Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan várhatja el egy...

Jogosan várhatja el egy szülő, hogy a családban egy személy végezze el az összes házi munkát?

Figyelt kérdés
Jelen esetben a "gyerek".
2011. jún. 1. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
én 2 évig nem dolgoztam, nem tanultam- egyetem előtt- és addig mindez rám hárult. jogosnak éreztem, bár nem kértek rá, magamtól tettem.
2011. jún. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Csak annyira, amennyire a gyerek jogosan várhatja el, hogy a szülő dolgozzon meg minden pénzért.
2011. jún. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom egészen idáig másik személy végezte ezeket a dolgokat: "anya". Tudod, eljön az idő, amikor (kb 18-20 év után) az embernek tele a t.ke a házimunkával.
2011. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem "anya" végezte egyedül, mi is segítettünk neki a testvéremmel (ő már nem velünk él), kivettük a részünket a házi munkából. Az utóbbi időben viszont semmiben nem segít, szó szerint minden ház körüli teendőt nekem kell csinálni.
2011. jún. 1. 15:25
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Ez az "összes házimunka" relatív fogalom.

Pl. én is reggeltől estig le se ülök, de tudom, hogy a férjem jár le locsolni, a gyerek rendbeteszi a saját szobáját, kiviszik az edényt a konyhába, porszívóznak, stb.

Hiába mondom, hogy én mosok, főzök, takarítok, pakolok, mosogatok, a házimunka nem csak ebből áll. :)))


Szerintem te is gondold végig, hátha akad mégis pár dolog, amit nem te csinálsz.

2011. jún. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Valamikor meg kell tanulni... Hidd el marha hálás leszel még anyukádnak, hogy erre "kényszerített" és nem 20 évesen kell majd vakarnod a fejed, hogy hogyan is kellene elindítani a mosógépet... :)
2011. jún. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem közösen kell végezni a házimunkát, nem tartom helyesnek, ha csak az anya végzi, de azt sem, ha a gyerekre sózzák. A gyerek vegye ki a részét, persze, hogy tanulja meg, mit hogy kell, legyenek feladatai - de egy gyereknek azért az első dolga a tanulás és a barátkozás, kikapcsolódás, tehát hogy gyerekkora legyen. Napi több óra házimunka pl. sok egy gyereknek.
2011. jún. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

15.28 vagyok.

Csak sokszor van az, hogy az anyának könnyebb a gyereket "befogni" mint a drága semmit sem csináló férjet részvételre rábírni... A gyereknek azt is kell látnia, hogy MINDENKI végez házimunkát, azaz ő is és apa is....

2011. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Utolsónál a pont.

Nálunk is a lány gyerekekre könnyebb volt rábízni a házimunkát, mint apura, pedig olyan apróságokat ő is meg tudott volna csinálni, hogy leszedje a száraz ruhákat, vagy porszívózzon.

Így azt láttam, hogy mi végezzük a házimunkát, apa a gép előtt játszik. Mikor már dolgoztam, ugyanez ment.

2011. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Elég szánalmas ez a hozzáállás, hogy mert a szülő meg megdolgozik a pénzért. ÉS??? Amikor gyereket vállal az ember, akkor elvállalja azt is, hogy minimum 18 évig eltartja a gyerekét. Ez a kötelessége. A gyereknek pedig az iskola a dolga, a tanulás és az, hogy gyerek legyen. Nem tudom hol élnek egyesek, de már a kisiskolások is délutánig vannak iskolában,utána még otthon is tanulnak,aztán fürdés és alvás.
2011. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!