Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Embergyűlölő vagyok? Amint...

Embergyűlölő vagyok? Amint kiismerek valakit teljesen (! ), meglátom a rossz oldalát, és undorodnom kell. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem családon belül értendő, de ott is nagyon tudok haragudni 1-2 emberre. Főleg a barátnőimet nem tudtam elviselni egy idő után, mindegyiket megutáltam. Most már alig van haverom is, akit szívesen látok. Hacsak észreveszek valami hamisságot, nagyképűséget, szerénység mögé rejtett nagyképűséget, rivalizálást, önzést, képmutatást, vagy felszínességet, egy idő után teljesen kiábrándulok a barátnőimből, vagy utálni kezdem őket. Kisebbségi komplexusom van, gondolom ez is hozzájárul a dologhoz, nagyon hamar magamra veszek dolgokat, és megbántódok. De nem vagyok 100%-ig ilyen, mint amiket most leírtam. Az elején nagyon tudok szeretni mindenkit! Szívesen vagyok velük, meg minden. Talán ez a baj, hogy nagyon hamar a bizalmamba fogadok embereket, mielőtt kiismerném?

Érdekes módon a fiú barátaimmal nincs így, velük sokkal jobban kijövök. Tán a nőket utálnám? Vagy tudat alatt a kisebbségi komplexusom miatt féltékeny vagyok a csajokra, és ezért utálom őket?


vagy arra gondoltam, hogy 20 éves vagyok, és elképzelhető, hogy ez csak valami késői kamaszság? Vagy ilyen rossz ember leszek már mindig? Nem mennek túl jól a dolgaim, de más embereknek is vannak gondjai, ők még sem ilyenek.


nem tudom már mi van velem. Ti undorodtok az ilyen embertől, mint én? Nem akarok ilyen lenni, félek ettől!


Bocs, hogy sokat írtam, csak vázolni akartam a gondolataimat, köszi ha elolvastad, és köszi, ha megpróbálsz segíteni!


2011. jún. 1. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Esetleg magadban nem látod a rosszat?

Lehet, hogy jót tenne..

2011. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes érzésekkel viseltetek a dolgok iránt, hiszen az ember alaptermészetéhez hozzátartozik a megtévesztés és a képmutatás. Ösztönös védelmi reflex. Mindenkiben van, benned is.

Ez még nem ok arra, hogy megutálj valakit, tehát jól sejted, magadban kell keresned az okot. Én is hasonló vagyok, nem gyűlölöm az embereket, csak nem bízom senkiben, abban sem, akiben lehetne. Az az oka, hogy túl sokan éltek már vissza a bizalmammal, így beláttam, hogy rossz emberismerő vagyok, és inkább nem bízom senkiben, de ne verjenek át.

Jó ez? Nem. Egyik dolgot feláldoztam a másikért.

Bele kell(ene) törődni, hogy minden ember lehet szemét egy adott pillanatban, és jó a másikban, ezt nem lehet kiszámítani. De ezen tulajdonságok miatt nem kell senkit utálni.

2011. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az elsőnek mondom, hogy sose láttam magam tökéletesnek, sőt, nagyon is tisztában vagyok a hibáimmal, mindig is tisztában voltam.
2011. jún. 1. 16:36
 4/12 anonim ***** válasza:
vagy lehet hogy meg nem jottel ra arra hogy nem a lanyokhoz vonzodsz hanem a fiukhoz.
2011. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
igen második, igazad van! Próbálok is változtatni. de sokszor van az, amit leírtam. kb 4-5 nagyon jó barátnőm volt életemben eddig, és mindegyikkel ez volt. de ez általában egy hosszú folyamat, akár 1-2-3 év mire így megutálom, nem hónapok alatt.
2011. jún. 1. 16:41
 6/12 anonim ***** válasza:
úgy nézz a másik emberre, mint tükörbe.
2011. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak hibái. Neked is. Ha ezt igazán és őszintén belátod, akkor nem fogsz undorodni a többiektől. De ehhez valódi őszinteség kell.
2011. jún. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de én őszintén tudok a hibáimról
2011. jún. 1. 16:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy embergyűlölő szerintem, talán csak túl nagyok az elvárásaid. Ami a nemi kérdést illeti, vannak nők, nem is kevesen, akik valahogy ösztönösen jóval kritikusabban állnak más nőkhöz, mint a férfiakhoz, ilyesmi típus lehetsz.

Kicsit lazíts az elvárásokon. A kezdeti lelkesedésnél könnyű azt hinni, hogy csupa pozitív tulajdonsággal megáldott ismerősre tettél szert, amikor a valóságban, ahogy te is írod, senki sem tökéletes. Nem azt mondom, hogy legyél kórosan gyanakvó, de inkább ahelyett, hogy azon rágódsz, milyenek épp a barátnők, amikor az ellenszenvesebbik oldaluk kifircen, inkább vedd lazán, és élvezd a társaságukat. :)

2011. jún. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
végre még egy ilyen ember mint én...bocs hogy nem adok észerü választ....de ezt ki kellett mondanom
2011. jún. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!