Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett apám ilyen? Sosem...

Miért lett apám ilyen? Sosem ismertem ezt az oldalát.

Figyelt kérdés

Kedves Felhasználók!


Szóval, apám mostanában mindenkire ideges, bármiért felhúzza magát, ordibál, káromkodik és mindenkire rárakja a hibát. Jó, megértem hogy sok a munka, anyagi helyzettel sem állunk valami fényesen, s mindenkinek sok a dolga, de azért mostanában tényleg túllépett a határon: pl. ma fél órát beszélgettem egy barátnőmmel, akit egyszer ha látom két hétben, erre ő tízpercenként bejön, hogy siessek, mert dolgom van. Amikor befejeztem a beszélgetést, öt percet leültem tanulni, s akkorákat kezdett ordítani, hogy én miért nem csinálom a házimunkát, meg hogy hogy lehetek ennyire felelőtlen (plusz még jópár káromkodás :( )

A tesómra is (aki mindjárt 18) annyit ordibál, hogy már nekem fáj a fejem, kész bolondok háza van itthon...őt pl. azért hordta le, mert az ebédjéböl pár csepp kilöttyent az asztalra, s ebből újabb veszekedés keletkezett.

Most akkor én mit tehetek? Az kizárt, hogy megkérdem, mi a baja, mert hozzá sem lehet szólni, ha véletlenül is kiesik valami oda nem illő a számból, azonnal felkapja a vizet, s elkezd ordibálni. Komolyan mondom, tesómat is és engemet is kihoz a sodrunkból...Annyira fáj ez nekem, és már úgy érzem, nem bírom tovább, jóformán még csak gyerek vagyok...Nagyon szépen kérem, valaki segítsen, mert fogalmam sincs mi baja lehet, és hogyan tudnám ezt helyrehozni!


Egy tanácstalan, 12 éves lány.


2011. jún. 7. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet, csak nekem nem apámmal (és nem is anyummal). Nem tudsz vele mit tenni, próbáld meg elengedni a füled mellett. Roha@dt sz.ar, tudom, de ha nem akarsz idő előtt meghülyülni hagyd figyelmen kívül.
2011. jún. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Annyira sajnálom, az én apám ugyanilyen! Nem tudunk mit tenni, én is kerülöm már, ahogy lehet! talán majd amikor öregkorára egyedül marad, és rá kell jönnie, hogy a viselkedésével vérig sértette a gyerekeit és megutáltatta magát velük, akkor észhez tér, de a sebeket már semmi sem fogja gyógyítani, esetleg az idő. Én 19 éves vagyok, a testvérem 16, bár az én apám is sokat dolgozik, de ezt ő választotta, a másodállása csakis a hatalommániája miatt van, nincsenek anyagi gondjaink, mégis elmebeteg. Bemásolom, amit 1-2 hete tettem ki kérdésként, ebben leírtam, miket művel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Egyszerűen nem tudunk mit tenni, csakis minél inkább megszakítani vele a kapcsolatot. Ha az embert sorra ilyenek érik, lelkileg megbetegítik, így a saját érdeketekben jobb kerülni. Egy rossz szót se szóljatok, inkább tartsátok magatokban, vagy beszéljétek meg egymás közt a gondokat, mi is ezt csináljuk tesómmal. Egy idegbeteg embert nem lehet kezelni, ha olyan a te apud is, mint az enyém, én ha próbáltam vele normálisan megbeszélni a dolgokat, csak még jobban üvöltött, választ pedig sosem kaptam arra, mivel érdemeltem ki ezt. Most már odáig jutottam, hogy nem beszélek vele, heti 2 mondatnál többet nem váltok vele, azt is, csak mert muszáj, aztán maradjon magának, töltse ki a dühét máson, rajtam nem fogja. Nekem az lesz a megoldás, hogy amint tudok, elhúzok innen, mihelyt befejeztem az egyetemet, mindenképp, de lehet már előbb is. Nem szívesen teszem, de nem hagyhatom, hogy az ő gyenge idegei tönkretegyenek engem. Ennyi, tartózkodj apádtól, ha meg rákérdez, miért vagy távolságtartó, áruld el neki, hogy az az oka, ahogy viselkedik. Lehet ordibálni fog megint, de talán felfogja legbelül. Az enyém egyébként még azt sem kérdezi meg, miért ilyen rossz a kapcsolatunk. Tesz ránk nagy ívben, hiába éltünk együtt, mindig is anyám nevelt minket, ő csak a pénzt kereste meg, de sosem foglalkozott velünk. A tiéd talán jobb ilyen szempontból.

Kitartás!

2011. jún. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Munkahelyi stressz is okozhatja.Tudod, ott nem lehet visszaszólni, sokszor ok nélkül is bántják az embert, sok igazságtalanság éri, és ezért valahol meg kell mutatnia, hogy ő is VALAKI.Sok családban probléma ez, hogy nem ott veszünk elégtételt, ahol a sérelmet kaptuk, hanem ahol megbocsátják.Találjatok ki valamit, menjetek el együtt egy jót kirándulni, most ünnep lesz, szánjátok rá magatokat, segíteni fog, hidd el.
2011. jún. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nemtudommitdehogy válasza:

Szia.

Én nekem nem az apám, anyám pont ugyanez.Akármit csinálok semmi se jó neki,mindig azt keresi hol tud bántani,mikor tud beszólni valami ostobát ellenemre.Ne törődj vele...Szembejön velem odabaszok neki egy Cső-t és elég 1 napra...Mostani barátja ugyanez..Leszarnak és csak cseszegetnek folyton.Ne törődj ha ekkora betegek..O.o'

2011. jún. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Mindent megpróbálnék, hogy valamivel jobb legyen a helyzet, csak a gond az, hogy úgy érzem, én magam semmit sem tehetek...Nagyon rosszul érzem magam emiatt. De legjobban az esik rosszul, hogy egyik barátnőmnek sincs ilyen családi gondja, mindig boldogak, minden héten kirándulni mennek....(mi nem megyünk sehova már kb. 2 éve)
2011. jún. 7. 20:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ez ilyen régóta tart, csodálkozom rajta, hogy anyukádban még nem merült fel a válás gondolata.
2011. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!