Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetés. , összetett probléma?

Temetés. , összetett probléma?

Figyelt kérdés
Meghalt a tesóm anyósa. Rendeltem neki sírcsokrot, ki is viszik a temetőbe. Nem vagyunk igazából jóban, csak ritkán futunk össze, évente 4-5 alkalommal az anyunál. Nem tudom elmenjek-e, de tudom, hogy illene.. A másik dolog, hogy nekem nincsen fekete felsőm, illetve csak meleg kötött pulcsi, de ugye abban meg nem mehetek. Van egy fehér ingem, miben fekete és szürke csíkok futnak. Nem tudom ez megfelelne-e, ha mégis elmennék? Köszi a segítségeteket!
2011. máj. 30. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

illik elmenned mindenképp

kérsz kölcsön egy fekete felsőt,de turiban is tudsz venni 100forintért,nem divatbemutató

2011. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó a fehér ing, ha fekete alsót veszel fel hozzá. Sztem nyugodtan elmehetsz, ha van rá időd, és csokrot is küldtél akkor menj el, nem fognak 'haragudni' v bármi ilyesmi. Az csak jó pont h elmész egy ismerős temetésére. :)
2011. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy elmész-e arról Neked kell döntened.Ruha ügyben viszont azt tudom mondani,hogy tökéletes a fehér ing a csíkokkal.Nem feltétlen kell feketébe lenni,legalábbis felénk nem annyira szokás.Csak a legszűkebb hozzátartozók vannak feketében.
2011. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj el. Lehet, hogy vele nem voltál olyan közeli kapcsolatban, viszont a testvérednek mégiscsak az anyósa.


Mivel nem családtag nem kell feketében lenned. Az az ing jó lesz, egy sötét alsóval. (Lényeg, hogy ne legyél színes.)


Részvétem a családnak.

31N

2011. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ha épp dolgozol vagy teljesen más dolgod van akkor nem kell, hogy ott legyél, te már azzal megtetted a tiszteletedet, hogy készítettél sírcsokrot. Hidd el, hogy senki nem fog megszólni érte, hogy ha nem mész el.
2011. máj. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra voksolnék, hogy szánd rá az időt és menj el. De a fekete tényleg nem kötelező. A lényeg, hogy alul légy feketében. A fehér ing/blúz + fekete alj elfogadott viselet temetéseken.
2011. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom, hogy elmenjek-e, mert igazából nem tartjuk a kapcsolatot, mint írtam csak ritkán futunk össze az anyunál. És meg, mert én nem bírom a temetéseket sem. Kiborulok tőle. 3 éve meghalt barátnőm férje, rá egy hónapra a nagypapám, nagyon kiborultam akkor, csak jóval később nyugodtam meg. Fekete nadrágom van, és ehhez gondoltam ezt az inget. Semmi más szín nincs benne, csak fekete és szürke. Ám én is úgy gondolom, hogy csak a közeli hozzátartozóknak illik teljesen feketében megjelenni.
2011. máj. 30. 13:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, akkor beszélj a tesóddal.

Tudom, neki most biztos van elég gondja-baja, de végső soron az ő "kedvéért" mennél el. Vagy akár ne is beszélj vele, csak figyelj oda rá, milyen passzban van, ha szomorú, légy mellette, hiszen a testvéred. Tudom, hogy rémes, de pár óráról van szó csak...

2011. máj. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz elmenni, hát ne menjél, te nem vagy közeli hozzátartozó.Évente amúgy is csak egy párszor találkoztatok, senki nem haragudhat meg rád.
2011. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, nem tudnál elmenni, akkor ne menj el. Küldj egy dísztávíratot, ott lesz a csokor is, és kész.

Ha mégis úgy döntesz, hogy elmész, az ing a fekete nadrággal jó lesz.


Üdv!

2011. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!