Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg szüleimet...

Hogy győzzem meg szüleimet hogy engedjenek el nyáron balatonsound fesztiválra?

Figyelt kérdés

Tehát arról van szó, hogy én egy 16 (augusztusban 17 leszek) éves alacsony növésű ( :S 167cm, de még növök hálistennek) srác vagyok. Nyáron lesz a Balatonsound fesztivál Zamárdiban a Balatonnál. Néhány osztálytársammal nagyon szeretnénk menni, de a szüleim nem fognak elengedni, mert még \\\'fiatal\\\' vagyok meg blabla és elrabolnak meg minden. Hiába mondom nekik hogy fiú vagyok és 17 éves, mert még ha lány lennék akkor talántalán... nem értem miért nem engednek. Nagyon égő ez a barátaimmal szemben. Ti hogy győznétek meg őket? Nagyon szeretnék menni, soha életemben nem akartam még ennyire semmit :S

16/F


2009. márc. 16. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Engemet anno a baratnoim szoktak elkerni otthonrol. Odajottek hozzank, aztan fuztek anyukamat. Latta hogy kikkel leszek, es persze tudta pontosan a programunkat estere, mit kivel hova...stb. es igy elengedett.

Hivd oda a rendes haverjaidat a szuleidhez, es mindenfele titkolozas nelkul mindent mondjatok el a szuloknek, ugy menni fog. A szulok az ismeretlentol feltenek. Nem tudjak hova, mivel mentek pontosan, hol alszatok...stb. tudod csak az van bennuk, hogy ejszakazas, cigi, pia...stb.

Pontosan oszinten mindent mondjal el nekik, es nyarig mindig, de mindig legyel jo, hogy megbizzanak benned. Hidd el a bizalom a lenyeg!

2009. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


El sem hiszed, hogy mennyire meg tudom érteni a problémádat. Velem is ez volt a helyzet, 15 éves koromban: nagyon nehezen akartak elengedni, akár egy moziba is. Viszont nagyon erőszakos voltam, és addig rágtam a fülüket és idegesítettem őket, még el nem mehettem xD De Te ezt azért ne csináld!


Próbáld meggyőzni őket arról, hogy most már tényleg kezdesz felnőni, és felelőségteljes vagy! Segíts otthon a házimunkában, ha kell készísd Te el a vacsorát, vidd el a ruhákat a tisztítóba. Legyél mindenféleképpen összeszedett. Nem tudom, hogy a szüleid ismerik-e a barátaidat. Mesélj Nekik róluk, minnél több pozítiv dolgot. A lényeg az, hogy megértség meg lehet benned bízni. Azért pár nap a Balatonon a haverokkal nem olyan nagy dolog...Veszesd rá őket, hogy Ők is voltak fiatalok!:)


Sok sikert, nagyon drukkolok!:)


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan szüleid vannak, mint az enyémek, akkor sehogy... :-(
2009. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 15 vagy 16 éves voltam, és el akartam menni egy barátnőmmel diszkóba, nagyon jól bevált az, hogy az anyukáink legalább telefonon beszéltek egymással. Akkor mindketten megnyugodtak, mert látták, hogy a másik is rendes, normális, nem "züllött" szülő, és mégis elengedi a lányát.

Szerintem vedd rá valamelyik haverod anyukáját vagy apukáját, aki bír Téged, hogy hívja fel a szüleidet, és győzze meg, hogy ők is elengedik a gyereküket, együtt majd vigyáztok egymásra és észnél lesztek. És addig "gyúrj rá" - tanulás, otthoni segítés, kérlelés, érvelés, stb. - lássák, hogy nagyon akarod, és elég érett vagy ehhez!

2009. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!