Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös programok a barátom...

Közös programok a barátom baráti társaságával. Nem érzem magam úgy velük, mintha a barátaim lennének. Hogyan javítsam a helyzetet?

Figyelt kérdés

A barátommal 4 hónapja vagyunk együtt, és a barátai úgy szerveznek programokat, hogy én is mindig meg vagyok hívva. Tudom, hogy ez csak annak szól, hogy én vagyok az egyik barátjuk barátnője. Nem érzem magam olyan felszabadultan, mintha a saját barátaimmal lennék, ezt az elején betudtam annak, hogy majd később úgy is megváltozik, feloldódom. De így, 2 hónap után sincs semmi változás. Feszengek kicsit, mikor velük vagyok. Kezeljem őket a saját barátaimként? Azt sem akarom, hogy ne járjunk össze, hisz nem akarom azt, hogy a barátom elveszítse a barátait miattam.

Nem tudom mennyire értitek meg a helyzetem. Tudom hogy nem kellene ebből nagy ügyet csinálnom, de olyan fura ez a helyzet. Az ember tudja, hogy sokszor az egyik barátjuk barátnőjével való barátkozás csak a szerepnek szól, és nem magának az embernek, mert kedvelik.

Hogyan legyek oldottabb?

Köszönöm ha segítetek! :) 20L


2011. jún. 1. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezeld őket a saját barátaidként. Ha hosszú távú lesz a kapcsolat, akkor úgyis mindig találkozni fogtok. És több barát = több öröm. :)
2011. jún. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne veszélyezd magad, sőt adjad önmagad. Szerintem ugyanúgy kedvelnek, csak még idő kell, hogy megszokjanak ők is.

De éreztetik veled, hogy te csak "a barátjuk barátnője" vagy?

2011. jún. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Velem is volt ilyen az exemmel, és a barátaival.Én idegenként kerültem közéjük, ő meg már gyerekkoruktól kezdve ismerte őket.Ugyan ez volt a szituáció, én próbálkoztam beilleszkedni, de nem sikerül, mert semmi közös témánk nem volt, mindig is kívülállónak éreztem magam, 2 hónap után is, egy év után is...a helyzet nem változott.Az exem szerint nem fogadtam el a barátait, holott ez nem így volt, de ha nincsen miről beszélgetni egy társasággal, akkor mit kezdjek magammal.Jelzem én 200 kilométerre költöztem a saját lakóhelyemtől, szóval elég rossz volt ilyen szempontból.Ott már egy kialakult társaság volt, és én is csak egy barátnő voltam.Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy a szakítás után senki még csak rám sem bagózott.Eleinte írtak sajnálkozó levelet, hogy de kár, hogy elmentem,mert kedveltek, de mélyebb dolog senkivel nem alakult ki.

2011. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kb. ugyanaz a helyzetem mint az utolsó hozzászólóé. Kedvelnek, de én érzem, hogyha mi szakítanánk akkor senki nem tartaná velem a kapcsolatot. Lehet csak még szoknom kell ezt a helyzetet... és adnom önmagam.
2011. jún. 1. 10:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Add önmagadat, és lehet hogy jobb lesz, kell egy kis idő, talán veled is lehet a baj. Máskor keresed az ők társaságukat?? pl. a lányokét? Mert lehet h annál inkább te sem keresed, ők meg dettó nem fognak, hogyha te nem kaparsz. Szerintem közbe felhivhatnád a lányokat, vagy menjetek el egy jó kis lányos beszélgetésre meg ilyenek.Mert lehet h a közös programokon soha nem fogtok tudni egy kicsit jobban összemelegedni.
2011. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 napietus ***** válasza:
szerintem hagy, hogy alakuljanak a dolgok. az első látásra barátság még ritkább, mint az első látásra szerelem :) lehet, hogy örökké csak felszínes kapcsolat lesz köztetek (ez sem baj, kellenek ilyen haveri kapcsolatok is), de az is lehet, hogy épp közülük kerül majd ki a majani legjobb barátnőd. legyél nyitott, érdeklődő, egy olyan ember, akit érdekel mások élete sokkal hamarabb tudja megkedveltetni magát, mint aki ő maga akar érdekes lenni. mindenki szereti, ha meghallgtják, és akit a bizalmába fogad az ember, azt megszereti.
2011. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyilván oka van,hogy így érzel...lehet,hogy még ők sem kezelnek barátként...pár év múlva amikor ők is látják,hogy komoly a kapcsolatotok,akkor ők is máshogy fognak közeledni,kezelni.Türelem...Én pl nagyon jól érzem magam a párom haverjaival,barátaival.Mi 3 éve együtt vagyunk,de alapból könnyen feloldódom,könnyen barátkozom,úgyhogy nem volt gond...
2011. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Voltam ilyen helyzetben!Az exem barátaival!

Sosem tudtam igazán felszabadulni köztük,nem ment nekem!

Miútán szakítottunk és összejöttem a párommal az ő baráti

körében rögtön jól éreztem magam!A csajokkal összejárunk kávézni,pedig már mindegyikünknek gyerkőcei vannak!

2011. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szervezzetek egy nagy közös kocsmázást, az mindig megtöri a jeget. Komolyan!
2011. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!