Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél? A párom családja...

Mit tennél? A párom családja fejőstehénnek néz minket! Mindent velünk akarnak kifizettetni, mondvaán úgyis olyan gazdagok vagyunk.

Figyelt kérdés
Van pár millánk a bankban, de házra, autóra, gyereknevelésre gyűjtünk, ehhez még bőven kevés.
2010. jún. 24. 14:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Megmondanám h gyüjtsenek ők is.egyébként minket is annak néznek pedig még pár millám sincs egyszerűen csak magyar vagyok és azt hiszik emiatt gazdag is.Mert a párom és szülei nem magyar állampolgárok.Emiatt azt hiszik h majd a magyar kislány kirántja őket a kakából.Már igy is megtettem és ezt nekem senki nem fogja kompenzálni viszont még 5 évig fizethetek miatta.És ráadásul még mindig ez kéne meg az....Na persze....Többet én nem segítek senkinek csak magamnak meg a gyerekemnek.Már bánom h segítettem...
2010. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

van egy csodaszó: NEM, használjátok



vagy kezdjetek kölcsönkérni tőlük :D

2010. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Pl. családi ajándékozásoknál megjegyzéseket tesznek, ha csak annyi ajándékot veszünk, amennyit ők szoktak. Ők átlagos szinten vannak anyagilag, nem szegények. Igaz, h nekünk van egy kis tartalék, de könyörgöm! Mi most kezdjük az életet! Egy gyerek felnevelése több millió Ft és laknunk is kéne majd valahol.
2010. jún. 24. 15:09
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes sokat panaszkodni nekik,hogy nincs pénezetek ilyen apróbb dolgokra meg arra,hogy másnak segítsetek..fogalmazd meg burkoltabban az általam előbb leirtakat,és add elő az anyósodnak meg az apósodnak...:P
2010. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Detto.

Bár engem és gyerekeket semmibe nem néznek még ráadásul, páromat titokban rendszeresen lehúzzák. Húzták?

Én írtam a főkolomposnak (leggátlástalanabbnak) egy e-mailt.

Teljesen higgadt hangnemben.

Megkértem, hagyjon fel ezzel a szokásával, mert nincs pénzünk az ő céljaira. Röviden ennyi.

Persze, nem válaszolt, erre elküldtem még egyszer, ugyanazt.

Na, azóta nem láttuk.

Nem tudom egyébként, mennyire volt célravezető, lehet, titokban még mindig zajlik, nem tudom.


Pároddal kellene beszélned, súlyosabb esetben, ha nem változik semmi, akkor külön kassza, de a gyerekekre járó összeg(ha vannak) akkor azt kérd el.

A maradékból pedig, ha osztogat, hát akkor arra keresztet vethettek.

De lehet, hogy akkor a sarkára áll, korábban.

2010. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Hiába panaszkodnánk, mert tudják, h mennyit keresünk, csak azt nem fogják fel, h nekünk kéró kellene és akkor nullázódunk, sőt!

Nem szabad velük összeveszni, mert ők a "kedves rokonok". Wáá!!

2010. jún. 24. 15:13
 7/25 anonim ***** válasza:
68%

csak 1 kérdés mért kell lepontozni?Normálisan válaszoltam sztem.


Egyébként mond meg a férjednek h mondja meg nekik h bocs erre telik mert ti gyereket szeretnétek és ha most mindenkivel bőkezűek vagytok akkor nem lesz baba pedig ti akartok.Vagy megértik vagy nem.Ha nem akkor így jártak.

2010. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kínos, elismerem. Nehéz nemet mondani.

Esetleg tegyétek be a pénzt lekötésre, vagy mondjátok azt, hogy úgy van.

Apró kegyes hazugság, de valahogy védekezni kell.

2010. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem hiszem, hogy a kérdezö pontoz le, vannak idóták, akiknek ez a legkedvesebb szórakozása...
2010. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy közbeszólok, de hol lehet azt látni, ha lepontoznak? Nem vagyok egy gyakori látogató, ezért nem tudom, hogy ti hol látjátok ezt. Köszi.


Egyébként a kérdésre a válasz nagyon nehéz, mert ugye jóba is illik lenni a rokonokkal.

Nekem anyósom pumpolta évekig a fiát, havi 50 ezret elkért tőle, úgy hogy otthon sem lakott már, hanem a munkahelyén a pihenőben hálózsákban aludt szegénykém, mert a fél fizetése maradt csak meg, kb.40ezer forint és abból albérletbe nem tudott menni, otthontól meg távol dolgozott.

Aztán amikor összejöttünk én bizony keményen megmondtam, hogy: nem.

Az én anyukám csak támogat minket, havi 10ezer forintot kapunk tőle rezsire. Elmondtam a barátomnak, hogy ezt a 10 ezer forintot, amit szegény nyugdíjas anyukám kispórol a kisnyugdíjából nem fogom odaadni a te anyukádnak, aki 50 évesen nem képes dolgozni. Azóta leállt (ha minden igaz), de én vagyok a szemét, a rokonok úgy rühellnek,hogy elmondani nem lehet, persze, mert nem tudok lakás részletet, rezsit, kaját fizetni + 50ezerrel támogatni anyukát. Nincs miből, de ha lenne sem rá szeretnék keresni, hanem majd ha egyszer lesz a gyerekemre.

Szóval nehéz, az a baj, hogy azzal, hogy azt mondod:NEM, azzal bevállalod a haragot, a sértődést.

De tudod mit mondok neked: megéri

Megéri mert legalább nem veszi el a kereseteteket. Kit érdekel, hogy haragszanak, ha havi 50ezerrel több van a zsebemben.

A rokonok még azt is kitalálták, hogy költözzön haza a párom 200 km-re, támogatni az anyját, fizetni a rezsit. Én meg maradjak itt egyedül a frissen hitelre vásárolt lakásban, és oldjam meg. Na ilyen rokonok véleménye engem nem érdekel, sőt örülök, hogy haragszanak, legalább nem kell hozzájuk jópofizni menni.

2010. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!