Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő ebben a szorult...

Mi a teendő ebben a szorult családi / anyagi helyzetben?

Figyelt kérdés

Tömören:

25 éves vagyok, együtt lakom édesanyámmal, az öcsémmel és a húgommal. Lediplomáztam, tavaly sikerült dolgoznom, azonban munkanélküli lettem. A húgom 22 éves, egyetemista, az öcsém 20 éves és szakmát tanul. Anyukám nagyon-nagyon beteg, kemoterápiás kezelést kap, s nem sok jót ígérnek neki az orvosok, a munkahelyét így elvesztette.


Gyermektartást nem kapunk, segélyből, a családi pótlékból és a két testvérem után kapott gyerektartásból éltünk eddig.


Azonban itt a nyár, az öcsém után kapott családi pótlék kiesik. Anyukám a rokkantnyugdíját intézi (ha hiszitek, ha nem, 5-6 hónap az ügyintézési idő, rengetegen nyugdíjaztatják magukat mostanában és a nyugdíjellátást majd visszamenőleg utalják). Így anyu kb. szeptember-október tájékán kap majd pénzt.


Én sajnos nem tudok elmenni dolgozni, ugyanis beiskolázott a munkaügyi központ, jövő februárig szakmát tanulok. A csoportunkból 15 fő a minimálbér 60%-át kapja (ketten a 100%-át), én pedig, nem tudom, hogy miért, de a szociális segélyt (28.500 Ft-ot). Rengeteget jártam utána, hogy engem miért nem illet meg a nagyobb összeg, de mindenhol falakba ütköztem. Az új jogszabály értelmében pedig nem lehet otthagyni a munkaügyi központ által finanszírozott képzést, csak nagyon-nagyon nyomós indok esetén (most már akkor is vissza kell fizetni a tanfolyam teljes díját, ha találtál a képzés ideje alatt határozatlan időre szóló munkahelyet...). [Nem mellesleg a későbbiekben nagyon jól járnék ezzel a szakmával, mert jól párosítható a diplomám mellé.]


A nyári bevételünk így. kb. 80 ezer Ft lesz négyünkre vetítve havonként.


Az egyik legótvarabb régióban élek, próbálnék valami "feketézős" másodállást keríteni, de nem tudok.


Az öcsémnek és a húgomnak nyári gyakorlatra kell járniuk így ők sem tudnak valami jövedelmező nyári munkát találni.


Mit tegyek? Annyira bűntudatom van, hogy ilyen helyzetbe hoztam anyámat.


2011. máj. 31. 19:26
 1/2 A kérdező kommentje:
Utólag is elnézéseteket kérem a fogalmazási, stilisztikai hibákért, kicsit ideges vagyok.
2011. máj. 31. 19:30
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Miért lenne a Te hibád?? :-/


80 ezer ft??? :-o, abból simán elvegetáltok átmeneti idő alatt...

Naponta 1000-1500Ft ból simán ki lehet hozni egy 4 fős család ételét...-nagyon vissza kell fogni az igényekből, de ki lehet...


...és azok a családok, ahol anya-apa munkanélküli, és havi 28.500-búl élnek 4-5-en??? :-/


10kifli=200ft

2l tej=400ft

Ebéd grízes tészta, 600ft

Vacsora...stb.

átmenetileg össze kell húzni nagyon a szíjjat, és szó szerint át kell vészelni....- minden családban van ilyen szűkös időszak...

Én volt olyan, h. kollégiumban 1 hónapra 1000ft-om maradt... :-/


...alternatív megoldás, - amit viszont nagyon nem javaslok: hugod ha egyetemista: diákhitel...- viszont ezt könnyű elverni, de évekig nyögi már induláskor a hugod, már az induláskor... :-/

2011. máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!