Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetek tanácsot családi ügyben?

Kérhetek tanácsot családi ügyben?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Férjemmel békén élünk, első babánkat várva, több évi házasság van már a hátunk mögött, mégis van a lelkemben egy kis tüske. Anno, mikor megismerkedtünk, a családja nem fogadott el, máig nem értjük, miért nem, mert sem származási, sem műveltségi(tanultsági) szintben nem különbözöm tőlük. Mikor látták, hogy a kapcsolatunk erősödik, a férjemmel is mostohán kezdtek bánni, ami olyan szintre jutott, hogy férjem egy nap teljesen hátat fordított a családjának. Akkoriban még frissek voltak a minket közösen ért sérelmek, így nem is biztattam arra, hogy tartsa velük a kapcsolatot. Évek teltek el, és mostanában előfordul, hogy néha keresik valamilyen okból, de ő hajthatatlan, látni és hallani sem akar a családjáról. Azt mondja, neki mi vagyunk a családja, nem akik szó szerint kigyűlölték maguk közül. Az, hogy én és a pocaklakó jelenti számára a családot, még szép dolog is, de sajnos lépten-nyomon hallom, hogy a családja engem aláz le ismerősök előtt, úgy állítva be, mintha én nem engedném a kicsi fiút haza, és én csaltam volna el tőlük. Ez most kismamaként különösen rosszul érint, mert soha nem voltam szító alkat, és már fél éve arra kérem a férjem, hogy mint vér szerinti családtag, nézzen el a régi otthonába, akár egy röpke csevejre, akár komolyabbra. Benne viszont annyira élnek még a történtek, hogy nem hajlandó. Engem emberszámba sem akartak venni, úgyhogy én nem mehetek, nem vennének figyelembe sem, férjem pedig nem is hiányolja őket, közben pedig a hátam mögött öntik rám a forró vizet, hogy gonosz vagyok, és ha olyannak mondják, aki nem ismer, nem tudom magam megvédeni sem. Mit tegyek, hogy megérezzék, nem akarok rosszat, és lássák, hogy mi a valóság?
2011. jún. 2. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ebben csakis a férjed dönthet, te segithetsz neki abban, hogy közelitsen a csalàdjàhoz, de erõvel nem küldheted.
2011. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Te semmit sem, mivel téged ezek szerint nem vesznek emberszámba. Mond el a férjednek, hogy a hátad mögött becsmérelnek, mert azt hiszik, hogy te nem engeded haza. Neki kell oda állni és megmondani hogy nem te vagy a hibás, akkor talán rájönnek, bár ha eddig sem szerettek sajnos eztán sem fognak..
2011. jún. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hidd el, jobb ha te sem foglalkozol velük. Nekem is a párom miatt kellett otthagynom a családom, és nem bántam meg. Hallani sem akarok többet róluk.

A nővéremet már kiutálták, ő 10év után most először beszél velük, és az ismerősöktől hallom vissza, hogy csak kibeszélik a háta mögött.

Hidd el, jobb nektek nélkülük, a szövegeléssel pedig ne törődj, mert gondolhatod miket hazudozhatnak még a hátad mögött - ahogy az én anyám is...

2011. jún. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lehet, nem is foglalkoznék velük, csak rossz visszahallani, mikor azt mondják :ha tudnád, miket beszél rólad... és ha egy szúrós pillantást érzek magamon, tudom, miért kapom :( Pedig tényleg nem tettem ezért semmit, mégis. A férjem azt mondta, hogy ezért, hogy engem tisztázzon, képes lenne elmenni, de semmi többért. Félek, ezt is máshogy magyaráznák, és elég kis térségben élünk ahhoz, hogy befeketítsenek, és mondjuk ez miatt nem kapnék később munkát, stb... Elköltözni egyenlőre nem tudunk, több minden ideköt.
2011. jún. 2. 20:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne törődj velük. Tudom, könnyű mondani, de fogadd meg a tanácsom.
2011. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez nem egyszerű. :( De sajnos, ahogy írták is, erőszakkal nem lehet odarángatni a férjedet, én is azt mondom, ne menjen el csak azért, hogy befogják a pofájukat, mert hidd el, akkor sem tennék, akkor azt rebesgetnék, hogy na, épp nem lehettél otthon, hogy a férjed kiszabadulhatott és elmehetett hozzájuk... Vagy hasonló koholt sztori...

Igazából az lenne a megoldás, hogy a férjed megeresztene egy telefont, és röviden felvázolná nekik a helyzetet, pl: "Nem vagyok rátok kíváncsi, mert életem párját és engem is kiutáltatok, ne várjátok, hogy elnézem ezt. A feleségem nem tart vissza, még mondja is, ha akarok, menjek, de nem érdekeltek, szemét banda! És ha megtudom, hogy mások előtt szidjátok, akkor átlépem a küszöbötök, de nem állok jót magamért!"

Én így intézném el. :)

2011. jún. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*elnézzem
2011. jún. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Őszintén? Irigyellek. A te férjed legalább elsőre átlátta a helyzetet és elég erős volt ahhoz,hogy önálló emberként éljen. Az én férjem a szülei leggonoszabb beszólásaiban is csak az "ő stílusukat" látja,amit úgy fogad el és szeret ahogy van. Persze vannak határok,de könnyebb lenne az életünk(sokszor a szülők miatt veszekszünk)ha nem kellene kötelezően bizonyos időközönként pofavizitet tartani egymásnál és nem folynának bele az életünkbe!
2011. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Gondolom, faluhelyen laktok, viszonylag közel egymáshoz. A te irányodban mutatott közony, vagy gyűlölet oka nem feltétlenül te vagy, hanem lehez egy régebbi családi viszály, amiről nem beszélnek, vagy a fiukat nem neked szánták. stb. Ez egy várodban nem is érdekelne senkirt sem. Te se csinálj ügyet belőle. És ezt ugy szoktam elintézni, hogy van a földöl kb 6 milliárd ember. Ebből én nem ismerek 5 milliárd 999 millió, 999 ezer embert. Olyan teljesen mindegy, hogy eggyel több vagy kevesebb. Ilyen módon írtam le magamban, egészen közeli hozzátartozóimat. Egyszerűen áttettem őket abba az irdatlan nagy számba...
2011. jún. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annál jobbat nem tehetsz sem magatoknak, sem a születendő babának, mint hogy egyik füleden be, a másikon kiengeded ezeket a pletykákat, ostoba megjegyzéseket.

Ugyanis semmi garancia arra, hogy ha ráveszed a párodat a "békéltető tárgyalásokra", azt a családja úgy fogja értékelni, ahogyan azt ti szeretnétek.

Nem azt hallod majd vissza legközelebb, hogy "Jön a gyerek, az sokba kerül. Most persze ideküldi a zurát, hátha ki tudnak húzni egy kis pénzt a zsebünkből!"

Ettől jobban érzed majd magadat? Nem.

Szerintem a békülést az próbálja meg, aki a családi viszályt okozta. Nem miattatok történt, nem nektek kell erőltetni. Az kövessen meg titeket, aki megsértett, és ne fordítva.

örülj neki, hogy a férjed biztonságot, menedéket talált melletted. Szeressétek egymást, és éljétek a saját életeteket. Ha előbb nem, a baba születése után, valószínűleg enyhülni fog majd a feszültség. Egy kisbaba csodákat tud tenni néha, a legelvadultabb családban is.:-))

2011. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!