Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem megyek bele bizonytalan...

Nem megyek bele bizonytalan ügyekbe, jól tettem hogy lemondtam?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm kitalálta hogy béreljünk egy helységet,ahol eddig a zenekarával próbáltak,hogy legyen egy bulizós helyünk. Beharangozta hogy 20 rugó lesz + rezsi,ha 10en béreljük az már csak 2000 / koponya + párszáz forint. A barátom,egy haverom és én belementünk ebbe,és én vittem volna el mindhármunk részét a csajnak aki szervezi ezt.


Csakhogy,ma beszéltem a szervező csajjal,aki mondta hogy ilyenolyan gubancok miatt drágul az egész (ezt nem is mondta volna ha nem hívom fel,ez bosszantott egy kicsit) párezer forinttal. Na most én elég szűk pénztárcájú leányzó vagyok,a szerelmem detto,és megbeszéltük hogy inkább hagyjuk,nem hiányzik nekünk még párezer forint pluszköltség főleg hogy azt se tudjuk mennyi az annyi.


A csaj mondta hogy ez nem lesz jó mert így nem tudja befizetni,meg ebbe semmi bizonytalan nincs,ad számlát,meg ha nem jön össze a szerződés akkor max. visszaadja a pénzünket. Ez nekem elég zavaros volt (ha visszaadja a pénzünket,minek szedi be?),és se magamat,se a többieket nem akartam belerángatni semmibe,így megmondtam no money.


Jól tettem?

16/L


2011. jún. 2. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Korodhoz képest nagyon jól gondolkozol (főleg, ahogy a részletekre adott reakcióidat olvastam), szerintem ne légy bizonytalan, hanem üzleti ügyekben legyen meg benned az egészséges gyanakvás.

Évekig dolgoztam üzleti szférában és egy életre megtanultam, hogy ha pénzről van szó, akkor csak lepapírozva, biztosítékokkal körbetámasztva lehet bármibe belemenni.

2011. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen szerintem nagyon is jól tetted.Ha már az elején ennyire inkorrekt,akkor később még rosszabbul is járhattok.Amúgy meg egy helyiség bérléséhez minek közvetítő,ezt nem értem.

Ha nem tudja,tételesen felsorolni és papíron rögzíteni hogy mi mennyi és mi a végösszeg és a pontos feltételek akkor ne menjetek bele.

2011. jún. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó mondjuk azt hozzá kell tenni hogy nem egy átrázós típus a csaj,elhiszem hogy nem akar minket megkopasztani. Inkább a másik szerződő félben nem bízok,ki tudja milyen költségeket talál ki még mindenféle indokra hivatkozva. Viszont így szegény csajon csattan az ostor,neki kell elrendeznie az ügyet.
2011. jún. 2. 21:12
 4/5 anonim ***** válasza:
eleve ott kezdődik, hogy 16 éves gyerekek nem köthetnek legálisan szerződést senkivel szülő/gondviselő hozzájárulása nélkül
2011. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én 39 éves vagyok és véletlen tévedtem ide. Gratulálok ahhoz, hogy így gondolkodsz. Legalább Te nem leszel később sem olyan, akire nyomást lehet gyakorolni és kiénekelni a zsebéből a pénzt.
2011. jún. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!