Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne tudatni valakivel...

Hogy lehetne tudatni valakivel hogy illene besegíteni a családi kasszába?

Figyelt kérdés
Tesóm 23 éves van munkahelye és még velünk lakik.Ugyebár az áramot és a vizet se adják ingyen de őt ez nem érdekli és pl a vizet elég rendesen pazarolja.Ha pedig éppen nincs meleg kaja itthon ideges lesz és csapkod miatta..Anyám nem mer neki szólni mert nem akarja megbántani.hogy kéne tudatni vele hogy ideje beszállni a költségekbe úgy hogy nem nyíltan mondod ki?
2011. okt. 1. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Hát bocsi, de szép kis család vagytok, ahol egy ilyen dolgot nem lehet megbeszélni.

A megoldás: aki a családfő, az szól, hogy legyen kedves mostantól hozzájárulni a költségekhez. Ez leginkább szülő legyen, nem pedig te.

2011. okt. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

23 éves felnőt ember na nehogy mér ne merjétek a szemébe mondani, hogy fiam dolgozol itthon laksz még, szeretnénk ha te is beszállnál a közös költségekbe, nem akarunk mi téged lehúzni anyagilag de sajnos nem állunk olyan jól, hogy ne kelljen kérnünk tőled pénzt.

vagy akkor ha ő úgyis pazarolja a vizet akkor legalább azt a számlát ő fizesse mindig ki

2011. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem,ha burkoltan mondod neki,akkor el fogja engedni a fule mellett,mar ha eddig nem erte fel esszel,akkor az azt jelenti,h nem szivesen szallna be a koltsegekbe.En nyiltan meg mondanam neki,de azert kedvesen.De ez csak az en velemenyem.Lehet h anyudnak,vagy apudnak kene vele beszelnie.
2011. okt. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Megkérdezni,,számlák kifizetésébe hozzá tud e járulni,,?

De ezt te is megkérdezheted tőle vagy fel dobhatod!Számla fizetésbe segítsünk anyunak...

Nem fog elmenekülni,egy kicsit lázadozik fog de majd be látja...

2011. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Muszáj megmondani neki, mennyire egy sz...r alak, persze nem így, abból tényleg sértődés lesz. Le kellene anyuval ülnie, és átbeszélni, hogy mennyi az annyi. És mennyivel járuljon hozzá. Vagy ezentúl le lesz lakatolva a hűtő! Nálunk a fiam ugyanezt csinálta. Paraszt dolog! Szólni kell neki. Ráadásul ő még dolgozni se járt. De ebbe nem szabad belenyugodni, nem olyan időket élünk, hogy egy családban önző lehessen valaki (a többiek rovására).
2011. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem sok esze lehet 23 eves letere ha nem tudja hogy be kene segiteni. Nekem meg mondani sem kellet magamtol segitettem anyameknak anyagilag meg minden hogyan ahogy csak tudtam. De szerintem is hulyeseg celozgatni, meg kell neki mondani a szemebe hogy ez igy nem mukodik. Ha celozgatsz elengedi a fule mellet.
2011. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Te hány éves vagy? Ennyiből neked sem kell adni. Ehhez mit szólna anyud?

Ezt az ügyet csak szembe lehet elintézni.

Figyu hugi! Dolgozol és kellene a közösbe bedobni ennyit és ennyit mert ez így fair. Az sem ok hogy anyád eltart de hogy még a nővéred is?

2011. okt. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 eztsetudtad ***** válasza:
Nagyon szerencsések vagytok,szólj neki te,ha magától nincs ennyi esze.
2013. nov. 30. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!