Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lesz majd esély arra, hogy...

Lesz majd esély arra, hogy egszer megszeressem a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Amióta a világon vagyok, utálom őket. Már kisgyerekként is mindig a nagyobbakhoz mentem, meg a felnőttekhez. És ez az érzés máig nem változott.

Nem tudom kifejezni, hogy miért, de nem bírom elviselni őket a közelemben. Mindegy, az okokat nem részletezem, mert ahogy ismerem a GyK-t, kapnék a fejemre :D

Csak elgondolkodtam, ha majd a párom gyereket akar, akkor mit mondok neki ? Bocsi, de utálom a kölyköket, keress mást ??


2011. máj. 28. 13:26
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
15%
Nekem az 5 millás kerítésemet pingálták ki a múltkor. És akkor mi van? Az csak egy tárgy. Lefestettem újra és annyi. Max. vitt még újabb fél millát. De ha neked ilyen apróságok ekkora gondot okoznak, az összes többivel amit felsoroltál itt, akkor ne is akarj gyerekeket, ők is jobban járnak ha nem lesz ilyen anyjuk.
2011. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

étemmá'D

Gondolam, hogy nem utálod őket, hanem sok közülük idegesít.


Ezt értem és megértem, sőt ismerős.


kb ugyanazt kérdeztem egy kolléganőmtől, mint te, amikor terhes lett. A lány nemes egyszrűséggel parazitának nevezte a pocakjában fejlődő csemetéjét, de nem haraggal, hanem ártatlan, szeretetittas képpel. Őt is idegesítették velem együtt, a tekintetben egy véleményen voltunk, hogy nem mind ártatlan bárány, és akad köztük ellenszenves is bőven, ahogyan aranyosédes is. Plusz a gügyögést én sem szeretem, ahogy ez a lány sem.


azért vállalta, mert a pasijával -már a férje-imádták egymást, és a srácnak ez volt a vágya. Gyerek. a kérdésemre a választ ekkor letudta azzal, hogy egy gyerek nem olyan vagy czcc, mint pl 3, és ha a többit nem is, de a sajátját az ember állítólag szereti.

Ennyiben maradtunk, aztán megszült.

Velős kérdésemre, miszerint mostakko' mizu, azt mondta, és ha valakinek, neki elhiszem, hogy:


Az ember a sajátját tényleg szereti. nagyon-nagyon.

2011. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
61%

kolopele, az értelmes hsz-edre vagy büszke, vagy arra, hogy neked fél milla holléte apróság? Utóbbiért elismerésem, szép teljesítmény ez egy olyan korban, ahol anyagi okokból nem hogy gyerekre, de drótkerítére sem telik sokaknak, szóval vegyél vissza, irritáló a válaszod.


nem is értem mire reagáltál amúgy, mert kérdező nem a kerítését sajnálja, hanem megfontoltan akar dönteni. Azt sem a kerítésről....

2011. máj. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Adria :)

Hát, majd meglátjuk, hogy mit hoz a jövő. Remélhetőleg jót.


Kolopele:

Nos, ha én is zsebből ki tudnék fizetni fél millát, akkor én is elbagatellizálnám az ilyeneket. De jó neked...


Nem értem, hogy mire akartál kilyukadni ezzel a kommenteddel, mert kb. semmire nem mentél. Kicsit nézzél fel a 4 gyerek közül, és akkor talán látsz is rajtuk kívül mást is.

2011. máj. 28. 14:54
 35/39 anonim ***** válasza:
68%

Hány éves vagy?

Én ugyan útálni sosem utáltam a gyerekeket, de nem is nagyon érdekeltek. Sose tudtam velük beszélgetni (még most se tudok), és a kisbabákat kifejezetten rondának találom, hiába mondják mások jajj milyen gyönyörű. De most már azokat akik olyan emberformák bölcsis ovisok már többnyire aranyosnak találom de ők sem kötnek le 20 percnél tovább.

