Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynád a férjedet egy...

Elhagynád a férjedet egy bizonytalan kapcsolatért?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy megismersz egy fiút, aki még egyetemre jár, első perctől kezdve érzel valamit, amit eddig még nem éreztél, mintha valami láthatatlan kötelék lenne köztetek. Ismét összehoz vele a sors, azt mondja, hogy nem tud tőled elszakadni, te távolságtartó vagy, de benned is tudatosul szép lassan, hogy vonzódsz hozzá, viszont elhessegeted a gondolatot, mert férjnél vagy. Találkozgattok, mint barátok, közös érdeklődési körről beszélgettek, de nem lépitek át a határokat. Elrontod már az első találkozásnál, mert minél többször látod, annál inkább mond csődöt a „csak barát lesz” elmélet. Aztán megszakítod vele a kapcsolatot, nem tartotok filozofikus, kávézás melletti beszélgetéseket, nem viszed el kiállításra, nem írsz neki, nem hívod, megkéred, hogy felejtsétek el egymást, élje tovább a kötelezettségek nélküli huszonévesek életét, te pedig gyereket nevelsz és szereted a férjedet. Eltelnek hónapok, mikor egy elkeseredett sms-t kapsz tőle, amiben kifejti, hogy mindennap gondol rád és hiányzol neki. Ismét belemész, ismét találkoztok abból a célból, hogy végleg lezárjátok barátságotokat, de megcsókol, te pedig nem hátrálsz meg. Nagyon szenvedsz, mert még csak nem is egy rossz házasságból való menedéket látsz benne, hanem tiszta érzéseket. Férjed, fiad otthon van, férjed semmit sem sejt, azt hiszi, minden tökéletes, de téged belülről emészt a másik hiánya és az összezavarodás. Mit tennél, elhagynád a férjedet egy másikért, akivel érzed, hogy boldog lehetnél, vagy maradnál az eddigi életedben és nem dobnád fel egy olyan fiú miatt, aki előtt még lehetőségek tárháza áll?
2011. okt. 15. 13:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te fordítva gondolkodsz.

Akkor hagyom el a férjem,ha már nem szeretem és nem akkor ha jön egy másik.

Ha viszont nem szeretem,akkor elhagyom,mert minek élnék hazugságban,olyannal akit már nem szeretek?

2011. okt. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? És a fiú?

Én annak idején megtettem. Nem volt gyerek. Mondjam azt, hogy megbántam? Az az igazság, hogy valami hiányzott a kapcsolatunkból, azért fordultam máshoz.

Szerintem lehet, hogy jól megvagytok férjeddel, de a szellemi kihívások hiányoznak.

Nem könnyű helyzet, az biztos. Én sem tudom, mit csinálnék.

2011. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Én magamat és a férjemet meg a kapcsolatunkat ismerve tuti hogy nem keresnék ilyen rózsaszín ködös románcot. De nehéz, mert ha vki úgy érzi boldogtalan, és most kapná meg azt a pluszt, amire mindig is vágyott, hát...

Tudod ez vagy-vagy alapon megy, hazárd-játék. Mert tulképp minden új dolog újdonság, vmi más, szebb jobb (Új seprű jól seper...) de aztán lehet hogy pár hónapos lángoló szerelemből hamu lesz. És akkor a két pad közé esete.

De az is lehet hogy nem.

2011. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
És akkor még ott a gyerek, aki szét lenne cincálva. Ki lenne az apja? Vinnéd magaddal? Milyen apja lenne a te kisfiadnak? Akkor is minden olyan szép lenne? Más az ünnepnap, és más a hétköznap. Akkor lehet, hogy szétfoszlik a varázs. Ha képes vagy rá, tartsd meg titkos kapcsolatnak. Akkor úgyis kiderül, mi lesz a jövő. Egy idő után.
2011. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem. Én olyan emberhez mentem hozzá, aki mellett kitartanék akkor is, ha már nem szeretném. Szerintem gondold át, miért mentél hozzá annak idején a férjedhez, azok a tulajdonságok biztos megvannak még benne. Az új pasi lehet, hogy érdekes, de ha kikezd egyszer egy férjes asszonnyal, akkor nincs meg benne az erkölcsi gát, legközelebb is ki fog kezdeni mással.
2011. okt. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez aztán a remek tanács: "Tartsd meg titkos kapcsolatnak." Szerencsétlen férje meg éljen abban a hitben, hogy minden oké. Csodás egy világ ez...
2011. okt. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
nem hagynám el a férjemet. a helyedben sem.....
2011. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem hagynám el.

Romantikus fellángolások mindig lesznek az életedben, de egy örökre szóló kapcsolat ritkán adódik.

A férjeddel örök hűséget-szerelmet fogadtatok, ami nehézségekkel és problémákkal is együtt jár.

Abban a másik férfiban most még csak a jót látod, a rózsaszín ködöt, ahogy leereszkedik, de gondolj arra, hogyha összejösz vele és elhagyod a férjed/fiadat kiteszed egy válásnak és felszáll a rózsaszín köd, akkor is ekkora lesz a "szerelem"? És ha nem, megérte felrúgni mindent?

Én hiszem, hogy van életre szóló szövetség a másik felünkkel, én is házas vagyok. De nem hagynám el, senki fia kedvéért sem, még Brad Pittért sem :)

2011. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha alapvetően nem vagy boldogtalan a férjeddel, akkor csak az újdonság varázsa érintett meg és az egész "másik élet" lehetősége, a maga tiltottságával és titokzatosságával.


Képzeld el jó erősen, hol tartanál 5 év múlva ezzel a sráccal! (Vagy annyi idő múlva, amennyi ideje a férjeddel vagy.) Születne esetleg még gyereketek, elmúlna a kezdeti varázs itt is, már nem a kávé melletti filozofálgatás lenne a napi program, hanem a mit főzz vacsorára-ki vegye meg a kenyeret. Az első házasságodból a fiad vagy ott lenne az életedben, vagy nem.


A fiú szemszögéből: idősebb, házas nő vonzereje nem is biztos, hogy olyan maradandó, ha minden nap (legálisan) az ő ágyában ébred, a fia esetleg utálja, a nő pedig elrévedőnek tűnik, mintha vágyna a régi életébe, amit mással épített fel.


Más lenne a helyzet, ha egy boldogtalan kapcsolatban élnél, ahol a másik figyelmetlen, megaláz, nem vesz emberszámba. De ha "csak" annyi a legnagyobb problémád, hogy máshol keresnéd a "tiszta érzéseket" (amik felteszem, a férjeddel kapcsolatban is megvoltak az első x évben), akkor inkább olvass romantikus regényeket! A férjed (feltételezem) megbízik benned, büszke rád és nem más nőkről fantáziál, hanem örül annak, amit elértetek.


Minden kapcsolat elkezd szürkülni egy idő után, ne hidd, hogy a srác mellett ez máshogy lenne.

2011. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hagynám el a férjemet és a gyerekemet senkiért sem! Bár én eleve nem is találkozgatnék férjes asszonyként, anyaként egy egyetemista fiúval még barátkozás szintjén sem. Most már anya vagy, a gyereked érdekei a legfontosabbak, az pedig az, hogy családban nőhessen fel. Felejtsd el ezt a butaságot és éld az életedet, amit Te választottál!
2011. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!