Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben az esetben?

Mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A nagymamámnak 5 éve autóbalesete volt, azóta fekvőbeteg. Márciusban elkezdett romlani az állapota, kb. 3x eltemette azóta mindenki, rajtunk kívül. (amit undorító dolognak tartok, de most nem ez a kérdés...) Tehát, azt szerettük volna, ha otthon marad, mióta fekszik napi 2x jár hozzá ápolónő, úgy gondoltuk jobb neki otthon. Aztán rosszul lett, anyum kihívta az ügyeletet, az orvos hosszú procedúra után kijött, majd megkérdezte anyumat: "mit szeretne, mit csináljak?" borzasztóan kiakadtam, legszívesebben ordítottam volna, hogy amiért a pénzt kapod, de visszafogtam magam. Bevitték a kórházba, elég rosszul volt, lélegeztetőgépen volt és orrszondája is volt. Azt mondta a főorvos, hogy maradjon bent az ápolási osztályon, mert szondával nem engednek haza betegeket. Nagypapámmal kifizettették az ellátást egy hónapra előre. Hála istennek most már sokkal jobban van, és mivel ott nem látják el -nemhogy kellőképpen, sehogy sem- úgy döntöttük, hogy haza szeretnénk hozni. Tudni kell, hogy mikor már tudott beszélni, mindig azt kérte, hogy hozzuk haza, hogy akármikor megyünk mindig éhes és szomjas és este altatót is kap, a nővéreknek ne legyen már baja vele. Aztán mikor anyum bement, hogy intézze a papírokat, a főnővér félrehívta és olyan dolgokat mondott neki, amihez szerintem egyáltalán nincs joga. Pl.: azt mondta, imádkozni fog, hogy a mamám meghaljon, és hogy reméli a saját pisijébe/kakijában fog fetrengeni (ezeket persze más szavakkal.) Mindezt azért, mert hazahozzuk a nagyimat, mert itthon jobb lesz neki. Szerintetek ebben az esetben mit lehet csinálni? Én nem voltam ott, de mikor meghallottam egyszerűen dühöngeni kezdtem, hogy mondhat valaki ilyet...??
2011. máj. 29. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Embertelen.


Viszont jó volt olvasni, hogy ti mennyi mindent megtesztek érte:) Ez a fontos, hidd el, és ne is foglalkozz az ilyen primitív megjegyzéssel!

2011. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is az a legjobb ha hazahozzátok!

Főleg ha az Ő kívánsága is ez!

Ha megtudjátok oldani az ápolását,felügyeletét.

Sajnálom,hogy ezt a procedurát végig kellett csinálnotok!

Mikor az Én papám korházban volt,azt se mondták meg a JÓL MEGFIZETETT dokik,hogy meghalt!

Csütörtökön meghalt,vasárnap mikor mentünk hozzá nem találtuk az ágyában ,szobatársa mondta hogy meghalt!

Elötte egy héttel mamám még nem kevés pénzt adott a főorvosnak,aki akkor azt mondta tavaszra lábra állítja a papát!

Ennyi...Gusztustalan,de neked nem kell továbbragozni!

Remélem,hogy felépül a nagyid,kitartás,türelem!

2011. máj. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés a nagymamád, hogy ilyen családja van. Ha tényleg képesek vagytok otthon megfelelően ellátni, akkor mindenképpen jobb neki otthon. Sajnos a kórházak túlterheltek, a nővérek alulfizetettek, ezért sokan csak addig képesek "nyüzsögni" a beteg körül, amig a családja ott van, hogy megkapják a boritékot.

Ne foglalkozz velük.

2011. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem vet jó fényt egy egyszerű nővérre, ha panaszt tesznek a viselkedéséről, hozzátartozókhoz és ápoltakhoz való hozzáállásáról és erről az utolsó "jókívánságról" a kórház vezetőségénél.. Ha a nagy ész orvosoknak el is néznek ilyesmit, egy főnővérnek nem feltétlen. Ha csak egy apró kellemetlenséget tudtok neki okozni ezzel, már megérte. Én nem hogy kiakadnék, ha ilyet mondott volna nekem az a nő, hanem ott pofozom fel és ráncigálom be az igazgatóhoz.. Pedig messze nem vagyok agresszív ember.
2011. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

akinek mondta ezeket a dolgokat (ne te) az menjen be a kórházba és keresse meg az igazgatót! Ha ez nem megy -márpedig nem fogják hagyni hogy bárki is beszéljen vele - akkor lehet fenyegetőzni jó hangosan hogy márpedig vagy vele beszélek, vagy bejelentést teszek az illetékes hivatalnál, és nagyon nem akarnátok rossz helyzetbe hozni a kórházat, de ha nem beszélhetek az illetékessel, akkor mindenképpen feljebb léptek!


