Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni? Nagyon...

Mit lehetne tenni? Nagyon féltjük mamámat!

Figyelt kérdés

Mamámmal van a probléma. Van 3-om lánya. A középső még otthon lakik és oda költözött a vőlegénye. Papám 1 éve meghalt. Dédmamám is ott van mamámnál.

Dédimmel és papámmal sok probléma volt/van, és sokat kellett őket ápolni és magyarán körülugrálni. Papám, hogy elment, kicsit "megkönnyebbült" (durva kifejezés, de valóban így van) De mamám még mindig körülugrál mindenkit! Azzal van a probléma, hogy mindenkinek meg akar felelni. Este 8-9-10 fele lefekszik és 5-kor kel, megy a boltba, bevásárol, főz, dédimnek megy gyógyszert vinni, vérnyomást mér, reggelit csinál stb. Soha se pihen!!

Ha ott vagyunk nála akkor is folyton pattog és nem ül le soha! Ez a sok idegesség kihat az egészségére is. Vannak olyanok, akik hagyják, hogy mamám körülugrálja őket...de engem ez már idegesít, hogy látom, hogy folyton ideges és jön-megy. Ha ott vagyunk akkor én folyton mondom neki, hogy üljön le, majd megcsinálom én, meg mindenki mondja neki, de egyszerűen nem tud!!

Mit lehetne tenni??? Gondoltuk, hogy úgyis mindjárt nyár...elküldjük mamámat valahova, hogy pihenje ki magát, de amilyen természete van, úgyse tudna nyugodt lenni! Pedig dédimre is tudnánk vigyázni!!

Mit tegyünk??


2011. máj. 28. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudsz tenni semmit. a mamád ilyen és valszeg így is marad. kedvességgel, elismeréssel javíthatsz rajta. mondd neki, hogy latod mennyit dolgozik értetek, és hogy értékeled azt, hogy ilyen sokat tesz azért, hogy mások jól érezzék magukat.
2011. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én mamám is ilyen, csak Ő 4-kor kel, buszozik majdnem 2 órát, a félkész lakását festi, kertészkedik stb, aztán hazajön, biciklizik, elmegy ide-oda.
2011. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az én anyukám is ilyen. ameddig a dédi él,addig ez lesz,utána már megengedi magának h kicsit lazuljon. anyukámmal is ez volt. ja és ne számíts rá h elutazik és másra hagyja a dédit,anyukám se hagyta senkire-8évig ápolta-mert olyan volt neki mint egy kisgyerek,és azt se hagy otthon az anyukája.


csak annyit tehetsz,h ha ottvagy segítesz,és beszélsz a lánnyal meg a párjával h segítsenek többet. mondjuk meglepiből hajnalban felkelnek és hamarabb mennek boltba mint a mamád

2011. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az enyém is ilyen egyedül laik 72 éves mindennap főz mos takarít hajnalba megy a kertjébe kapál gazol locsol utána bevásárol de nincs tul jó állapotban egyre többet van rosszul de csinálja és csinálja
2011. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem sokat tudsz tenni, eddigi válaszokat nem olvastam el, de azt megmondom hogy ő már ezt meg szokta így élt ő sok évet és egyszerűen ez már, belé van rögzülve ez a napirend hogy ezt meg ezt meg kell csinálnia, ezen sajnos nem tudsz változtatni. Én nagyim még a halála elötti napon is ilyen volt akkor is pattogott főzött mosott csinált mindent egyszerűen nem tudtuk leállítani ami persze már annyira túl terhelte a szervezetét hogy sajnos bele is halt nem szívesen mondtam el ezt, de ezzel csak megmondtam hogy én mit éltem át ezzel.
2011. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!