Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek önállóbb? Vagy...

Hogyan legyek önállóbb? Vagy ti mit tennéket helyemben?

2010. júl. 21. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Anyukad csak jot akar neked. Tudom, hogy sokan mondtak, de talan megerted ebbol a szempontbol: a "maradisagaval" a kamaszsagodat, szabadossagodat probalja tompitani, ami szukseges ebben a korban. Aggodik miattad es ez igy van jol, mert rossz anya lenne, ha nem torodne veled. 16 eves vagy, milyen fuggetlenseget akarsz? En ennyi evesen a tanulassal foglalkoztam. Nem azt mondom, hogy ne bulizz, de napokra persze, hogy nem enged el. Ezzel mas (=normalis szulo) is igy lenne. Nem benne van a hiba. Picit vegyel vissza. Meg nem vagy nagykoru.


23/N

2010. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor lehet én nem nőttem még fel annyira, hogy észrevegyem, mennyire jó, amikor lenéznek, porig aláznak, miközben a 11 éves hugomat istenítik. Érthető.
2010. júl. 21. 17:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaj ne légy ilyen kicsit élj is!! Tudom rosz de majd jobb lesz!!
2010. júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezeket abszolut nem irtad a masik kerdesednel. Nem vagyunk gondolatolvasok. Honnan tudjuk, hogy milyen az eleted? Csak azt tudjuk, ami le van irva. Egyebkent a feltekenyseg is tini tulajdonsag, mert o meg gyerek, te meg felig gyerek, felig felnott vagy, igy vele mas szempontbol tobbet kell meg foglalkozni, te pedig feltekeny vagy a figyelemre, amit kap. Nem kell aggodnod, ez normalis, ki fogod noni 3-4 ev mulva es az egeszet meg fogod akkor erteni.


Elso voltam

2010. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom, leírtam, csak kommentárba. Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat.
2010. júl. 21. 18:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg módszer van, az alábbi néhány példából bármelyik működhet, és még sok egyéb is, de egyikre sincs garancia. Konzervatív szülő vs. szabadságra vágyó gyerek az egyik legtipikusabb konfliktusforrás, és mindkét álláspontban van igazság, de az egyensúly rendszerint a két álláspont között van, és az esetek 90%-ban sokkal közelebb a gyerekéhez. A szülőnek jóval nagyobb az élettapasztalata, és észrevehet olyan dolgokat, pláne kívülről, ami a gyereknek fel sem tűnik, másfelől viszont a gyerek tisztában van a saját értékrendjével (ami nem jobb vagy rosszabb, mint a szülőé, de a sajátja), jobban tudja, mik érdeklik őt illetve a kortársait, egyszóval benne él abban a világban, amit egy konzervatívabb szülő csak fejcsóválva szemlél. Eznkívül sokszor pont azok az elkövetett hibák szolgálják legjobban a gyerek fejlődését, amitől a szülő érthetően, de kissé rövidlátóan meg akarta óvni.

Szóval stratégiák:

HARC UTOLSÓ VÉRIG: Tiltanak, de te mész bnulizni, pasizni, meg ami belefér, és egy idő után beletörődnek.

TÚLDUMÁLÁS: Nem hagysz békét anyádnak. Csak mondod, mondod a magadét, hogy nagy lány vagy, engedjen el, de engedjen el, de engedjen el. Egy idő után már nem bír elviselni, és elenged, csak hagyd békén

HAZUDOZÓS (ezt javaslom a legkevésbé, mert úgy maradhatsz). Feltűnően gyakorivá válik a közös tanulás kikapcsolt mobillal a barátnőidnél. "Ha tiltva nevelsz, hazudni tanítasz"

KOMPROMISSZUMOS, FOKOZATOS. Kiharcolod,hogy valameddig elengedjenek, és a megszerzett jogodhoz ragaszkodsz. Majd ha már nyeregben vagy, kicsit többet harcolsz ki, stb.

2010. júl. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!