Azért ne te menjél be, mert lehat anyud félreértett valamit vagy akkor amikor mondták neki nem volt olyan lelki állapotban és máshogy értette.


Anyudat ez nem zavarja egyébként???

2011. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazából szerintem anyumnak is ez lett volna az első reakciója, csak annyira megdöbbent, hogy köpni-nyelni nem tudott, aztán rögtön elsírta magát. Anyum ápolónő, egy öregotthonban dolgozik, szóval az ellátással nem lesz gond. Úgy gondolom ilyenért simán fel lehetne jelenteni a nővért, de azt mondták anyuék lépjek túl rajta, nem kell a plusz macera, így is van elég baj. Tudom, hogy az csak macera, de annyira felhúztam magam, legszívesebben jól megmondanám a magamét a kedves nővérnek, pedig agresszív sem vagyok és veszekedni is utálok.
2011. máj. 29. 22:16
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha hazavittétek a mamát, írj egy levelet a kórház igazgatójának. Írd meg benne, hogy - hálistennek - nektek már nincs dolgotok az ápolónőivel, így nem bosszút akarsz állni valakin. De ez, és ez történt, te pedig úgy gondolod, hogy tudnia kell róla, ha valamelyik beosztottjának annyi empátiás képessége sincs mint a kerticsapnak. Nem fogsz feljelentgetni, meg tévéstábot küldeni, de megtörténhet, hogy más igen.
2011. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Becsülöm a családodat,hogy így kiálltok egymásért!Hát sajnos én is kikaptam a kórházi hozzáállást rendesen.57 éves édesapám hunyt el rákban négy évvel ezelőtt.Állandóan tömtük az orvos és a nővérek zsebét,hogy szegénynek minél kevesebb fájdalmat kelljen éreznie.Az utolsó héten már éjjel-nappal váltottuk egymást és ott voltunk,lestük minden szavát,mozdulatát.A nővérek szóltak a halála előtti éjszakán,hogy menjünk már haza,mert ezt nem fogjuk bírni,aludjunk egy jót,ők majd vigyáznak rá,még hetekig eltarthat a szenvedése.Azt mondták kapni fogja a morfiumot is és azonnal telefonálnak,ha valami gond van.Képzeld el,hogy ketten feküdtek egy szobába,a szobatársának ugyanaz a rákfajtája volt,csak ő még jobb állapotban.A szobatárs telefonált SÍRVA hajnalba,hogy azonnal menjünk,mert ő hiába szól a nővéreknek,apu csak ordít a fájdalomtól.Mentünk,mire odaértünk,addigra le volt esve az álla,alig volt benne élet,senkinek nem kívánom azt a látványt és azt,amit akkor éreztünk.Nem adták neki a morfiumot sem,pedig este még megkapta az adagját és megígérték,hogy megfogja kapni éjszaka is és nem is telefonáltak.De a legszívtelenebb dolog mégis az volt,hogy a kétágyas szobában még egy paravánt sem tettek apu köré és így szegény szomszéd végig nézte a saját halálát is.Három hét múlva ő is meghalt és a felesége mesélte,hogy akkor nagyon haragudott ránk (bocsánatot kért,hisz jól tudta,hogy nem mi tehetünk róla),mert a férje onnantól kezdve már nem küzdött semmiért.Köszönöm,hogy leírhattam!És jobbulást kívánok a nagymamádnak!Olyan jó olvasni,hogy még vannak szerető családok!Az isten áldjon meg benneteket!
2011. máj. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom az édesapádat! Sajnos a mamám állapota rosszabb lett, ezért maradnia kell a kórházban. Ahányszor tudunk, bemegyünk hozzá, lehetséges hogy ez sem tetszik a nővéreknek. Bár nekik még szívességet is teszünk, úgymond, mivel mi etetjük helyettük, szinte a munkájukat is elvégezzük. Lehetséges, hogy azért viselkednek így velünk, mert egyszer már szóltunk az orvosoknak, hogy a nővérek hozzáállása nem megfelelő. 18 éves vagyok, de mikor ott vagyok a nagyimnál még a szobatársainak is én szoktam odaadni az inni/ennivalót, mert a kedves nővérek még erre sem hajlandóak.
2011. máj. 30. 16:42
 10/14 anonim ***** válasza:
Köszi a részvétet!Sajnos a mai egészségügyi helyzet rossz,csak azt nem értem,hogy ha pénzt is adunk,akkor legalább miért nem figyelnek rájuk.Kitartást nektek,a nagyikádnak pedig jobbulást kívánok!
2011. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!