsz csinálni vagy mondani az csak rossznak van beállitva, ugy érzem, hogy anyukád nem veszi komolyan azt amit mondasz, mintha nem lenne sulya a szavaidnak, mintha ugy viselkednél mint egy hisztis gyerek, közben pedig nem... te nem vagy hibás ebben meg szeretnélek erősiteni én is téged!!!!!!!!először is tisztázd le magadban azt, hogy te és a családod lakik ott nálatok és ez a kiscsaj csak vendég!! nehogymár ő szabja meg a szabályokat meg a hangos röhögést, ajtocsapkodást! mit képzel! szerintem ez anyudnak sem tetszik ha reggelente csapkodja az ajtot.. keress olyan dolgokat amik anyudnak sem tetszenek és ezeknek a segitségéel probálj vele beszélni, de most nem azt mondom, hogy minden áron rossznak állitsd be a kiscsajt, hanem csak probálj anyudnak VALOS okokkal érvelni, hogy ez már nem állapot ami nálatok van..szemény szerint én amikor az én barátomnál alszok(néha) de akkor sem csinálunk ilyet, ráadásul én még segitek az anyuájának elmosogatni ha kell, soha nem fingtam el magam náluk, hogy nekem kell valami,nemtudom ez a csak nem szégyenli e magát!? Kitartást kivánok és remélem sikerrel jársz, én nagyon szoritok neked, nagyon fölcseszett most engem is ez a kis sz..os!majd ird meg, hogy te mit gondolsz, vagy amik történtek! sok sikert!!!!
2011. máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!