Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá mamámat?

Hogyan vegyem rá mamámat?

Figyelt kérdés
Nagymamáméknál van egy kutya, aki apumé volt. Apum 3 éve meghalt, a kutya pedig nagyon megnőtt és nagyon vad lett. Rengetegszer bántja mamámat és papámat. Múltkor pl. megharapta mamám lábát és most alig bír menni, de nem akarják onnan elvitetni, merthogy az-az apumé volt..
2011. szept. 29. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Mire várnak? Hogy jól szétmarcangoljon valakit? Nyilván lelki sérülése is van a kutyának. Így ki meri sétáltatni. Ha meg egész nap ki van kötve, attól vadul meg. Valami normális megoldást találni kell. Hiába volt apudé, előbb-utóbb esetleg valakit szétcincál. Meg kell ezt várni? Ehhez már kutyapszichológus kéne.
2011. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk foglalkozni kellene a kutyával, nyilván azért lett vad, mert édesapád halála óta sem szellemileg, sem fizikailag nincs kifárasztva a kutya, ez a baj. Ha a nagyszüleidnek erre nincs energiája (érthető), de semmiképpen nem akarnak megválni az ebtől érzelmi okok miatt, akkor a többi családtag kénytelen lesz összefogni és csapatmunkaként törődni helyettük azzal az álattal.
2011. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A család semmilyen formában nem összetartó. Én vagyok az egyedüli lánya apumnak. Anyum utálja az "anyósát" magyarán nincs normális megoldás.


Valami nyomós érv kéne..de tudom, hogy csak akkor altatják el a kutyát, ha valami nagyon-nagyon súlyos dolog nem történik.

2011. szept. 29. 13:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Van a közeletekben menhely? Felhívhatod őket és mindent elmondasz, hogy veszélyes és vad, de az apukádé volt, így a nagyszüleid nem akarnak megválni tőle, viszont törődni sem tudnak vele, ezért harapós lett a kutya. Ha beviszik a menhelyre, esélyt kap, hogy találjon olyan gazdát, aki tudna törődni vele, és nagyidék tudnák a kapcsolatot tartani az új gazdival, és meg is tudnátok látogatni a kutyust. :)

Mert ez így senkinek sem jó. Se neked, se a nagyszüleidnek, sem a kutyának. :S

2011. okt. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mamámékkal nem egy városban lakok..de majd utána nézek ;) Köszi a tippet :)
2011. okt. 11. 16:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Szívesen:) Ott legalább foglalkozna vele kutyapszihológus is:)

Nekünk volt egy skót juhászunk, de nem sokat törődtünk vele, anyáék elváltak, igazából apa törődött volna vele, csak ugyebár ő elköltözött. Én kicsi voltam, kb. 6éves, nálam simogatásban kimerült a törődés. Nagyi etette, oltatta, anya pénzelte. Aztán megharapott, és anyáék el akarták vitetni/altatni de én nem akartam. Ebből az lett, hogy a menhelyesek kerestek neki olyan gazdit, aki nem bánja, ha meglátogatom. Végül egy 15éveshez került, aki sokat törődött vele, és én meg is látogattam, amíg élt:)

2011. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!