Ennék ellenére kb. egy éve nagyon szeretnék gyereket, pedig eddig egyáltalán nem akartam, szóval szerintem ez idő kérdése is a másik dolog, hogy amíg nem vagy szerelmes addig szerintem biztos nem akarsz gyereket, nem tudom, hogy a kettő hogyan függ össze, de biztos vagyok benne, hogy van közte kapcsolat.

2011. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

anyám sem szereti a gyerekeket, sőt, útálja őket, saját bevallása szerint.

de attól még tudom, hogy minket, a saját gyerekeit (3 is van) szeret és felnevelt, méghozzá jól.


a saját gyerek az más.

az idegenek gyerekeit én sem szeretem, gügyögni sem szoktam nekik.

haverok, barátok gyerekeivel elvagyok ideig-óráig, attól függ :)

2011. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
67%
Hány éves vagy? Amúgy én is utálom őket.. Inkább egy kutya.
2011. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
7%
Csak azt akartam ezzel érzékeltetni, hogy az embert akár 4 gyerek sem fosztja meg attól hogy sikeres legyen az életben, komoly tudást szerezzen és emellett még a gyerekekre is legyen elég energiája. A kerítés volt a legolcsóbb amit fel tudtam hozni hirtelen amibe a gyerkőcök kissé "belepiszkáltak". Ennél volt egy-két komolyabb javítani valóm is. A gyerek valóban nyűg, meg filléres problémákat jelent sajnos sok embernek. Akkor tényleg az a jó ha nem is szül egyet sem. Elnézést ha valaki ezt kötekedésnek vette. Egyébként 48 éves férfi vagyok. Csak mindketten annyira szeretjük a gyerekeket a párommal, aki 33 éves, hogy nem kizárt még egy, mivel mind fiú, és jó lenne még egy kislány is. De ne szülj, ha ennyire gyerekellenes vagy, mert mint már mondtam, az a gyereknek sem lesz öröm.
2011. máj. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
87%

A legnagyobb baj sokszor a környezet, ami iszonyt alakít ki az emberben bizonyos dolgok iránt.

Egy időben én is kiborultam gyerekkel kapcsolatos dolgoktól.Utálom a mai napig ha szülők úgy beszélnek a gyerek dolgairól(olyan dolgok amik engem taszítanak pl:a szobatiszta kérdéstől elmegy az étvágyam is)mintha az mindenkinek tök izgalmas lenne.Megértem, a gondolataid.A múltkor pl. a kedvesemnek a szülinapi tortáját ami után rohangáltam leköpte egy vendéggyerek.Mindenki aranyosnak tartotta rajtam kívül, hiszen csak két éves, ki akarta próbálni, hogy milyen elfújni a gyertyát, és leköpte.Szerintem a szüleinek kellett volna odalépni.Ez nem csak egy tárgy, ezt munka volt összehoznom.Ezek miatt nekem is vannak fenntartásaim.DE!te ettől nem vagy rossz ember, csak valószínűleg még nem jelentkezett a "biológiai kiáltás" belső hangja.Az emberbe evolúcionálisan kódolt(és ez ellen nem is védekezhetünk)legelemibb ösztöne a saját fajtájának, génjének átörökítése. Az emberek ciklikusan megújulnak lelkileg is (ált. 7-10 évente).Lehet, hogy a következő életciklusod olyan változásokat rejt, amit most még nem is gondolsz.Biztos volt már olyan, hogy visszagondolva egy-két évvel ezelőtt nem gondoltad volna valamiről, hogy így alakul.Ez is olyan lehet, talán nem is gondolnád mondjuk 3 év múlva hogyan változnak meg benned a dolgok.De ha egy tanácsot adhatok.Nem szülni, önsorsrontás.Az életben senki nem lesz hozzád igazán lojális a családododn kívül.Kár lenne, ha pont neked egyszer nem lenne. Egyszer...nem mostani kérdés, úgyhogy szerintem ne foglalkozz most vele.Az életed úgy fog alakulni, ahogy neked a legjobb, hiszen te alakítod:)

2011. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!