Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy ne...

Mit lehet tenni, hogy ne legyek ennyire féltékeny és ne akadjak ki mindenféle hülyeségen?

Figyelt kérdés

Nem tehetek róla,rengetegszer csalódtam.nagyon féltèkeny tìpus vagyok,de szeretnék nem ennyire az lenni,hisz ez nekem se jó és a páromnak se!Sajnos ö is épp ilyen féltékeny tipus mint én!

Tippek,tanácsok hogy mit lehet tenni féltèkenység ellen?


2011. jún. 7. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok.pedig tényleg semmi okom nincs rá.sokszor nem szólok,inkább lenyelem,mert például engem az is zavar,ha más nővel beszél.inkább ne szólj szám,nem fáj fejem.
2011. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A saját fejedben kell tisztázni, hogy a féltékenységgel nem javítasz semmin, nem előzől meg semmit és főleg nem tartod meg vele a párod, viszont ezek ellenkezőjét nagyon eredményesen el lehet érni.

Aki menni akar, akkor is megy, ha te vagy a világ legklasszabb társa, aki nem akar menni, azt meg csábíthatja bármi, nem fog összejönni.

Bizalom nélkül nincs tartós, boldog kapcsolat, nem kellene ezzel elcsúszni a boldogságtól.

2011. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem önbizalom hiányban szenvedtek.
2011. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Írd le magadnak egy lapra, hogy milyen érvek vannak a féltékenység mellett, illetve ellene. :)

El kell, hogy keserítselek, egyedül te tehetsz róla, hogy féltékeny vagy. :) Ne a múltbéli tapasztalataidból indulj ki. A mostani barátod nem egy régebbi kapcsolatod.

Sok sikert és feltétlen szeretetet! :)

2011. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 eNerdzsy ***** válasza:

Nekem erről a kérdésről az jut eszembe, hogy valakire álmában rátesznek egy mérges kígyót.

Mire az illető felébred és látja, hogy veszélyben van és első reakciója az, hogy:

Tessék mondani most akkor mit kell csinálni?

Amikor tudja, hogy mit kellene csinálni mégsem azt teszi.



A konkrét esetre lefordítva: tudod, hogy a féltékenység nem tesz jót a kapcsolatnak.

Ez a tudat segít a megoldásban?

Nem!

A szentbeszéd nem változtatja meg a viselkedésed.


A változásnak önmagadban, ösztönösen kell bekövetkeznie.

2011. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

11:01

Ezt így konkrétan nem jelenteném ki. Betegesen féltékeny voltam néhány évig, aztán végiggondoltam, és most már sza.rok rá, egyszerűen rájöttem, hogy semmi értelme.

2011. jún. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én is az vagyok, és rájöttem, benne van az alaptermészetembe, picit finomítani tudok rajta (vagyis nem csapok le a pillanatnyi érzéseimmel, hanem rendezem őket magamban), de kiengedem őket, hogy tudja a másik, és az elfojtás mindig romboló hatású. Ráadásul, nem is lennék őszinte, ha nem mutatkozna meg a féltékenységem. Csupán tudni kell csomagolni, amin csak az idő segíthet.
2011. jún. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én szerintem keress olyat,aki nem ad okot a féltékenységre.Nem magadat kell hibáztatni,ha normális fickóval kezdesz,nem lesz rá okod hidd el.
2011. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 9. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!