Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Mi a baj? "voltál már ilyen...

"Mi a baj? "voltál már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott egy probléma amiről az egyik fél nem akar beszélni a másik fél meg állandóan kérdezgeti "mi a baj".A helyzet magátol megoldodik 1-2nap alatt.

nem igazán értem miért olyan nehéz felfogni hogy valaki nem akar az adott problémárol beszelni?miért kell a másiknak zaklatni?


2011. máj. 30. 10:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
ha a párod kérdezősködik,akkor természetes...te se örülnél ha titkolózna előtted
2011. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, ki zaklat.Ha a párod, hát...Azért vagytok egy pár, egymásnak társai, hogy megosszátok az örömöket, meg a problémákat is.

Ha szülő, vagy testvér, az sem hiszem azért kérdezget, hogy idegesítsen, hanem azért, hogy hátha tud segíteni.

2011. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
De itt párkapcsolatról beszélünk?? Mert ha igen, hát akkor még szép, hogy nyaggatja a másik fél!!! Én nem tudnám elképzelni, úgy hogy a párom ne mondja el a problémáját, vagy én neki.
2011. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mert különbözőek vagyunk, valakinek az "átbeszélős" problémamegoldás a megszokott, valakinek az "magában tartós". Főleg a nők tudnak úgy gondolkodni, hogy közben beszélnek is, férfiak épp ellenkezőleg. El kell fogadni a másikat, mindkettőnek.
2011. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A "problémát"(mert szerinte ez nem az)100X átbeszéltük,változtatni nem lehet rajta.Nem akarok erről vele beszélni,ismer tudja hogy 1-2nap alatt lezároma dolgot és ujra minden a régi,csak adig tudna békén hagyni.

Ha neki baja van,én békénhagyom mert tudom ere van szüksége.

2011. máj. 30. 10:34
 6/18 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesirási hibák miatt.
2011. máj. 30. 10:35
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Ez így nem jó. Szerintem..Mármint akkor valami nem működik, ha bajban, problémák felcsillanásakor nem tudtok megbeszélni valamit. Te ne tartsd magadban mert ezzel csak bizonytalanságot adsz neki. Ahányszor megkérdezi annyiszor mondd el neki..Vgaiys nem is értem igazán, hogy nálatok mi van. De biztos h már te is unod..ha olyan dologról van szó, ahogy irtad h már többször átbeszéltétek.
2011. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem kell elmondani annyiszor valamit, ahányszor kérdezik. Párszor még lehet, utána a másik is tanulja meg, hogy ha nem jutunk előre vele, akkor nem érdemes róla beszélni. Írtam már, hogy kétféleképpen lehet problémákat megoldani, a másik út minden félnek idegesítő, ezt mindkettőnek tiszteletben kell tartani. Kicsit mindenről lehet beszélni, de erőltetni nem szabad.
2011. máj. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
szia!Igen,állandóan ez van,vannak dolgok,amiket pl feleslegesnek tartok elmesélni,mert hiába mondanám el,úgysem tudom úgy visszaadni a helyzetet,mint ahogy abban benne van az ember és csak félreértenék,vagy vannak olyan problémák,amik kellemetlenek számomra is és annyira magánjellegűek,hogy nem szívesen beszélek róluk.Ilyenkor rendszerint az történik,hogy az illető megsértődik és hozzám se szól,hát igen...ilyenkor tényleg erre van szüksége az embernek,mondhatom (:
2011. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Egyébként nem vagyok hárpia vagy ilyesmi,csupán ilyenkor csak hallgatok,nem nevetgélek,magamba zárkozom kicsit.Hiányolom hogy nincs erre tekintettel,ezt már többször elmondtam neki,hagyjon békén,nem ártok senkinek.

Hogy miért nem mondom el neki 101xre?mert unom azt hallgatni hogy ugyanmár rosszul gondolod...

2011. máj. 30. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!