Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg egyes...

Miért nem értik meg egyes emberek, hogy nem hiányzik az apám, akit nem is ismertem?

Figyelt kérdés
Jó, ez túlzás, mert 2 éves voltam amikor elhagyott minket, de túl kicsi voltam nem emlékszem rá. És azzal jönnek az emberek, hogy hogy nem hiányzik? Olyan idegesítő tud lenni! Nem is éreztem soha milyen lehet egy apát szeretni, akkor hogyan érezhetném a hiányát?
2011. júl. 26. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ismerős. Azért nem értik meg, mert ők nincsenek ebben a helyzetben. Én is tettem fel ide kérdést, ugyan igy az "apámmal" kapcsolatban.(aki az alkoholért hagyott el minket) és én voltam a sz*r, hogy nem tisztelem. Szval csak azért nem értik meg, mert nem tudják hogy milyen ez. Én tudom hidd el, és nekem sem hiányzik:)

17L

2011. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) Nálam sem az van, hogy nem tisztelem... anyum nem beszél nekem arról, hogy miért hagyott el minket, de nekem az a véleményem, hogy ebben mindkét fél hibás volt. Na mindegy, ne menjünk bele ebbe. Nekem olyan semleges érzés, vagyis olyan, mintha egy idegen lenne. Van úgy, hogy megkérdezik milyen lenne ha itt lenne apud? Ilyenkor ált. nem tudom mit válaszoljak, mert halvány fogalmam sincs milyen lenne.
2011. júl. 26. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, nem érezték át ezt a helyzetet, nekik ez teljesen idegen. Nem tudják elképzelni, hogy milyen lehet. Nekem a barátnőmnél volt ugyanez, egy éves volt, amikor az apja inni kezdett, és otthagyta őket. A lány most 20 éves, évente egyszer-kétszer látja az apját, mert nagyon messze él tőlük, és arra sem veszi a fáradásgot, hogy elmenjen hozzájuk, igaz pénze se lenne, elissza az utolsó forintig. Születésnapján esetleg felhívja, de semmi több...szóval neki sem hiányzik, de nekem mindig mondja, ha otthon összeveszem édesapámmal, hogy inkább örüljek, hogy én teljes családban nőttem fel, és van apukám, aki szeret, és támogat engem, ráadásul becsületes tanult ember is. Ő azt mondja, nem nagyon tudja elképzelni, milyen lehetett nekem gyerekoromba a családi programok, stb., ő szerette volna ha így lenne, azonban nem tudja milyen, és mostmár késő.
2011. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem könnyű a helyzeted, meg az olyan gyerekeké, akikkel egyik szülő nem lehet.

Ami kapásból eszembe jutott: 2 éves korod után nem is láttad Apukádat? Ha nem, akkor sosem jutott eszedbe megkeresni? Jó, mondjuk én kíváncsi természet vagyok, biztosan felkutatnám, ha ilyen helyzetben lettem volna. De ez én vagyok.

22N

2011. júl. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szentimentális amerikai filmeken nőttek fel, azt hiszik (vagy saját életmódjuk miatt úgy érzik), hogy a boldogság egyetlen módja az apuci-anyuci-gyerekek, később férj-feleség gyerekek családmodell, holott nem.
2011. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!