Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ebben a helyzetben a...

Mi ebben a helyzetben a teendő (kisebb családi viszály)?

Figyelt kérdés

Kis viszálykodás, de annál gyakoribb és annál idegesítőbb.

Anya új férje elég érdekes egy személyiség, mivel olyan, mint egy kisfiú: minden figyelmet magának akar. Amikor anyával beszélgetek, elkezd baromkodni, anyának produkálja magát, aminek semmi értelme nincs, csak grimaszokat vág, és ez épp elég ahhoz, hogy anya figyelme elterelődjön arról, amit mondok neki. Visszajelzés is mindig kell neki, mert különben megsértődik, és anya nem győzi kiengesztelni. Az a lényeg, hogy nem igazán tudom befejezni a mondandómat anyának, ha ez a csávó is ott van, épp ezek miatt. Az még hadján, hogy őt hidegen hagyja a szövegelésem, de még az is fáj neki, ha anya odafigyel rám. Ilyenkor pedig már semmi kedvem befejezni, amibe belekezdtem, anya észreveszi rajtam, hogy feszélyezett vagyok, erre el kezdi sérelmezni, hogy ő mindig csak "kereszttűzben van" miattunk. Állandóan azzal jön, hogy miért nem tudok inkább nevetni rajta, holott őt is zavarja a fickó viselkedése, de nem szól neki, mert "nem akar állandóan feszültséget". Szóval anya megsértődik rám, mert nem tudom humorral kezelni a f@szit. Szerintetek hogyan lehetne az ilyen helyzeteket helyesen kezelni?


2011. aug. 3. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Költözéssel (?)
2011. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy gondolod, hogy én költözzek el valahova? Nem szeretném megadni a fószernak azt az örömöt :D Viccen kívül, nagyon sokszor elgondolkodtam rajta én is... csak az a baj, hogy nincs hova. A nagyim messze lakik (egyetem miatt cinkes lenne), apukám egyszobás legénylakásban él a barátnőjével, szóval esélytelen lenne.
2011. aug. 3. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
probálj meg anyukaddal akkor beszelni ha nincs ott a vicces emberke,akkor talan ezeket a kerdeseket is fel tudod tenni anyukadnak is!!hidd el figyelni fog rad!!
2011. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
hasonló a helyzet...az anyukák kedvenc mondata: "nem szeretek kereszttűzben lenni"... nagyon is ismerős. Egy jó mondat, hogy a felelősséget ledobják a vállukról, hogy valamit netán nekik is kellene tenniük a helyzet megoldása érdekében.
2011. aug. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen ám, de hiába beszélek vele négyszemközt, azt mondja, ha minden hibáját szavakba öntené, egész nap lehetne vitatkozni valamin (a fickónak semmi ilyesmit nem lehet őszintén elmondani, mert nagyon hamar bevágja a durcát). Szóval inkább a homokba dugja a fejét és engem b*szogat, ha nem tudok jó képet vágni ahhoz a ...
2011. aug. 5. 11:17
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor mond meg neki,hogy keressen magának végre egy férfit is a "kisfia"mellé.XD

És magyarázd el neki,hogy rád is kell,hogy szakítson időt,mert neked is szűkséged van rá és a tanácsaira..

2011. aug. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A jelek szerint édesanyád bevállalt "felnőtt" fejjel egy hisztis, éretlen, infantilis nárcisztikus kisfiút "társként", és valójában piszokul ÉLVEZI, hogy versenyeztet titeket a figyelemért. Ami elég szemét dolog tőle.


Igaza van annak a hsz-nak, aki azt mondja, hogy anyád lerúgja a felelősséget - és mondom én pluszban: a fickó keltette féltékenység, hisztéria, a mindenáron figyelem csakis neki magának miatti frusztráció rajtad csattan. (Ami hároméves vagy ötéves korban normális, később nem.)


Anyád valójában ezt is akarja. Versengést a kegyeiért. Ezért játszmáztat titeket, ezért rúgja le a szülői felelősséget magáról.


Az volna a legjobb, ha elköltöznél, minél előbb. Akár albérletbe, akár plusz munkával is megteremtve rá a pénzt, de első a nyugalom. Különben esetleg rámegy a pszichés egészséged és az egyetemed erre a "kisebb" családi viszályra.

2011. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként kezeld, és ha úgy van, a fickóval való konfrontálódást is vállald be FELNŐTT módjára. Ha legközelebb ez történik, fordulj a pasi felé, és mondd neki/tedd, hogy

1- négyszemközt akarsz beszélni anyukáddal, és nem szeretnél egy bohócot plusz hallgatóságnak

2- anyukád fizikailag kivonni a helyzetből: gyere anya, ez a bohóc miatt képtelenség beszélgetni, és másik szobába menni

3- infantilis viselkedésre infantilis módon válaszolni: legyen egy kis vízipisztoly a zsebedben, és rezzenéstelen arccal lődd pofán, majd folytasd a mondandód anyádnak

2011. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt megmosolygtam, elképzeltem hogy egy "érett" felnőtt férfi ezt csinálja.
2011. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én a "vizipisztolyos" hozzászólóval értek egyet. Az ilyen viselkedésű ember nem látja magát kívülről. Reflexből csinálja. Szóval ki kel zökkenteni a megszokott kerékvágásból( abból hogy anyád ráfigyel, aztán te meg nem folytatod a mondandód, és "megnyeri a meccset").

Szóval ha így viselkedik kompenzáld, ellenpontozd, ne a megszokott dolgokkal, mondatokkal, hanem sokkal keményebb és meglepőbb eszközökkel. Pl.: készíts oda egy üveg poharat. és amikor nem is számítanak rá odab@szod a földhöz, és máris egy olyan szituációba kerültél amit te irányítasz, mert kizökkentetted. Abba foglya hagyni, és ebben a meglepődött pillanatában a legsebezhetőbb. Ilyenkor kell néhány jól irányzott mondattal kiütni a nyeregből. És sz@rd le hogy utána anyádnak órákig kell majd babusgatnia, nem a te dolgod! Egyébként az ember komoly vetélytársnak tart téged emocionálisan az anyád iránt, ami valószínűleg az önértékelési komplexusából fakad.Mert ezek alapján nincs kétségem afelől hogy van neki, mert ha nem lenne nem akarna ilyen infantilis dolgokkal téged kompenzálni.(Javasolnám neki pszihológusszakember kezelését.)

ui.: Bocs ha túl zagyva lett de nem volt valami sok időm leírni.. :) Sok sikert!!

2011. aug. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!