Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most jön ki rajtam a kisebbség...

Most jön ki rajtam a kisebbségi komplexus?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet a következő! 28 vagyok, férjnél, első babánkat várom.

Világ életemben gazdag szülők elkényeztetett kislánya voltam. Szerencsémre megismertem a férjem! Ő egy igazi földönjáró, nagyon okos férfi. Egyébként jogász! A gond velem van. Most döbbentem rá,hogy milyen "kevés" vagyok! Annak kapcsán jött ez elő, hogy a baráti körünk (főleg az ő barátai) elég jól állnak anyagilag! Illetve,hogy mindegyik feleségének, menyasszonyának jobb állása van,mint nekem is többet is keres. Én jelenleg egy apukám által nyitott üzletet vezetek, kisebb-nagyobb sikerekkel, pénzt még nem nagyon lehet belőle kivenni, az még min. két év, ha egyáltalán beindul annyira.

Egy baráti összejövetelre nem tud elmenni a párom, mert nagyon sokba kerülne, és így is két lagziba megyünk a nyáron, lesz egy fiú kirándulás (nekem tavaly volt lányos) és ugye itt a baba,aki miatt gyűjtögetni kellene. Belegondoltam és rájöttem,hogy én tényleg én keresek a legkevesebbet a társaságból és talán miattam nem tudjuk tartani a lépést a barátokkal. Én elvégeztem egy könnyebb főiskolát, amiben soha nem dolgoztam egy percet sem, bár állás sem lenne. Még egy nyelvvizsgám sincs és az apám nélkül semmire sem mentem volna.

A párom azzal jött,hogy de ő meg nem lakhatna egy ilyen szép házban. Igaz, anyuéktól kaptunk házat, kocsit, hitel nélkül. Ne értsetek félre,nem az anyagi helyzetünkre panaszkodom, mert nagyon szerencsések vagyunk, pusztán én érzem nagyon kevésnek magam. Főleg ilyen barátok mellett!

Mit tudnék tenni? Már arra is gondoltam, hogy otthon magamtól nekiállok angolt tanulni!


2011. máj. 27. 11:19
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Na már saját koromat sem tudom leírni! 26 vagyok!:))
2011. máj. 27. 11:21
 2/34 anonim ***** válasza:
23%
hát nagyon sajnállak...én kapnék házat, meg autót apáméktól, meg az apám üzletét vezetném olyan hawaii dizsit éreznék, hogy nem sírnék ezen az oldalon tuti...
2011. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%
jaj, ne aggódj emiatt! sose vezet jóra, ha másokhoz hasonlítgajuk magunkat. inkább koncentrálj a saját dolgaidra, adj bele mindent a kis vállalkozásba, és legyél nyugodt, élvezd az életed, örülj a babádnak, meg a férjednek.
2011. máj. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
27%
nem tudsz mit kezdeni magaddal, olyan jó életed van az a bajod szerintem...
2011. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Köszi!

De az nem az ÉN házam! Nem én dolgoztam meg érte, nem én tudom felmutatni!

Most jöttem rá,hogy alig értek valamihez. A barátok meg mind jól menő szakmával rendelkeznek! Az egyik feleség jogász, ill. két jogász, a másik közgazdász, a 3. gyógytornász (beteg gyerekekkel foglalkozik)! Én meg egy eladó az apám üzletében, még egy középfokúm sincs és a férjem fizetésének kevesebb mint a felét viszem haza!

2011. máj. 27. 11:31
 6/34 A kérdező kommentje:
Te nem értesz! Senki nem mondta,hogy rossz életem van! Pusztán,hogy kevésnek érzem, amit magam tettem le az asztalra!
2011. máj. 27. 11:32
 7/34 anonim ***** válasza:
0%
és? nincs is szükséged rá, hogy megszenvedj ezekért a dolgokért, mivel apád elfog látni egész életedben...
2011. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Ez nem feltétlenül jó! Nem szenvedni akarok, pusztán büszke lenni magamra!
2011. máj. 27. 11:34
 9/34 anonim ***** válasza:
44%
akkor mi tart vissza? jelentkezz mondjuk orvosira, jogra vagy akárhova. kevés ponttal is belehet jutni, és apukád fizeti majd a tandíjat. ha ez is zavar, hogy ő fizeti, akkor majd a fizetésedből visszaadod neki.
2011. máj. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

26 évesen semmiről nem vagy lekésve! Lehet még főiskolát/egyetemet választani (anyám is akkor vágott bele, amikor megszülettem), nyelvet tanulni.

A férjem 39 évesen iratkozott be jogra és jól megy neki.

Egyszóval ha már felismerted, hogy téged ez zavar, akkor a következő lépés, hogy hogyan képezd magad.

2011. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!