Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek önállóbb?

Hogyan legyek önállóbb?

Figyelt kérdés

Furcsa fenntartásaim vannak és egy bizonyos fokig félek is anyutol elszakadni. Most kezdem az egyetemet 19 vagyok és lassan már egyedül kéne élnem stb, de még azis gondot okoz hogy 4 napig 200km-re itthonrol anyu nélkül legyek... nem vagyok önállotlan, magamnak eltudom intézni a dolgaimat,

ilyenek... csak kell ez a támasz hogymindig itt van velem...

és fura beelgondolni milyen lesz ha nincs ott 24/24.. :S csak ketten vagyunk igazábol egymásnak lehet ezért is? normális ez ennyi idösen? egyik barátnöm már két éve koliban él.. és jol megvan de én anyira nem tudom ezt elképzelni.. ti mit gondoltok? normális ez?

L


2011. máj. 28. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Hát ez nem normális, de nyugi nem is patológiás:) Szépen lassan majd megszokod. Én mondjuk alig vártam, hogy elkerüljek otthonról és sosem kívánkoztam úgy igazából haza. Pedig nem vagyok az a bulizós, tekergő party arc. Van egy párom és vele építgetem a kapcsolatomat. Alig várom, hogy eljöjjön az idő, amikor hozzá költözöm.

Talán ha találsz magadnak valakit, akkor ő elfoglalja majd anyukád helyét is valamilyen szinten betölti az űrt:)

21-L

2011. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Hogyan legyek önállóbb?


Írj ki ide kérdést, aztán majd mi megmondjuk a véleményedet és a tennivalóidat... ez most vicc, ugye? :DD

2011. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
21:16 egyrészt valamit kell irni kérdésnek, nyilván nem ezt kell értelmezni és megválaszolni hanem a leirás alapján, másrészt meg csak tanácsot kértem :)
2011. máj. 28. 21:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 19 évesen ez még normális. Szereted édesanyádat, ez természetes, de az is, hogy lassan nélküle kell boldogulnod. Hidd el, az új élmények miatt nem is nagyon lesz időd arra, hogy őt hiányold, repülni fognak a napok, aztán egyszer csak azon kapod magad, hogy megállsz a lábadon egyedül :) Szerezz mielőbb új barátokat, akikhez egyrészt fordulhatsz, ha bármi van, másrészt eltöltitek együtt az időt.
2011. máj. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon kötõdsz az anyukàdhoz, ami nem mindenkinek adódik meg. Ne félj szépen lassan hozzà fogsz szokni, hogy anya nincs mindig melletted . Az elején biztosan rossz lesz, de bele fogsz jönni. Valóban közrejàtszik, hogy csak 2-en vagytok egymàsnak.
2011. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, nézd csak! Valaki, egy tök ismeretlen, megszólt, megleckéztetett a beszólásával, és te már rögtön magyarázkodni kezdtél. Vajon minek? Miért érdekel egy ilyen hozzászólás? Miért nem tudsz a válladon rántani egyet, vagy még azt se?

Nem lehet, hogy a MEGFELELÉS az amire törekszel? Nem lehet, hogy anyukád a mérce az életedben, amihez igazodnod kell?

Ha így van, akkor ezen kell változtatnod. Alakíts ki saját mércét, saját, önálló értékrendet, és a saját kialakított értékrendedhez tartsd magad. Ez lesz az első lépésed az önállósághoz.

Tudatosítsd magadban, hogy külön személy vagy. Ez lesz a második lépés. Itt egy kis írás, ami esetleg mond neked erről valamit:

[link]

2011. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"csak ketten vagyunk igazából egymásnak" És ez az ami elbizonytalanít, mert félted az anyut. Én teljesen normálisnak tartom az ilyen ""BIZONYTALANSÁGOT" Lassan majd megszokod, a környezet változást. :-) Én nagyon meghatódtam ettől a gyerek anya mély érzelmi kötődéstől. Biztosan még sokáig lesz hiányérzeted, és ezt az anyukád is átfogja érezni, megszenvedni a hiányodat.De addig amíg otthon laksz,nem tudsz elszakadni és önálló életet élni. Tanulj, hogy büszke lehessen rád, mert a szülő szeret dicsekedni, ezzel oldod a hiányodat . Sok sikert a továbbtanuláshoz, és kitartás
2011. máj. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!