Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan bizonytalan vagyok,...

Olyan bizonytalan vagyok, hogy a vőlegényem lenne a nagy ő, vagy nem. Hogy döntsem ezt el?

Figyelt kérdés

ugyanis ami mellette szól:

-azt akarja amit én: család, megélhetés, biztonság

-megbízható, becsületes, stb.


ami ellene:

-nem tudja kimutatni hogy szeret, de ha valami nem tetszik neki bennem, akkor aztán nagy a szája

-minden reggel mardos valami belül, mintha nem lenne minden rendben és szakítani kellene


ma is vagy 4-kor ébredtem erre a frusztráló érzésre és majdnem minden reggel így ébredek! miért lehet ez bennem?


mindent összevetve bizonytalan vagyok.


hogyan oldjam meg?


2011. júl. 26. 07:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Szereted őt?Mióta vagytok együtt?Mi az ok amiért szakitani szeretnél?
2011. júl. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szervezz egy külön estét! Én is pánikoltam, mi van ha nem lesz az, mi van, ha később olyan dolgok derülnek ki, amik nem fognak tetszeni, pedig akkor már 6 éve együtt voltunk, 3 éve együtt éltünk. Ahogy közeledett az esküvő időpontja, rengeteg férfit ismertem meg, akikre azt mondtam, ha nmem lenne a vőlegényem, egy kész főnyeremény lenne!

Aztán amikor megszerveztük a külön estét, én maradtam otthon a szüleimnél. Egész éjjel nem aludtam semmit, hiányzott, felváltva hívtuk egymást, és kora hajnalban már indultam is haza.

Tudod, ne azzal éld le az életed, akit szeretsz, hanem azzal, aki nélkül nem tudnál élni!

Mindenki úgy képzeli, ez egy boldog időszak a nők életében, pedig ez egy komoly döntés, és természetes, ha elbizonytalanodsz, ha felvetődik benned, ez a lépés hiba lenne!

kívánom, tisztázd magadban minél előbb!

2011. júl. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
66%
Ha már arra ébredsz, hogy mardos a gondolat, akkor ott már rég nem jó valami. Szerintem te nem vagy boldog vele(föleg ha már megfordult a szakitás is a fejedben). Hidd el ha most nem tudja kimutatni az érzéseit, akkor késöbb még annyira sem fogja, és nem lesz mindíg elég az ha arra gondolsz hogy becsületes, biztonságos. Most kell lépned, mert így könnyebb mint esetleg majd egy vagy két gyerekkel az oldaladon.
2011. júl. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

mi 4 éve vagyunk együtt

a különlét nem hat meg (fél éve kint dolgozik)mivel felnőtt fejjel értékelem, hogy ez most szükséges ahhoz, hogy ne ússzunk hitelben 20-50 évig.


ha bele gondolok hogy nélküle kellene élnem, csak a rámroskadó magány ijeszt meg


de szeretem őt, de ezzel is össze vagyok kavarodva, mert mi van, ha csak azt hiszem, hogy szeretem...


az összes problémám csak annyi, hogy mivel nem látom, hogy szeretne, nincs meg a biztonságérzetem.

tehát tudom hogy szeret, csak nem érzem.

nem tudom világos e.

2011. júl. 26. 07:19
 5/29 anonim ***** válasza:

az összes problémám csak annyi, hogy mivel nem látom, hogy szeretne, nincs meg a biztonságérzetem.


ha itthon lenne vajodn más lenne a helyzet?tulajdonképp távkapcsolatban vagytok,ez igy nehéz...nem lehet hogy ezért vagy bizonytalan.

2011. júl. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

most olvastam 07:16-t

elvileg senki nem változik.

tehát ő már örökre ilyen marad és lehet ez a jobbik eset.


akkor én mellette minden reggel így kelnék fel?


azóta ébredek így, amikor anno nagyon régen megrendült benne a bizalmam, amin túlléptünk és azóta hasonló sem történt.

várható, hogy bennem ez így marad örökre?

vagy nem?

2011. júl. 26. 07:25
 7/29 A kérdező kommentje:

7:22

az, hogy kint van, attól bennem semmi nem változott

akkor is ezt éreztem, amikor itthon volt/van

2011. júl. 26. 07:26
 8/29 A kérdező kommentje:

vagy nem is az a lényeg, hogy miért érzem ezt, mert ugye igazán arra nekem kellene tudnom a választ - de nem tudom- hanem, hogy mitől múlik el a bizonytalanság?


mitől tudok pontot tenni a végére és megnyugodni?

valami tipp?

2011. júl. 26. 07:30
 9/29 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp mutatja ki, hogy szereti a másikat.

Van, aki bókokkal, van aki ajándékokkal, és van aki úgy, hogy kimegy külföldre dolgozni éjt-nappallá téve, hogy a menyasszonyának mindent megadjon.

Van egy remek könyv, Egymásra hangolva a címe, és pont erről szól. Három unalmas délután ki tudod olvasni, nem vesztesz vele semmit.

Beszéljetek!

Mondd el, hogy te hogy mutatod ki, hogy szereted. Ő mikor érzi úgy, hogy te szereted? (Számára mi a legjobb módja a szeretet kimutatásának.)

Utána elmondod te is, neked mikor a legegyértelműbb, hogy szeret. És kérdezz rá, hogy ő hogy jelzi feléd, hogy szeret, mivel fejezi ki.

Nem gondolatolvasó, hanem a vőlegényed, ha nem mondod meg, hogy neked ez és ez és ez hiányzik, és KONKRÉTAN miből éreznéd, hogy szeret, a kisujjából nem szopja ki, és néha ezek a dolgok nem is annyira kézenfekvőek, mint ahogy mi gondoljuk.

Hidd el, ha tudja, mire vágysz, és szeret, meg fogja adni neked. De előbb tudnia kell, mi is az.


Ugyanígy mondd el neki azt is, hogy értékeled az őszinteségét, de ne frusztráljon. Ő a párod, és megkapod másoktól elégszer, ha rossz a hajad, nem lett a legjobb az ebéd, vagy nagy a feneked (mit tudom én mit kritizál), tőle ez sokkal rosszabbul esik.

Neki az lenne a "dolga", hogy észrevegye, miben vagy jó.


Négy év nagy idő.

Ha ezek után nem javul a helyzet, érdemes elgondolkodni a szakításon, de lehet, hogy ezek "csak" a szürke hétköznapok, és mással is pont ilyen lenne újabb 4 év után.

2011. júl. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:

Nehéz jó választ írni, mert úgysem láthat belétek senki.

Ami biztos (szerintem legalábbis): VÁLTOZNI nem fog! Elfogadod így, vagy nem? Ha igen, tényleg fogadd el. Ha nem, tied a felelősség később. És ezt nem kritikának írtam, hanem csak hogy tudd, mihez tartsd magad.

Egyszer a következőt hallottam, és szerintem nagyon igaz: A férfiak remélik, hogy házasság után a nő soha nem fog megváltozni, de meg változik. A nők pedig remélik, hogy a férfi meg fog változni, de nem változik meg...

Azért elég régóta éltek már együtt ahhoz, hogy ismerd. Képzeld el azt, hogy ami most zavar benne, lehet, hogy még jobban fog zavarni később. De persze ott van a mérleg másik oldala is.

A kérdés: szereted-e szőröstül-bőröstül annyira, hogy (elméletileg) egy életen át vele élj?

A frusztráció szerintem jelenthet: megérzést; félelem kivetülését (valami miatt félsz a Házasságtól, mint olyantól).

2011. júl. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!