Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a párom családj...

Mit tegyek, ha a párom családja utál?

Figyelt kérdés

A párom családja utál engem,érzem.A párom húgával együtt is élek,nem felhőtlen a viszonyunk,nem jövünk ki.A párom mindennap beszél a szüleivel interneten keresztül és érzem,hogy már jó pár hónapja nem jövök ki velük sem.

Pl. a múltkor a párom anyja tett egy olyan kijelentést,hogy a párom majd elmegy Németbe az apjával húsfeldolgozó üzembe,holott már van kinn állásunk Angliába és itt is élünk.

Ezt többször is elismételte,de engem nem említett,hogy velem mi lesz.Mikor párom rákérdett,hogy velem mi lesz?engem talán itt hagyjon?erre már nem mondott semmit.


Napi szinten beszélnek és néha egy elharapott szia-t kinyögnek,de viszont tudom hogy nekem kéne nyitni,de mivel álljak eléjük?mivel indítsak?mert azt sejtem,hogy valószínű hogy a párom húga hecceli őket ellenem,és azért ilyenek mert én velük nem szoktam beszélni,így nem is volt mivel megsértenem őket,mivel nem is volt rá alkalmam.Azt pedig tudom,hogy nem azért haragszanak mert,hogy zárkózott vagyok mert ha régebben szoktam kezdeményezni de akkor is 5perc után leráznak,hogy le kell vinniük a kiskutyát sétáltatni vagy főzni menni.

Szóval a lényeg,hogy érzem hogy nem vagyok a családjukba való és utálnak engem.Szerintem azon szurkolnak,hogy mikor szakíttok a párommal és habár nagyon szeretem mégis azt érzem,hogy egyedül vagyok ellenük és nem áll mellettem senki.Ő azt mondja,hogy bármi is lesz szeretni fog és mellém állni,de sok minden dologban inkább befolyásolható és tudom,ha összefognának a kapcsolatunk szétrobbantása érdekében,nem vagyok benne biztos,hogy együtt maradnánk.Rá adásul nem sokára költözik ide a párom apja is,szóval akkor már két fél részéről kell éreznem ezt a gyűlöletet,nem tudom hogyan tovább.:((


2011. máj. 30. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Semmit nem tudsz tenni. Előbb-utóbb elüldöznek.
2011. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy utálnak,egyszerűen nem vagy szimpatikus nekik.Nekem is van egy-két olyan személy,akit nem utálok,de nem tudom elviselni a beszédjét,nem tudom miért,csak azt érzem,hogy nem megy,és ilyenkor aztán én is bármit kitalálok,hogy lerázzam.Sajnos sokat nem tudsz tenni,mert a szimpátia vagy van,vagy nincs.Próbálkozhatsz még különböző módokon,hátha sikerül közelebb kerülni hozzájuk,de ne éld bele nagyon magadat,ha nem megy,így kell elfogadnod őket,ennyi.Én anyósomékkal egy évben egyszer karácsonykor találkozom,2 óra hosszára.Nem vagyunk szimpatikusak egymásnak,ha azok lennénk,14 év alatt már kialakult volna.De nem..Nem gond,mindketten elfogadtuk ezt a helyzetet.Nyitottam sokszor,de elutasított.Előző anyósommal imádtuk egymást,nagyon szerettem,ő is engem.
2011. máj. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
én 20/L,párom 26/F
2011. máj. 30. 00:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
20 évembe került, míg anyósom kimondta, hogy bár mindenkinek olyan menye lenne, mint neki.Kivártam.Megérte.Kitartás kérdése,és az hogy párod is kitartson melletted.
2011. máj. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Valószínűleg nem hozzájuk fogsz feleségül menni,és nem velük fogsz leélni egy életet,ha esetleg úgy alakul,szóval abszolút nem veszítesz semmit a társaságuk hiányával szerintem.Nem érdemes foglalkozni velük,pláne nem hagyni,hogy elüldözzenek.Az egészet úgy sz@rd le,ahogy van.Ha a párod szeret,úgyis kitart melletted.

A húgát meg tekintsd üvegablaknak,nézz keresztül rajta.Ennyit érdemel a fajtája.

2011. máj. 30. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, hogy a párod szülei, családja NEM FELVILÁGOSULT GONDOLKODÓK!!! Ugyanis, ha azok lennének, akkor tiszteletben tartanák a saját családtagjuk (a párod) választását és FONTOS LENNE nekik az, hogy ő boldog legyen. Az ilyen alattomosan áskálódó, szétválasztáson és bomlasztáson mesterkedő embereket én szánalmasnak tartom és megvetem őket. A tetteikkel nemcsak tégedet bántanak meg, hanem a párodat is. Tudat alatt nem hiszik el, nem nézik ki a párodból, hogy olyan partnert választott, akivel jó neki.

Nem kell mindenkinek mindenkit szeretni, imádni, de ha nem lennének primitívek, akkor ismernék azt a fogalmat, hogy

TISZTELETBEN TARTANI valamit, valakit, egy döntést, stb.

Én a helyedben két dolgot tennék: ezeket elmondanám a párodnak, hogy tisztán lássa be a családja manipulatív, mérgező mivoltát, ami ránézve is enyhén szólva "gáz". Te meg egyszerűen ne várj el semmit a párod családjától. Esetleg kérdezz rá, hogy mi lenne, ha köntörfalazás nélkül vennék a fáradságot és a szemedbe megmondanák, hogy mi nem tetszik nekik és MIÉRT?

Légy határozott, ne úgy tűnjön, hogy a párodat ellenük hangolod, hanem egyszerűen próbálj meg olyan szinten tekintélyt parancsoló lenni, hogy veled ne baszakodjanak.

2011. máj. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
06-57vagyok még annyit, hogy gondolj mindig arra, hogy ők a személyiségfejlődés bizonyos korai szakaszában elakadtak, képtelenek átlépni az árnyékukat. Úgyhogy nem kell rájuk haragudni, csak ignorálni.
2011. máj. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem Te vagy az a lány akinek a pasijának elkérik a pénzét a szülei??? Csak mert az életkorból a kedves hugiból (sógornőből) és az odaköltöző apuciból erre következtetek.:)
2011. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha te angliában vagy, ők meg Magyarországon, nem sokat fognak zavarogni neked. Nem veszed fel a telefont. De ha haza akartok jönni, igazi családi életet élni, tönkretehet mindent egy ilyen rokonság! Rossz, hogy a gyerekeddel nem foglalkozik a nagymama-nagypapa, nincs segítség sem, ha a haverok elkopnak, ami gyakran megesik, főleg, ha több évig kint éltek, nincs társaság, elszigetelődtök. Idővel csak javul a helyzet, pl ha összeházasodtok. Ne tegyél soha olyat, amit később megbánhatsz! Te ne legyél ellenséges, max passzív. A nagy család nélkül a kis család sem fog tökéletesen működni!
2011. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.szóval a többség szerint nem kell velük foglalkozni.hát akkor rendben,mert ez menni fog.mert eddig csak én is azt néztem,hogy jóba szerettem volna lenni velük párom miatt,hogy neki is jó legyen,ne legyen az úgymond marakodás.köszönöm mindenkinek a válaszokat.:))szép napot...
2011. máj. 30. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!