Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én egy 18 éves lány vagyok!...

Én egy 18 éves lány vagyok! Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy szerintetek milyen az abortusz és hogy érdemes e megtartani a babát? Az én párom nem szeretné ha megtartanám. Én pedig nem igazán szeretném elvetetni. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 17:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát Én voltam abortuszon...van fájdalom is, mikor felteszik a tágítót, de az elenyésző a lelki kínhoz képest, amit utána jó pár hétig éreztem.Viszont Te nagyon fiatal vagy még szerintem, ha a párod nem szeretné, és eltartani sem tudod majd...hát nehéz ügy...hisz még csak most kezdődne a fiatalságod...
2011. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%

Én a te helyedbe a páromat nem tartanám meg!


Komolyan..nehéz döntés és 18 évesen szültem a lányomat,nem bántam meg,igaz a párom nem mondta,hogy vetessem el,de azóta már nem vagyunk együtt.Tanácsot nehéz adni,mert sajnos én vetettem el babát(nagyon rossz volt a kapcsolatunk akkor már a párommal)a mai napig bele döglök az érzésbe!Ez a te döntésednek kell lennie,hogy bevállalod őt egyedül,vagy mennyire tudod feldolgozni azt,hogy elvetetted!Anyukád nem tud neked tanácsot adni?

2011. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Szerintem első sorban anyuddal beszélj! Ülj le hogy mit gondol. Szerintem 18évesen még fiatal vagy az anyasághoz,de ahhogy gondolod:_) Az ab. lelkileg örök"emlék"marad. Hogy milyen? Rossz. A szobatársam nagyon rosszul volt.Én egész jól viseltem,ahhoz képest,hogy.. Szóval. amikor altattak az rossz volt,szédültem alatta/utána nagyon... Ma már anya vagyok,de a "pici" örökké velünk lesz..lélekben. Most 25 vagyok. Ha kérdésed van irj nyugodtan..
2011. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Én megtartanám a babát,csak a páromat nem a te helyedben ahogy az egyik válaszoló is írta.

Az abortusz nem egy kellemes dolog,nem csak testileg hanem lelkileg sem.Soha nem fogod kitörölni az emlékezetedből.

A testeddel pedig te rendelkezel és nem a párod!

Egyébként ezt a verset a párodnak küldöm, lehet megvettek és lepontoztok érte de sajnálom a babádat és azért írom le.Remélem meghozod a megfelelő döntést szórítok neked!!



Anyu, hallasz? Már itt vagyok.

Nagy szíved alatt szépen gyarapodok.

Azt még nem tudom, miféle vagyok,

talán leányod, vagy mégiscsak fiadként araszolok.

Ott fejlődöm én, látod!? Anyu!

Szerelmetek gyümölcseként jövök én, Apu.

Még csak pár napos kis embrió,

de tiéd, tiéd lesz minden, ezernyi jó.

Mondok majd verset neked Anyák napján.

Virágot tőlem kapsz majd az életért, mit nekem adtál.

Csak engedj élnem, hogy szerethesselek!

Hadd legyek ajándékod, kit felnevelhettek.

Én nem fogok sírni, hogy ne légy szomorú.

De ha most megölsz, hol lesz a koszorúm?

Csak egy esélyt adj, hogy megfogjam két kezed!

Megcsókoljam őket, hálaimámba foglaljam szép neved.

Csak ne feledd, hogy én már élek,

S a Sötétségtől bizony ilyen piciként is félek.

Csak szeretnék én is dicső fényben élni.

Öreg fejjel szüleimről szeretettel mesélni.

2011. ápr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
24%

Én is a párod likvidálnám! Ha így alkult esélyt kell adni annak csöpp életnek... az anyagi része meg majd kialakul. Persze beszélj a szüleiddel.


Az előző verset megkönnyeztem.


19 hetes km.

2011. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
Jajj ez a vers én nagyon elsírtam magam rajta. Tényleg nagyon gondold át, mert egy kis életről beszélünk...
2011. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
39%
Megtartanám (tartottam).
2011. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen lettem terhes,megtartottuk a párommal,most a 37. hétben vagyok, és a kezdeti nehézségek meg a szülők kétségbe esése már a múlté, most mindenki nagyon izgatott a baba miatt,és nagyon várja. Mellette főiskolát is folytatom meg csinálok kér szakmát.Nem egyszerű a helyzet,nem lesz könnyű, de sztem egy kisbaba élete megéri,hogy jobban dolgozzunk,és az erőfeszítéseket,mert meg lesz a gyümölcse.Így 21 évesen van egy érettségim egy nyelvizsgám,jogsim,persze ez nem elég még egy jó álláshoz,de már vmi, a párom dolgozik a suli mellett,és 1éves koráig minden ruhája megvan,meg már megvettünk neki mindent.Arra akartam kilyukadni,hogy nem lesz könnyű,ha megtartod,meg fontos a szüleid mellette állnak-e, ez egy nagyon komoly döntés,és nagyon sajnálom,hogy a barátodnak eza hozzáállása.Kívánok neked sok erőt,kitartást,és remélem a legjobban döntesz! 21L
2011. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%
Ezt a verset énis megkönnyeztem!Minden egyes szavát jól gondold át!Nálunk tervezett baba volt.De 23éves vagyok.Semmi nem könnyű de ha majd a kezedben tartod hálát adsz az égnek hogy nem vetetted el!Segítséged van?Dönts jól!Minden jót kívánok!2hós kislány anyukája
2011. ápr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Ne vetesd el :(
2011. ápr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!