Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Van okom...

Mit gondoltok erről? Van okom aggódni?

Figyelt kérdés
Párommal kiegyensúlyozott kapcsolatban élünk, lassan 3éve. 1év mulva tervezünk eljegyzést, később családot szóval meglehetősen komoly a kapcsolatunk. Mostanában egyre többet beszélünk a jövőnkről és terveinkről. És ezért is nem értem párom viselkedését, mostanában egyre többet jár el szórakozni haverjaivel, már előre tervezgeti, hogy hova mennek hétvégén. Próbáltam vele beszélni, hogy nem zavar, ha eljárogat (szoktunk külön szórakozni, mindenki a saját baráti társaságával kb. havonta 1X) ezzel szemben mostanában csaknem minden hétvégén eljár. Mondtam neki hogy hiányzik hogy nem velem tölti a szombat estéket és hogy nem velem tervez programot, hanem a haverjaival erre az volt a válasz, hogy ugyis már csak 1 évig mehet, mert ha összeházasodunk, babánk lesz nem fog eljárni szórakozni mert akkor a családja lesz a legfontosabb és akkor már ugyis kiöregszik a bulizásból. Ezt egyébként meg is tudom érteni, csakhogy már kezdem magányosnak érezni magam. Ő eljár bulizni én pedig otthon nézem a tv-t. (Én is eljárogatok barátnőimmel, de már nincs annyira igényem rá mint régebben) Mit gondoltok erről? Van okom aggódni? Vagy ez normális viselkedés a részéről?
2011. máj. 29. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2011. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ő/29 Én/27
2011. máj. 29. 22:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát később már tényleg nem nagyon lesz erre lehetősége.. Szerintem bírd ki még ezt az egy évet. A többi 40-et együtt tölthetitek.. :)
2011. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom,nekem ez a hozzáállás nagyon gyerekesnek tűnik,szerintem ő még nem érett a házasságra(főleg nem a gyerekre)ha úgy áll hozzá,mint egy kötelességhez ami előtt gyorsan ki kell élvezni a megmaradt időt...ne haragudj,de én így látom.Szerintem a házasság nem jár feltétlenül azzal,hogy nincs több buli,szórakozás,gyereket meg akkor kell vállalni,ha az ember tényleg "lenyugodott" már.

22N

2011. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sem normális, ilyenkor általában 2 dolog van, de ne legyen igazam. 1. Megijedt és most próbálja habzsolni az élvezeteket, de ez rossz, mert extra kísértésbe is eshet..ez esetben valószínűleg alkalmatlan a házasságra, gyereknevelésre meg pláne 2. Ez csak egy "kamu" szöveg, ezzel szerel le téged, és esküvő se lesz.

Én ezt tapasztaltam a környezetemben, szinte törvényszerűen.

2011. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem is gyerekesnek tűnik a viselkedése.

Szerintem azt hiszi hogy ha összeházasodtok és lesz gyereketek már nem mehet majd el szórakozni mert mindig veled/veletek kell majd lennie és ki akarja használni azt az 1 évet.

Megijedhetett ettől a gondolattól hogy 1 év és aztán semmi szórakozás.

Gondolom nagyon rossz neked így és szerintem ha így folytatja nem lesz jó vége. Lehet egy nap majd azzal jön hogy ő még nincs kész a házasságra,még ki akarja élni magát.

Mindenképp ülj le és beszélgess vele,beszéljétek meg hogy attól hogy összeházasodtok még eljárkálhat bulizni,ettől még nem kell a négy fal közé ragadnia.

2011. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

22:08-nak teljesen igaza van.

Kicsit olyan ez az egész, mint mielőtt bevonult valaki katonának, és előtte jó kibulizta magát.

Nem börtönbe fog vonulni!


Neki nincs igénye, vágya arra, hogy inkább veled maradjon hétvégente?

Hát nem tudom. Ez idővel csak rosszabb lesz...

2011. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondanék,akit szeretnek azt nem hagyják magukra,főleg nem minden hétvégén.
2011. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezt nem én mondtam neki, hogy ha összeházasodunk akkor nem jáhat bulizni(bár nem örülnék neki). Ezt ő mindig is mondogatta, hogy 30 éves kora után nem jár bulizni mert szerinte az már nem hejénvaló és akkor már öreg lesz a bulizáshoz. Most nem beül valahova iszogatni haverokkal dologra gondolok, hanem konkréten partyzásra.
2011. máj. 29. 22:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik a hozzáállása. Mert nem vesz figyelembe téged, illetve nem látszik a viselkedésén, hogy te vagy a legfontosabb a számára.

Ha összeházasodtok akkor elég sok problémával kell majd szembesülnötök, akkor sem fogja észrevenni a te igényeidet?

Mindig mindenre lehet kifogást, magyarázatot, indokot találni. Akkor meg azért fog eljárni bulizni mert kell egy kis kikapcsolódás a mindennapi babasírás alól?

Az, hogy most mit mondana erre a kérdésre igazából mindegy, mert persze, hogy úgy érzi akkor majd minden szép lesz és csak veletek fog törődni. Ez hozzáállás kérdése. Ha most ilyen és erre nem jön rá, akkor később miért lenne másmilyen?

Én leülnék vele beszélni és elmondanám neki, hogy ez mennyire rosszul esik. És ha az ő érveivel szeretnél érvelni akkor pedig mondd neki, hogy ha már baba van akkor kvázi nem sok esélyetek lesz EGYÜTT elmenni valahova is (az elején biztosan nem) viszont a haverjaival ha úgy adódik bármikor elmehet.

Inkább használjátok ki az időt és még bulizzatok együtt ,szerezzetek még több közös élményt.

Másrészrők a házasságot azt miért is egy börtönnek érzi???

Vagy inkább ez csak egy "jól hangzó" menő, duma a részéről?

Beszélgessetek.

34N kisbabával itthon ;)

2011. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!