Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bedák, a hugom mindent megkap,...

Bedák, a hugom mindent megkap, amikre én vágytam, de nem kaptam meg anno. Fair?

Figyelt kérdés
Ma azon akadtam ki, hogy nézegettem a görbe lábaimat, hugomnak is ilyenek voltak, de neki babakorában síneket tettek rá (nem kellett érte fizetni), és most szép egyenesek neki, és 10 centivel alacsonyabb, de a lába már hosszabb mint az enyém.. Mert az enyém görbe és igy rövidnek tűnik (olyan o láb). Neki meg van engedve, hogy borotválja magát (hónalj), nekem még 15 évesen sem volt megengedve, sokkal szigorúbbak voltak velem, mint vele most. Soha sem fogom elfelejteni, mekkorát égtem a miatt, hogy nem borotválhattam le magamnak, mert leégtem egy fiu előtt, aki meglátta.. iszonyú megalázó volt ahogy bámult. Mindent megkap, mert gyönyörű is, kivételeznek vele csak azért, mert ugy néz ki, mint egy modell,és akaratos is, és ez tetszik apukámnak. Én sosem harcoltam a jogaimért, nem voltam olyan típus. Anno kellett volna nekem fogszabályzó is, de nem, nekem nem lett, most bezzeg fizethetem magam a jó drága állandót, mivel már dolgozom, alkalmi munkában, 4 hónapja gyűjtök. Ugy érzem mindenért magamnak kell megharcolnom, neki meg minden a feneke alá van rakva. Vannak még dolgok, pl mobiltelefont kapott már 1. osztályban, én meg leshettem, 8. végére lett is mire már mindenkinek volt. Apukám is elvan vele, hogy milyen szép, engem le sem sz.r. Ővele szívesen dicsekszik, hogy micsoda lánya van. Ezért nem is hibáztatom, tényleg szép és büszke lehet rá, csak ne érezném ennyire a különbséget. Kicsit kiakadtam most ezen, igaz, az önsajnálat sem jó.. De olyan nem fairnek érzem az egészet. Csak ki kellett írnom magamból, volt már veletek hasonló?
2011. jún. 5. 22:13
 1/10 anonim válasza:
81%
Szerintem örülj neki hogy nem kaptál mindent a feneked alá! Legalább belőled nem lesz egy elkényeztetett fruska. Szerinted ő az életben valamiért is küzdeni fog? Én nem hiszem..
2011. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát igen... van ilyen :( ezt én is sokszor éreztem már...

Lehet, hogy te is sok mindent megkaptál, csak nem emlékszel rá, mert olyan kicsi voltál.

Lehet, hogy a húgod a kiskedvenc, mert állítólag szép, és ezért anyudék kedvence, de ha így is van, nem kellene ennyire kimutatniuk és kivételezniük vele.

Beszélj a szüleiddel erről, mert ez komolyan nagyon szar érzés...mondd el mennyire fáj ez neked és kérdezd meg, hogy miért csinálják ezt

Sok szerencsét, remélem megoldódik.

2011. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Majd meglátod ki fog jobban boldogulni az életben! Persze, hogy Te, mert neked mindent magadnak kellett megteremteni. Az érzelmi dolog pedig tényleg nem szép tőlük. Az lenne a legjobb, ha őszintén leülnétek ezt megbeszélni mindenféle kiabálás nélkül, mert az nem vezet semmire.
2011. jún. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "Bedák"? :-O
2011. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Beszélnék velük, de szerintem megbántódnának.. Volt, hogy tettem megjegyzést (nem a fent felsoroltak miatt, azt nem merem előhozni), s volt, hogy vita kerekedett belőle. Ugy vagyok vele, hogy inkább hallgatok, de olyan kívülállónak érzem magam a családomban. Mintha sehova sem tartoznék, főleg amióta itt a hugom.
2011. jún. 5. 22:53
 6/10 A kérdező kommentje:
Bedák-rossz. Én sem tudom, honnan szedtem össze ezt a szót :)
2011. jún. 5. 22:54
 7/10 anonim ***** válasza:
ez egy természetes jelenség általában. nálunk én vagyok a legkisebb és hasonlóan éreztek a tesóim még pár éve, de azért felnőve megértették hogy ez van.
2011. jún. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt hittem, a Bedák egy név, a húgod neve.

Életemben nem hallottam még ezt a szót olyan értelemben, hogy azt jelentené, hogy rossz.

Szerintem ez nem szinoníma.

Na, de mindegy, nem ez a kérdés.


Hagyjad az egészet, rosszul esik, de ne problémázz rajta.

Nem mindig lesztek kiskorúak, gyerekek.


Felnőtt korban, amikor már egyetemre jársz, vagy dolgozol, vagy mindkettő, akkor az van előnyben, akinek nem nyalták ki a fenekét, mert meg kell tudnod állni a saját lábadon.

Muszáj minél előbb önállósodni, mert az felnőtt életben sem lehet folyton hazafutkosni anyuhoz-apuhoz, vagy legalább is szerintem égő hazajárkálni, hogy ez kéne az kéne, ez a bajom, az a bajom. Hiába akaratos a húgod, később már nem fog tudni kihisztizni az élettől semmit puszta akaratossággal.


Nagyon jó érzés az, ha önállóan teszed a dolgod, Te küzdesz meg mindenért.

Önbizalmat ad!


Úgyhogy, ha ilyen szempontból nézed, akkor örülhetsz is neki, hogy nem kapsz meg mindent, mert később biztos, hogy önállóbb és kitartóbb leszel, mint a húgod.

2011. jún. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát gondolom van köztetek pár év.
2011. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hopp, béletlen elküldte, bocsi. xD

Szóval pár éve az ilyenek, hogy fogszabi, mobil, nem voltak olyan elterjedtek, mikor én elsős voltam, akkor apám munka miatt vett magának egyet, én kb 7.-es voltam, amikor kaptam, mert akkor már hétköznapi dolog volt. Most meg az unokahúgom az 5. szülinapjára telefont akart, mert már van akinek van... O_o Bár igaz, manapság pár ezerért hozzád vágják.

A fogszabályzó is, anno csak annak javasolták, aki a pókot kiharapta a sarokból, időközben eljutott az orvostudomány addig, hogy nekem is kéne, csak ugye a TB már nem fizet semmit... -.-" Pech.

A borotválás is, azért nálunk még nem volt szükséges, hogy egy 12 éves fazonírozza magát odalent, gimiben már lábat, hónaljat oké, de ennyi. Mások a mai fiatalok.

Na emg ugye te voltál az első gyerek, amolyan prototípus. :D

Ne rágódj ilyeneken. Mi anno bátyámmal számoltuk, hogy húúú ő mit kapott én meg soha, ezt párszor egymás fejéhez is vágtuk, aztán kiderült, hogy szerinte én kapok meg mindent, ő semmit, szerintem meg fordítva. xD Gondolom ez nálatok is így van, ha a másik oldalt is ismerjük.

Ééééés mielőtt 45 évesnek hinnétek legalább, nem vagyok őskövület, csak 21. xD

2011. jún. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!