Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befizetsz a családi kasszába?...

Befizetsz a családi kasszába? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
első állandó munkahelyem van, nem tudom mit illik, meg mennyit. azért akarok félretenni is nyelviskolára, meg költeni kicsit magamra, de apám dühöng, hogy milyen sokba kerülök, pedig ruhára, bulira, iskolára már évek óta nem kértem egy vasat sem, sőt elég sokszor bevásárolok itthonra tisztítószereket (havi 10 rongy).
2011. máj. 31. 13:11
 1/10 A kérdező kommentje:
olyannak képzeljétek el őket, hogy leordít ha 10 percre felállok a géptől, hogy miért nem kapcsoltam ki, megy az áram. meg az energiaital helyett nekik kéne adnom a pénzt. persze az hogy ő megiszik egy nap 6 sört az nem gond. a lényeg, hogy azt akarom, hogy ne csesztessenek. kb 60-at keresek. ebből mennyit adjak oda?
2011. máj. 31. 13:15
 2/10 anonim ***** válasza:

Én még otthon laktam havi 30 ezerért vásároltam, de semmi mást csak kaját, a többit anyumék fizették. Tőlem nem kérték, de mégis megtettem, ennyit ők is megérdemelnek.

A havi 10 ezer manapság szart sem ér.

2011. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem az apádnak az se lenne elég ha az egész fizudat odaadnád neki, úgyhogy ne ess bele ebbe a hibába marajon egy kicsi neked is
2011. máj. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a cigimet magamnak veszem, amit régen ők vettek, az havi 16200, tisztítószer 10000, csoki, chips, egyéb "luxus" nekem és a tesómnak még 5-8ezer ft. emellett még én hívtam redőnyszerelőt multkor, és csomószor eljátssza anyám a pénztárnál, hogy otthonmaradt a tárcája, fizessem már ki..
2011. máj. 31. 13:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem, mert még nincs munkám. Szerintem ha lesz, akkor adok bele mindenképpen, de úgy, hogy keveset én is tudjak félretenni.


60ezer nem olyan sok pénz... az egészet szerintem ne add oda, én olyan 20ezer-maximum 30 ezerre gondoltam, szerintem ez a rád eső kiadásokat fedezné. De igazából velük kellene megbeszélned, hogy magadra is szeretnél költeni.

2011. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ja, ha azt mondanám, hogy állom a rezsi részemet is, akkor apám hőbörögne, hogy most mit nagyemberkedek, amikor meg egy petákom sem volt, akkor meg semmirekellő csitri voltam.. szóval keresem az arany középutat. és kedves 2. válaszoló, ezek nem éredmlik meg, mert mint mondtam, apám vedel.
2011. máj. 31. 13:20
 7/10 A kérdező kommentje:
ja, bocs, az első válaszoló*
2011. máj. 31. 13:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 70 ezer nettobol 20 ezret adok haza havonta, bár szerintem nem kerülök ennyibe annak ellenére, hogy szüleimmel lakok.Otthon sose eszek, reggelit ebédet, "vacsit" munkahelyröl intézem.Tisztálkodó szereket magamnak veszem.Amit otthon használok az a víz fürdéshez és az áram tvhez, számitógéphez és amit a mosógép használ.Hévégente sosem vagyok otthon, szombaton meló után megyek baratomhoz és vasárnap este jövök haza vagy hétfön onnan megyek dolgozni.Ennek ellenére még tőlem kérnek pénzt ha az öcsémnek kell benzinre(ő is dolgozik, semmit nem ad haza és mégis hozzám jönnek).
2011. máj. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kézpénzt semmi kép ne adj ha apúd alkesz, füzes be pár csekket. Tv, telefon, internet 20 ft értékbe, 5 ezret + ha van kaja jegy megy a háztartásra, nagy csomag mosópor, karton tej, wc papir...

Lényeg hogy mindent te intéz önálosodsz, látod hova megy a pénz és a szüleid nem iszák el.

2011. máj. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nah, ez jó ötlet, köszi!
2011. máj. 31. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!