Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én nem vagyok alkalmas anyának...

Én nem vagyok alkalmas anyának? Ugy gondolom jobb lenne nekik nélkülem?

Figyelt kérdés
Két éves lányom nagyon apás. Ez még nem is volna baj,melyik nem az? Elvileg velem van itthon egész nap.Esténként apa altatja,és most egy pár hete ha megébred éjjel(megébred elég sokszor)én már nem tudom őt visszaltatni! Csak apát hivja. Eddig legalább annak tudtam örülni,hogy a déli altatás simán ment,ma egy órát küzdöttem vele,addig kiabált,hivta apát,hogy fel hivtam hátha megnyugszik,apa meg kitalálta hogy hazajön,meg is nyugodott,el is aludt hamar a gyerek amikor apa hazaért.Utólag jöttem rá hogy ez elég nagy hiba volt,mert mostmár nagy eséllyes minden délben addig fog kiabálni amég haza nem kiabálja apát??? nekem ez nem megy,mindenben az apa a jó,apa kell,mi lesz ezután,egyáltalán minek vagyok én itt? komolyan mondom meg tudom érteni azokat az anyákat is,akik ott hagyják apának a gyereket...nem mintha boldog tudnék lenne a gyerekek és apa nélkül,de azt érzem felesleges vagyok,rossz anya. :-(
2011. jún. 1. 13:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%

Ne haragudj, megkérdezhetem hogy hány éves vagy? Mert iszonyat éretlen a hozzáállásod.

Figyelj. Ez egy gyerek. Valószínűleg azért sír mindig az apja után, mert vele kevesebbet van. Nem azért, mert téged nem szeret, vagy mert rossz anya vagy. Gondolkodj már istenem...

Az meg hogy "hazakiabálja az apját" röhej. Mégegyszer hangsúlyozom: ez egy GYEREK. Azt csinálja csak, amit HAGYSZ NEKI! Üvölt? Üvöltsön csak. Legfeljebb még jobban lefárasztja magát, és elalszik. Ha nem alszik el, hát akkor nem, majd alszik másnap, vagy harmadnap, vagy amikor elálmosodik és megunja a hisztit, mert rájön hogy nem tudja dróton rángatni a szüleit.

2011. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
59%

Fogd fel humorosan:


hagyd had ordítsa ki magát, legalább erősebb lesz a tüdeje... kb 1/2-1 óra múlva úgyis elalszik!


Nehogy már egy kétéves gyerek legyőzzön :)))

2011. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
nekem a fiam volt egy időben nagyon apás. Aztán csináltam vele programokat, közös élményeket, és anyás lett. Most már közel az 5-höz mindkettőnket nagyon szereti, mindenkit másért.
2011. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagy rossz anya,csak gyerek van szörnyen elkényeztetve.

Azért egy 2 éves már el tud aludni egyedül,nem kell altatni. És főleg enyhén nevetséges, hogy apuci hazaszalad.

Én boldog voltam,ha mentek az apjukhoz,pesze,menjetek csak,addig is van egy kis nyugtom :)

Ne akarj olyan anya lenni,aki azt akarja, hogy a gyereknek szüksége legyen rá. Hagy hadd kezdje élni a saját életét. Ha így gondolkodsz nem fogod elengedni és 19 évesen a barátjára leszel féltékeny,mert elveszi a kicsilányod.

2011. jún. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
82%
Szegénykém biztos nagyon rosszul esik ez neked. Hidd el ez csak átmeneti időszak, nálunk pont fordítva van, engem hív mindig, apa kezében meg sír. Ez nekem is rossz, mert belegondolok nekem hogy esne. Majd ha kicsit nagyobb lesz alakul ez még, próbálj nem keseregni, de légy határozott. Most nincs apa, most anya van. Ne hagyd magad manipulálni, a kis gyerekek próbálgatják meddig mehetnek el. Nagyon is jó anya vagy, hisz mindent megpróbálsz, hogy neki jobb legyen, még apát is felhívtad. Légy kicsit önzőbb, határozottabb. Tudja, hogy te "állandó" vagy, apa viszont elmegy. Nagyon is számít rád, ez azt jelenti jobb anya nem is lehetnél.
2011. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
61%
Utolsónál a pont.
2011. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
46%
13:07-re értettem:)
2011. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

mark86


ha úgy érzed nem vétkeztél hogy megromoljon a kapcsolat a gyerekekkel(nyilván nem),akkor általában ez azért szokott lenni,mert az anyuka mindig ott van!

ő adja be a gyógyszert,vonszol oviba,rám szól hogy egyek,maradjak csendben,rakjam a helyére,öltözzek fel...stb! tehát állandó készenlétben vannak az anyák 24 órában! az apa meg hazaér a munkából,játszunk,mesét olvas,csokit hoz...stb!

az apához sokkal több kellemes élmény köti mint az anyához! ez nem az anyát minősíti,csak a gyerekek sokszor így gondolkodnak! kinövik és nem lesz baj,ráadásul nagyobb korukban úgy is veled tudnak majd megbeszélni dolgokat!

kitartás és ne keseredj el mert biztos vagyok benne hogy nagyon szeretnek téged és te is őket! :)

az apa esetleg tudna hatni rájuk azzal hogy mondogatja hogy most anya ér rá...stb!

2011. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%

Nem esik jól, de ne legyél féltékeny ennyire.

Nekem is apás a fiam, én akár a világon se lennék, az se érdekes, mert megszokta, hogy itthon vagyok, ugrok, mikor apu itthon van, az az ünnep.

A lányoknál, fiúknál a fejlődés természetes része, a nemiségük megélése, hogy szó szerint szerelmesek lesznek az ellenkező nemű szülőbe. Talán ez is közrejátszik, hogy most ennyire odavan. Ilyenkor van az, hogy a fiúknak anya a legszebb a világon, elveszik feleségül, a lányoknak meg apa a legerősebb, és hozzámennek, ha nagyok lesznek.

Nyugi, majd kinövi.

Vigasztaljon, hogy később igen öntudatos, egészséges nő lesz belőle, aki bátran odaáll a fiúk mellé, és nem azért kezd el járni valakivel, nem azért fekszik le vele, hogy egy férfinemű élőlény végre szeresse, nem fog 30 éves kampikat hazahurcolni, mert átéli, milyen ha ő apuci pici hercegnője. Ezt te, mint anya, nem tudod neki megadni.

Ne félj, az oviban ha szerelmes lesz az első fiúba, akkor meg veled fogja megosztani a titkait. :D

2011. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Jaj, de örülnék, ha csak egy kicsit apás lenne a 2 éves lányom. Én pisilni sem tudok menni nélküle. És amikor apa hazajön a munkábol, a kisasszony kijelenti, hogy apa menjen vissza a munkába. Pedig apa soha nem veszekedett rá, nem verte meg, én meg nevelem, amennyire tudom. De már engem is tud ugráltatni a lánykám.

ne fogd fel ilyen tragikusan, ez átmeneti dolog.

2011. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!