Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális amit a szüleim...

Normális amit a szüleim csinálnak vagy csak én tartom furcsának?

Figyelt kérdés
Januárba leszek 16 éves. Lány vagyok. Már fél éve rocker vagyok és a szüleim nem viselik el. A barátaim is nagyából mind ilyen vad stílusú mint én és szereted velük lenni. Csak az a baj, hogy a szüleim 8 órára hazarendelnek mert már ilyenkor én ne legyek utcán és mindig amikor a haverok megérkeznek a helyünkre nekem akkor kell hazamennem. Megpróbáltam ma higadtan megbeszélni velük, hogy több szabadságra lenne szükségem és értsék meg, hogy nekem ez így nem jó. Csak üvöltöznek velem és a jövőhéten ráadásul sehova nem fognak elengedni. Én vagyok majdhogynem a legjobb tanuló az osztályba, soha nem iszok, életembe nem voltam részeg, nem drogozok, soha nem volt még pasim mert a szüleim folyton azt mondják nekem, hogy ne is legyen. Nem fogadnak el, és meg akarnak változtatni, nem engedik, hogy önmagam lehessek. Azt akarják, hogy unalmas, begyepesedett, szófogadó jókislány legyek. Mit kéne tennem, hogy végre megértsenek és elfogadjanak??
2010. nov. 7. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Pfú....ezt énsem bírnám elviselni..

De titokban pasizhatsz:P Annyi,hogy nem viszed haza, és a szüleid nem is tudnak róla..Elvégre 16 vagyok már! Szerintem téged Apácának szántak. Ne hagyd magad!

2010. nov. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
16 évesen még csitri vagy és azt kell csinálnod amit a szüleid mondanak. Teljesen normális amit csinálnak, végre nem csak azt olvasom, hogy 12 évesen seggrészeg a gyerek, mit is kéne vele csinálni... örülj neki, hogy gondoskodnak rólad és NEVELNEK. Ezt nagyon kevés kamasz mondhatja el magáról. Nem vagy még felnőtt, ne akaratoskodj.
2010. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
88%
Hát tudod velem is ez van !! Nagyon rosz hogy senkihez nem mehetek és pasim se lehet mint neked!De én meg sem probálok veszekedni a szüleimmel mert ugysem halgatnának meg! A szüleid nem a mai világban voltak tinik és ezért nem értik h mi bajod! Próblj példaként felhozni embereket hogy "bezeg az ö szülei elengedik este"! Hátha rájönnek h nem vagy szobakutya aki kit elveszve érzi magát!Hanem pont az elentéte hogy kint vagy önmagad!Hát próbálkozz és sok sikert!!
2010. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Már próblkoztam evvel, hogy "bezzeg más szülő elengedi a gyereket", de a válaszuk mindig az, hogy őket nem érdekli más szülőnek a nevelése.
2010. nov. 7. 12:50
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

egyfelől megértelek, másfelől viszont nagyon szerencsés vagy, hogy így vigyáznak rád. hiába vagy 16, és azt gondolod, már mindent tudsz, nagyon sok mindent nem tudsz még, de azt majd csak később fogod megárteni, hogy 16 évesen mennyire tapasztalatlan voltál. tényleg, örülj, hoyg vigyáznak rád. rám nem vigyáztak, 16 évesen teherbe estem, abortusz lett a vége. pedig nem voltam én se rossz, jó tanuló voltam, nem ittam, nem drogoztam...csak hát a szex az bizony érdekelt, és pórul jártam. jó lett volna így visszagondolva ha valaki vigyáz rám .16 évesen még rengeteg időd van magad előtt, amikor majd kedvedre azt csinálhastz, amit szeretnél. de most az van amit a szüleid szeretnének (és iagzuk van abban, ahogy hozzáállnak a dologhoz).

30/L

2010. nov. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nézd, az a te személyes odanem figyelésed, hogy teherbe estél. Akkor is teherbe estél volna ha a szüleid kicsontoznak. Nem hiszem azt, hogy mindent tudok, csak az a baj, hogy már attól is féltenek, hogy akár az utcára mennyek és ez engem piszkosul zavar. Jó féltsenek mert szülők én megértem, de ők nem értenek meg engem. És ez már annyira el van fajulva, hogy nem ismerem az embereket és ha hozzámszól valaki totál bepánikolok mert nem vagyok csak annyira hazzájukszokva, hogy elmennek mellettem. A suliba már a tanáraim megkérdezik, hogy mi a bajom, hogy miért nem szólalok meg. És ez nagyon zavar, mert ha akarnék se tudnék mit szólni mert nem tudom, hogy mit mondhatnék. A többiek közvetlenek de én mint egy szobor vagyok egész nap.
2010. nov. 7. 19:03
 7/14 anonim ***** válasza:
11:18: én sem voltam seggrészeg soha (anyumék előtt ittam már alkoholt de csak kicsit) no drog no cigi
2010. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

Egyidősek vagyunk kedves kérdező, de szerintem normális amit a szüleid csinálnak. Van okuk félteni hidd el, nem tudsz róla még, mert nem élsz benne, de én igen... Elhiszem hogy rossz érzés, de majd egyszer egy napon megköszönöd nekik. Az én szüleim elváltak, az alkoholista apámmal élek. Azt csinálok amit akarok, és nem jó ez így. Van a városnak egy olyan oldala amit nem ismersz, mert nem tapasztaltad, örülj neki hogy ilyen szigorú korlátokkal nem is fogod remélhetőleg. Ha csak nem pont ez fog belehajszolni.

De ha ennyire nem tetszik amit a szüleid mondanak ne csináld azt, ha meg nincs bátorságod ellenszegülni akkor sajnáltasd magad tovább.

2010. nov. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De én nem azt kérem, hogy azt csináljak amit akarok csak egy hangyányi kis szabadságot. Télleg nem vagyok rossz gyerek, de úgy érzem mintha meg lennék kötözve.
2010. nov. 7. 21:03
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Én a helyedben letesztelném hogy mit lépnének arra hogy ha később mennél haza...

Le lehet pontozni mert ezt írom,de annyira mondod hogy nagy vagy,kamasz,nem gyerek stb.De a kamaszok nagy része réges-régen megszegte volna ezt a "8-ig maradok mert jókislány vagyok" dolgot...Főleg ha rocker vagy...

Max. kitiltanának a házból...:) De mivel ilyen szüleid vannak(ennek örülj) akkor úgyis be engednének mert mégis a gyerekük vagy,,nem kell hülye "bezzeg ez meg az"példákat fölhoznod,Nem fogsz belehalni ha kipróbálod hogy mi lenne ha...^^

Persze gondolom most osztani fogtok rendesen,mert hogy képzelem én ezt...De fogjátok föl hogy NEM ÉRDEKEL!

És kedves kérdező,te is jobban tennéd ha nem adnál ennyit a szüleid véleményére.

2010. nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!