Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjetek segít otthon?

A férjetek segít otthon?

Figyelt kérdés

Van egy babánk és most terhes vagyok a következővel.A férjem dolgozik este 6-ig.Mindent én csinálok itthon, 2 év hogy nem mosogatott, porszívózott stb....

Szerintetek ez normális, vagy én kapattam el?

Nálatok, hogy van ez otthon?

Nem merek rábízni házimunkát mert annyira lassan csinálja, hogy nem haladok tőle:(


2011. jún. 3. 09:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás!


1.: Merd rábízni!

2.: Akármilyen lassan csinálja meg, ne mentsd fel a feladat alól! Várd ki, légy türelmes!

3.: Dicsérd meg!!

2011. jún. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk sem csinál semmi házimunkát.

Nem is várom el, az mellett h én is dolgozom,leginkább ő tartja el a családot. Sokat dolgozik. Talán annyi "szerencsém" van, h konyhán vagyok szakács, maradékot hozom haza, tehát főzni nem kell.

2011. jún. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ott a kulcsszó, hogy nem mered rábízni!

Jól látod, elrontottad azzal, hogy rászoktattad a semmittevésre.

Én pl. akkor is rábízom a férjemre a mosogatást néha, ha tudom, kétszer annyi vizet használ el vele, mintha magam csinálnám.

De felseperni, felmosni is ő szokott, néha még mos, tereget is.

Noha most még lenne időm megcsinálni az összes házimunkát egyedül, pont ezért gondolom úgy, hogy hasznos a munkamegosztás, hogy ha később születik babánk, természetes legyen neki a segítség.

Bár szerencsére nem kell noszogtatni, magától nekiáll sokszor takarítani.

2011. jún. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Férjem kérés nélkül segít.

Amikor pedig terhes voltam, még inkább segített. De akkor is, amikor mindketten dolgoztunk.

Megosztozunk minden feladaton. Én szerencsésnek érzem magam.

Mondjuk ő nem volt elkapatva, elég hamar önálló lett, a családi körülményei miatt, és ehhez tartja magát. Ügyes pasi. :)

2011. jún. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az én férjem is reggel megy, este jön, de a hétvégék szabadok.Ő reszortja a kert, a kutyák, a kocsik.Levágja a füvet, kitakarítja a medencét, még a tujákkal is szeret foglalkozni, a kenneleket rendben tartja, átnézi a kocsikat.Ez nekem elég is, nem is várnék el többet.


Engedd neki a házimunkát, ha lassabban is de megcsinálja, akkor nincsen ott nagy baj.

2011. jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Segít,szerintem kifejezetten sokat.Délután 4re ér haza,ha valamire megkérem,megcsinálja,hétvégén kérnem sem kell.Két pici gyerekunk van,26 és 2 honaposak.A nagyot ő,a picit én furdetem esténként.Van amit mondjuk nem bízok rá,ilyen a felmosás,pedig sokszor magátol kezdi el csinálni,de van ami (mint a felmosás is) akkor van rendesen megcsinálva,ha én csinálom. :)
2011. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nálunk minden női munkát megcsinál a férjem, ha kell. Otthon is ezt látta, apósom is sokat segített anyósnak, sőt anyós kis koruktól kezdve úgy nevelte őket,hogy kirakta pl. a reggelit, de nekik kellett utána elpakolni, elmosogatni!

11 hetes terhes vagyok és nagyon fáradékony. Jó, a ház is elég nagy. Kérés nélkül mindent megcsinál. Főz, ha kell, mosogat,tereget. Egyedül a porszívózás és a felmosás, amit nem szívesen csinál, meg a fürdő takarítás (azt meg én szeretem jobban, mert tudom mit mivel kell):), de azon kívül mindent.

Nagyon szerencsés vagyok. Anyósnak ilyenkor hálát is adok!:)

Merd rábízni. Először egyszerű dolgokat. Porszívózzon és mosson fel. Azon sok mindent nem tud elrontani. Ha lassú, hát lassú. Majd gyorsabb lesz, ha rutint szerez!

2011. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van megosztva, hogy benti munka az enyém (ház), kinti munka az övé (udvar, kert).


De ha szükség van rá, segítünk egymásnak, ahol éppen kell. (pl. én is fűrészeltem már fát, és ő is elmosogat, felporszívóz, ha kell) -de ez nem jellemző, ritkán, ha úgy alakul, de nem okoz problémát egyikőnk részéről sem.

2011. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az enyém csak akkor ha megkérem, de sokszor akkor is durcázik meg vagdalózik mikor csinálja. Viszont tudom, hogy én kapattam el, az én hibám és próbálok változtatni rajta. Igenis megkérem, ha később csinálja hát később csinálja.
2011. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

mark86


mi a f@szom????? nem vagyunk mi se értelmi,se testi sérültek!!! a párom terhes,én viszem egyedül a vállalkozást,ő állandóan hulla fáradt,hazaesek,megcsinálom amit ő nem tudott(veszélyeztetett terhes)és minél hamarabb megpróbálok végezni hogy azt is tudjam vele éreztetni hogy SZERETEM! együtt főzünk,mosogatunk,takarítunk mert ez így normális! "Én tartom el" de ez még nem azt jelenti hogy szolga legyen egész nap vagy valami háztartási robot!

Aki férfi létére nem tud megcsinálni egy alap takarítást vagy mosogatást otthon azzal akaratbeli problémák vannak!

Pici babával meg pláne,én ugyan még nem tudom,de sejtem hogy az anyukáknak élni se sok kedve van,nem hogy a háztartást ellátni! (biztos sokan megcsinálják,de az tuti hogy a férfinek KÖTELESSÉGE levenni annyi terhet a párja válláról amennyit csak tud! ilyenkor kell nagy legénynek lenni nem a kocsmában meg amikor őrjöngenek a féltékenységtől! ez a véleményem

2011. jún. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!