Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált anyukák ti mit tennétek...

Elvált anyukák ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Én döntésem alapján váltunk el a párommal van egy 4 éves lányunk és egy 7 éves fiunk. A gyerekek minden héten péntek délutántól vasárnap estig az apjuknál vannak. Az apjuknak van egy új barátnője akit eddig is ismertem mielőtt összejöttek volna. Nos a gyerekeim nagyon szeretik a lányt és már úgy érzem a lányom jobban szereti őt mint engem minden nap róla beszél és alig várja a pénteket, hogy mehessen. Ma mikor haza jött is áradozott a lányról, hogy sütit sütöttek mentek ide oda meg mi mindent csináltak. S azt mondta, ha nag lesz olyan akar lenni mint a lány. Kérdeztem miért erre mondta, hogy mert kedves és szép. Nem érzem úgy, hogy ellenem hangolnák a gyereket söt tuti, hogy nem de nagyon rosszul esik, hogy igy el van egy másik nővel. Már volt mikor azt mondta neki olyan jó mert duplán van anyukája egy igazi meg egy hétvégi.
2011. máj. 29. 21:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
én nem viselném el, de nem vagyok elvált.
2011. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
A hétvégi remélhetőleg csak hétvégi marad.Szerintem meg te is próbálj több közös programot csinálni a lányoddal!Ez hiányzik talán neki,amit ott kap meg.ELsősorban törekedj arra,hogy jobban figyelj a lányodra!:) aztán a fiadra is!Beszélgess a gyerekeiddel többet.
2011. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Talán nektek is kéne ilyeneket csinálni.

Amúgy ameddig te vagy az igazi anyukája addig nincs gond.

2011. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem tennék semmit. A kislányod lelkesen rajong érte, ennyi. Ne komplikáld túl, ne kezd manipulálni a gyereket. Tudom, hogy sz*r érzés, egyszer a lányom nekem még azt is mondta, hogy én CSAK közepes anyuka vagyok...ma már csak nevetek ezen, de akkor bizony szíven ütött.
2011. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ja és nem vagyok sem elvált, sem anyuka :)
2011. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez természetes, ha az új barátnö rendes a gyerekekkel, mert neki csak hétvégén kell együtt lenni a gyerekkel, igy kevesebb a fegyelmezés, több a szórakozás.

Ettöl még nem fogja a kislányod jobban szeretni öt, csak már vele a kapcsolat. Tudom, hogy eleinte rossz érzés, de arra gondolj inkább, hogy a kislányod (meg gondolom a fiad is) legalább jól érzik magukat hétvégéken is az apukánál. Igy viseli meg öket a legkevésbé a válás. (Gondolom, nem igazán veszekedös volt, hanem kultoráltan váltatok.)

Egyébként ebben a korban különben is lassan kezdenek a szülötöl leválni, és ha nem a hétvégi anyuka, akkor az óvónö, egy barátnö anyukája, vagy más szimpatikus nö lesz az, akire hasonlitani akarna. EZ a személyiségfejlödés része, de ez független a köztetek levö szeretettöl, ettöl még ugyanannyira vagy még jobban szeret téged, csak kicsit másként, mint kisebb korban.

2011. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes tőled az érzés, ne keseredj el.


Viszont, gondold át: jobb lenne, ha panaszkodva jönne haza, vagy inkább el sem akarna menni a lányod? Dehogy!


Szetet téged, csakhogy te "kéznél" vagy, biztos pont az életében. Ő meg az újdonság, a különlegesség, akiért lehet rajongani. De mndig te leszel az anyja, aki a legfontosabb:)


Bízz magadban, és hagyd rajongani, ártalmatlan dolog.

2011. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok elvált, de én nem tudom, hogyan alakult úgy, hogy minden hétvégét a párodnál töltenek a gyerekek. Pont akkor, mikor végre neked is lenne időd figyelni rájuk, törődni velük, időt szánni a családra.. Ezeket a napokat ők az apjukkal és az új barátnővel töltik. Szerintem jó dolog, ha kölcsönösen szeretik egymást azzal a lánnyal, de hol vagy te a történetben? Neked csak a hétköznap esti rutin marad, téged csak a morcosabb oldaladról ismernek, neked nincs időd játszani velük, programokat szervezni.. Szerintem akkor gondolnának rád is olyan rajongással, ha mindazt megkapnák tőled, mint a másik nőtől. Én biztosan nem akarnék ilyen beosztásban a gyerekeimmel lenni, akkor inkább legyenek itt egy teljes hetet, majd ott egy hetet..
2011. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ezért állapodnak meg általában úgy a szülők,hogy vagy 2 hetente a teljes hétvége,vagy hetente 1 hétvégi nap.Az enyémek 2 hetente mennek.Így nincsenek is veled,csak hétköznap esténként...?
2011. máj. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az újdonság ereje idővel elmúlik, nem lesz a lányból gonosz mostoha de idővel a gyerekek elkezdik feszegetni a határokat hogy mit lehet megjátszani az új nénivel és akkor a lánynak fegyelmezni kell, határokat állitani és rögtön nem lesz olyan kedves.
2011. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!