Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » ÁÁÁ, megőrülök, mit tegyek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

ÁÁÁ, megőrülök, mit tegyek? Tanácsot kérhetek?

Figyelt kérdés

Nehéz vázolni a problémát, de igyekszem.

6 éve járok a barátommal.

Mindig nagyon aranyos és kedves vagyok vele. Kellő képpen kimutatom az érzéseimet, szeretgetem, mindig dícsérgetem ....stb.

Soha nem bántom meg azzal, hogy mást Istenítek a jelenlétében.


De sajnos ő nem így tesz : (

Ő, állitólag nem tudja kimutatni az érzéseit. - nagyon fájó dolg ez !!!


Nem bánt ő engem, nem mond rám semmi rosszat, de úgy igazából jót sem. Álltalában arról beszél, hogy "xy" (ez nem egy személy, mindig más valakivel példálódzik ) milyen ügyes, jó.... stb.

Nagyon fájó dolog ez, hiszen mindenkit dicsér agyba-főbe, csak éppen engem nem. Soha nem esik ki a szályán komolyabb dolgoknál, hogy "jó votál kicsim" . Amit én érek el, teszek, arra mindig azt mondja, alap - bárki képes lenne rá..

Több alkalommal is megpróbáltam már vele ezt megbeszélni. Azt mondja, szeret, imád, csak éppen elmesélt valamit, ne vegyem magamra. Nem célzás ez, csak épp elmeséli a történteket...ennyi.


Csakhogy ez nekem így nem elég, nem jó. Állitása szerint, ez hülyeség, de külömben sem tudja a személyiségét megváltoztatni és kész, az érzéseit meg nem tudja kimutatni !

Nem is kérem én, hogy változtassa meg a személyiségét, csak legyen velem szembe is elismerő, ne kelljen már mindig azt halgatnom, hogy mások milyen tutik...


Írok egy példát, hogy átlátható legyen :

Munka mellett, 2 iskolába járok. A munkám tökéletesen végzem, nem hanygolom el. Mind 2 suliba rengeteget tanulok éjszakánként. Eredménye:4,6 átlaggal zártam a tanévet! Mikor megkérdeztem, büszke e rám, hiszen nem éppen hétköznapi dolog meló melett párhuzamosan 2 iskolába járni, ráadásúl ilyen jó eredményt elérni. A válasza ez volt : hümmm...rengeteg ember jár suliba munka mellett.... jah amúgy képzeld már el, a haverom, tudud a Zsolesz is suliba jár, és majdnem kitűnő lett ! De , ő úgy igazából! Nagyon ott vagy a gyerek agyilag...dúrva milyen zseni, húúú kemény meló mellett...

Na most akkor kérdezem én! Mi az, hogy "de úgy igazából" ? Miért én talán játékiból ? És, én is kemény meló melett nyomom, + én 2 iskolába járok....

De ez csak 1 a sok közűl...


Visszatérve, mivel nem változtatott, ugy döntöttem én is olyan leszek amilyen ő, és ha saját bőrén tapasztalja, talán észreveszi magát és végre elérem a célomat.

Ehagytam az érzelmeim kimutatását, nem dícsérgettem, hanem a haverok , ismerősök erényeiről beszéltem, áradoztam tetteikről.


Hát az eredmény, az csak annyi lett, hogy útálatossá és vádaskodóvá vált.

Mikor elmondtam neki, hogy csak azért vagyok ilyen már közel 1 hónapja, mert éreztetni akartam vele mit élek át, milyen is ő, és hogy érezze már meg mennyire sértő, bántó, fájó dolog az ilyesfajta stilus...

Nem sértődött meg a "cselemen", csak kérte, hogy legyek újra a régi, hagyam abba ezt ...

Hát én újra a régi lettem, reménykedve, talán ő is jobb elesz, de sajnos nem, ő is újra a régi lett, nagy bánatomra :( halgathatom, hogy másokat a mennyekig elmel...


Mit tegyek ? Elhagyni nem akarom, mert szeretem. Nem szakítani akarok. Megoldást szeretnék!

Ehez kérném szíves tanácsotokat!


28/L


2011. okt. 5. 22:54
1 2 3
 1/24 krvua ***** válasza:
0%
ha leírod 4-5sprban megnevetlek ok?
2011. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 napietus ***** válasza:
98%

a felsős tanárnénim jutott eszembe. amikor országos versenyen harmadik lettem, azt mondta, ezt el is vártam. ennyi. amikor viszont a sokadjára évismétlő osztálytársam kiszenvedett magábó egy matek kettest, az egekig dícsérte. akkor ez fájt, de ma már tudom, hogy engem soha jobban nem dícsértek meg, mint ő azzal, hogy "ezt el is vártam".


magyarul felfoghatod bóknak is, hogy ami mástól emberfeletti teljesítmény az Tőled természetes, mert annyira penge vagy :)


29/N

2011. okt. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Én kedves vagyok és elismető a barátommal, ő meg velem szembe nem az! Az ő szemében mindenki elismert, csak éppen én nem : (


Így jó :P

2011. okt. 5. 23:01
 4/24 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként az ismerőseit szemtől szembe is dicsőíti vagy csak akkor mikor veled beszél ? Szóval Zsolesz szemébe mondja mennyire büszke rá ? :D
2011. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Kedves napietus.blog.hu !


Értem. Tételezzük fel, hogy a barátom is így gondolkodik. Tudja, hogy jó vagyok, csak ez a szemében természetes. OKÉ.

Na és akkor, ő miért ragaszkodik ahoz,hogy én dicsérgessem ? - nekem nem lehet természetes ?

Hiszen, amint nem dícsérgettem, azonnal útálatossá vált !

Én miért nem lehetek útálatos ? : (

Nekem miért kell, hogy elég legyen ennyi : ühüm... jó...

2011. okt. 5. 23:05
 6/24 napietus ***** válasza:
74%
ja, ez lényeges kérdés. lehet, hogy ő nem szeret senkit szembe dícsérni (én sem), de másoknak meg áradozik milyen szuper okos barátnője van :)
2011. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 napietus ***** válasza:
100%
hiba volt rászoktatni a dícsérgetésre. most már persze, hogy elvárja, meg sz*rul esik, ha hirtelen nincs.
2011. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

kicsit magamra ismertem ebben a "pár sorban".

Nálam az van, hogy a lányt, akit szeretek, mindennél többre tartom, éppen ezért természetesnek veszem az eredményeit. Nem mellesleg felesleges szócséplés arról beszélni, ami működik. Inkább arra próbálom felhívni a figyelmét, amin még lehet csiszolni.

Ellenben fondorlatos praktikák helyett leült arról beszélni, hogy ez neki rosszul esik, mert úgy érzi, mintha nem nézném semmibe. Így ahelyett, hogy lekönyveltem volna a többi hiszti közé, próbálok odafigyelni, hogy jobban elismerjem az erőfeszítéseit.

27/f

2011. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
4 szemközt emeli az egekig a srácokat-csajokat...mikor kit...
2011. okt. 5. 23:07
 10/24 A kérdező kommentje:

Kedves 23:06 -os író !


Na látod, de te teszel érte valamit !

Ő meg nem : (

Amúgy nem a csellel kezdtem, hanem eleinte próbáltam megbeszélni vele. Kb . 10 átrágtuk a témát.

Igen, jól írtad azt érzem, semmibe néz : (

2011. okt. 5. 23:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!